Piątek, 27 maja
Imieniny: Jana, Juliusza
Czytających: 7955
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polska: Czym jest ubezpieczenie na życie i jak działa?

Wtorek, 12 maja 2020, 14:12
Aktualizacja: Czwartek, 14 maja 2020, 21:52
Autor: ts
Polska: Czym jest ubezpieczenie na życie i jak działa?
Fot. ts
Pomyśl: ile razy w ciągu ostatniego roku zastanawiałeś się, co by było gdyby Ciebie zabrakło? Czy bliscy poradziliby sobie finansowo bez Twojego dochodu? Co stałoby się ze zobowiązaniami kredytowymi? Jeśli do tej pory podobne myśli nie zaprzątały Ci głowy, to odpowiedni moment, żeby się nad tym zastanowić. Dowiedz się, czym jest ubezpieczenie na życie i dlaczego go potrzebujesz.

Z reguły mało kto zastanawia się nad tym, co wydarzy się jutro. Większość osób żyje chwilą, cieszy się wspólnymi momentami z bliskimi i jak najdalej odsuwa od siebie zmartwienia i troski. Jednak codziennie na ulicach ginie tysiące osób. Każda z nich pozostawia po sobie nie tylko uczucie pustki, ale także… finansowe zobowiązania, które niejednokrotnie doprowadzają najbliższych do problemów z pieniędzmi. Jeśli nie chcesz sprawiać kłopotu bliskim, pomyśl o tym wystarczająco wcześnie – zwłaszcza, jeżeli jesteś rodzicem małych dzieci.

Co to jest ubezpieczenie na życie?
Ubezpieczenie na życie polega na tym, że ubezpieczyciel bierze na siebie całe ryzyko związane z nieszczęśliwym wydarzeniem, w wyniku którego ubezpieczony umiera lub traci zdolność do wykonywania pracy. W zależności od warunków wykupionej polisy firma ubezpieczeniowa jest zobowiązana do wypłaty określonej gotówki na rzecz rodziny poszkodowanego.
Mówiąc wprost, jeśli stanie się Ci coś złego, w wyniku czego stracisz życie, Twoja rodzina otrzyma materialne wsparcie, które pomoże jej wrócić spokojnie do normalności finansowej i uporać się z traumą.

Dla kogo jest ubezpieczenie na życie?
Czy wiesz, że tylko 44% Polaków ma wykupioną polisę na życie? Najczęstszym powodem, dla którego decydują się na taki krok, jest chęć zapewnienia ochrony bliskim.
Specjaliści rekomendują ubezpieczenia na życie zwłaszcza osobom, które mają dzieci. Każdy rodzic chce jak najlepiej zabezpieczyć przyszłość swoich pociech. Paradoksalnie, inwestycja w siebie jest najlepszym sposobem ochrony swojej rodziny.
Kolejnymi osobami, które powinny zdecydować się na polisę na życie, są klienci banków, mający np. zaciągnięty kredyt hipoteczny. Tę opcję powinni także rozważyć ci, którzy nie mają oszczędności. Warto przy tym pamiętać, że istnieją ubezpieczenia na życie, które równocześnie z zapewnieniem ochrony na wypadek śmierci pozwalają gromadzić dodatkowe środki finansowe „na dożycie”. Dobrze więc przyjrzeć się wszystkim dostępnym rozwiązaniom i wybrać najodpowiedniejsze dla siebie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
100%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group