Sobota, 8 sierpnia
Imieniny: Cypriana, Dominika
Czytających: 5360
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Czyściej nad Młynówką

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 9 czerwca 2006, 0:00
Autor: Wspólne Miasto
Wspólna akcja Gazety Wrocławskiej i Stowarzyszenia „Wspólne Miasto”.

Dziś (piątek) przed południem wolontariusze i członkowie Rady Młodych wspólnie z Robertem Prystromem i dziennikarzami Słowa Polskiego Gazety Wrocławskiej oczyścili odcinek brzegu wzdłuż rzeki Młynówki. W czasie akcji udało się zapełnić odpadkami ponad dwadzieścia dziewięćdziesięcio litrowych worków.

„Mam świadomość, że z okien ratusza widać naprawdę niewielki fragment naszego miasta. Dobrze byłoby gdyby rajcy częściej wykraczali działaniem poza jego mury. Zaprowadzenie w mieście porządku jest jednym z głównych celów naszego stowarzyszenia”- oświadczył Robert Prystrom.

Zadziwiające, że na tak krótkim odcinku przy rzece mogło nagromadzić się tyle śmieci. Wygląda na to, że służby miejskie zupełnie zapomniały o tym miejscu. Przerażający był widok, jaki ukazał się uczestnikom akcji po przybyciu na miejsce. Stosy butelek, przeróżnych opakowań, puszek, trafiały się również pozostawione przez narkomanów strzykawki.

Robert Prystrom był jedynym jeleniogórskim radnym, który odpowiedział na apel gazety o wspólne sprzątanie miasta i wraz z pomocnikami, zgłosił gotowość do pomocy. „Mamy nadzieję, że damy dobry przykład innym. Może również dostrzegą, że w mieście jest jeszcze wiele do zrobienia”- powiedzieli wolontariusze ze „Wspólnego Miasta”
Więcej na temat akcji jutro w Słowie Polskim Gazecie Wrocławskiej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz

~jaro 9-06-2006 16:27
o super! nareszcie ktoś o tym pomyślał swoja drogą to chciałbym R. Prystroma w rekawiczkach zobaczyc :-) gratuluje akcji
~Kamil 9-06-2006 17:15
Super !! byle tak dalej !!!
~SUL przez "U" otwarte 9-06-2006 19:02
Na godzinnym spacerze wokół osiedla Czarne zbieram 20 puszek po piwie i pełną reklamówkę różnych śmieci.Na moim polu wiosną zebrałem 7 reklamówek butelek szklanych i plastikowych po różnych napojach.Świadczy to o "wysokiej kulturze" naszych ziomków ?!!! Nieprawdaż?
~zetmod 9-06-2006 19:56
Cieszę się,że choć przez moment Młynówka będzie mniej straszyć-ale ja przechodzę codziennie koło niej /w okolicach ul. Podwale/ i od lat nic się nie zmienia-a miały powstać plany zagospodarowania Młynówki!?
~do zetmod 9-06-2006 21:52
a gdzie chodzisz ze codziennie?
~ASIA 10-06-2006 0:30
WIELKIE BRAWA DLA WSPOLNEGO MIASTA !!!
~glosik 10-06-2006 13:31
Fajnie że Młynówką ktoś się zajął, jeszcze można by ją oczyścić, pogłębić i normalnie klimacik by był jakby ryby jakieś (pstrągi) sobie w niej pływały!!.
~albin 10-06-2006 21:00
heh mieszkam nad Mlynówką i jak tak spogladam przez okno to nie widze poprawy chyba jesczcze troche zostało do wyczyszczenia, trzymam kciuki....:)
~Ktoś 10-06-2006 23:50
Są plany w totalnym oczyszczeni tej młynówki. i to nie będzie mało kosztować. bedzie strzeba przeorobic cale systemy ka...lizacyjne na duzym obszarze. Pozdrawiam
~Bezrobotny 11-06-2006 8:51
Do Ktośa! Sprawa kanału ciągnie się z górą kilkanaście lat,wszyscy o tym dokładnie wiedzą.Nawet radni..Gazeta WROCŁAWSKA wielokrotnie ten problem nagłaśniała i to zasługa KONRADA.Ludki ratuszowe obliczyły czyszczenie Młynówki na 12 mln.Przerobienie ka...lizacji wymaga tylko w górny odcinek Młynówki.Tylko skąd nowy prezydent pozyska fundusze.I pytanie o sens istnienia kanału.
~marek 11-06-2006 8:58
Młynówka już nie spełnia swojego zadania do jakiego została wybudowana.Proponuję żeby w jej miejsce ułożyć rurę o średnicy 100 cm i całość zasypać. I taniej,ładniej i bez smrodu. Trochę zdrowego rozsądku!
~Greg 11-06-2006 9:15
Następnym razem musicie to nagłośnić,to ja też wpadnę pozbierać trochę śmieci.Korona mi z głowy nie spadnie,a mnie samego wkurza smród i syf w młynówce.Na marginesie: Prezydent i Rada Miasta powinna się wstydzić,tyle czasu nic z tym nie zrobić.No ale są przecież ważniejsze wydatki: Straż Miejska,Kamery w mieście,asfalt do łatania dziur itd...Żenada
~Bezrobotny 11-06-2006 20:35
Przeczytałem artyuł w Gazecie Wrocławskiej.Nic ciekawego.
~krzysztof.karkonosze@onet.eu 23-06-2006 0:40
Kiedy byłem mały pamętam zburzony duży młyn tamę w rejonie ul.Kilińskiego kanał był pełen wody ,która płynęła wartko .Kanał się samoczyszczał .Winowajcami są właściciele elektrowni na Zabobrzu ,którzy zabierają całą wodę do napędzania turbin .Chcesz więcej się dowiedzieć wstąp Krzysztof-bike-jgora.blog.onet.pl.Jedyną szansą rozwoju naszego miasta jest zagospodarowanie Środkowych Karkonoszy.Mimo moich artykułów do Nowin Jeleniogórskoch i Władz Miasta moja npropozycja została zignorowana może od jesieni będzie lepiej.Turystyka i nowa stacja narciarska na Hutniczym Grzbiecie w połączeniu z potencjałem uzdrowiskowym Cieplic to kopalnia złota .Tak zrobili to nasi sąsiedzi Czesi w Jońskich Łaźniach.Mają tylu turystów i kuraciuszy ,że istniejące wagoniki kolei gondolowej na cztery osoby zastępują wagonikami ośmio osobowymi .Warunki i położenie mają gorsze od naszych potrafią to wykorzystać bo to jest ich być albo nie być nie martwią się bezrobociem .Za pieniądze Unine modernizują istniejącą bazę turystyczną .Obecnie na Przełęczy Karkonoskiej powstaje nowy wysokogórski hotel turystyczny .Prezydent naszego miasta może spojrzeć z okien ratusza na nasze niezagospodarowane Srodkowe Karkonosze ,ale on udaje że nie widzi tej sznsy rozwoju naszego r miasta .Jeżeli nie weźmiemy się do roboty to nasze dzieci nam tego nie wybaczą i będą nas mieli za durni .Ja o rozwój Karkonoszy należących do naszego miasta będę walczył do skutku .

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group