Czwartek, 19 maja
Imieniny: Mikołaja, Piotra
Czytających: 6078
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Czysta woda zdrowia doda

Czwartek, 14 września 2006, 0:00
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Czysta woda zdrowia doda
Fot. Arkadiusz Piekarz
Jeszcze rok i mają się skończyć narzekania na jakość wody, która płynie z kranów w mieszkaniach w części Jeleniej Góry. We wrześniu 2007 roku do użytku zostanie oddana stacja uzdatniania w Cieplicach.

Trafi tam płyn ze zbiornika wody pitnej w Sosnówce. Według zapewnień samorządowców, dzięki nowoczesnym technologiom, woda poddana uzdatnieniu w powstającym obiekcie będzie kryształowo czysta. Cała inwestycja kosztuje 13 milionów euro. Jeszcze w tym roku będzie gotowa w stanie surowym.

Na poprawę jakości wody czekają jeleniogórzanie w Cieplicach, uzdrowiskowej części miasta oraz liczni odbiorcy na osiedlach wzdłuż ulicy Wolności. Dziś korzystają z wody z ujęć powierzchniowych, co daje się wyczuć i zobaczyć, na przykład, po intensywnych opadach deszczu. Ciecz ma wtedy przykry zapach i rdzawą barwę.

Po wprowadzeniu do wodociągów wody z Sosnówki sytuacja ma się znacznie poprawić. Podobno wodę można będzie pić z kranów bez konieczności jej przegotowania. Jednak ludzie, którzy oczekują zmian na lepsze, muszą uzbroić się w cierpliwość. Prace przy budowie stacji uzdatniania zakończą się mniej więcej za dwanaście miesięcy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group