Czwartek, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 7127
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Czyściej nad Młynówką

Piątek, 9 czerwca 2006, 0:00
Autor: Wspólne Miasto
Wspólna akcja Gazety Wrocławskiej i Stowarzyszenia „Wspólne Miasto”.

Dziś (piątek) przed południem wolontariusze i członkowie Rady Młodych wspólnie z Robertem Prystromem i dziennikarzami Słowa Polskiego Gazety Wrocławskiej oczyścili odcinek brzegu wzdłuż rzeki Młynówki. W czasie akcji udało się zapełnić odpadkami ponad dwadzieścia dziewięćdziesięcio litrowych worków.

„Mam świadomość, że z okien ratusza widać naprawdę niewielki fragment naszego miasta. Dobrze byłoby gdyby rajcy częściej wykraczali działaniem poza jego mury. Zaprowadzenie w mieście porządku jest jednym z głównych celów naszego stowarzyszenia”- oświadczył Robert Prystrom.

Zadziwiające, że na tak krótkim odcinku przy rzece mogło nagromadzić się tyle śmieci. Wygląda na to, że służby miejskie zupełnie zapomniały o tym miejscu. Przerażający był widok, jaki ukazał się uczestnikom akcji po przybyciu na miejsce. Stosy butelek, przeróżnych opakowań, puszek, trafiały się również pozostawione przez narkomanów strzykawki.

Robert Prystrom był jedynym jeleniogórskim radnym, który odpowiedział na apel gazety o wspólne sprzątanie miasta i wraz z pomocnikami, zgłosił gotowość do pomocy. „Mamy nadzieję, że damy dobry przykład innym. Może również dostrzegą, że w mieście jest jeszcze wiele do zrobienia”- powiedzieli wolontariusze ze „Wspólnego Miasta”
Więcej na temat akcji jutro w Słowie Polskim Gazecie Wrocławskiej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group