Poniedziałek, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 2860
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Czym grzejemy? Będzie inwentaryzacja (komunikat)

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 21 lipca 2017, 6:43
Autor: UM Jelenia Góra
Fot. Archiwum
Jelenia Góra przygotowuje się do kolejnego etapu dofinansowywania zmian źródeł ciepła w mieszkaniach prywatnych, a w dalszej perspektywie – także do podobnej operacji dotyczącej innych lokali. Niezbędne do powszechnego dofinansowania są środki zewnętrzne, bowiem budżet miasta nie udźwignie tak znacznego ciężaru finansowego.

Nim będziemy aplikować o fundusze, niezbędna jest szczegółowa inwentaryzacja stanu, to znaczy stwierdzenie, ile faktycznie w Jeleniej Górze istnieje jest pieców na opał w rodzaju koks czy węgiel, a ile ekologicznych. Bez takiej wiedzy nie można skutecznie występować o środki.

Dlatego też przystępujemy do zadania pod nazwą „Opracowanie inwentaryzacji systemów grzewczych na terenie Jeleniej Góry”. Wykonawcą tego zadania – wyłonionym w przetargu – jest opolska firma ATMOTERM, której ankieterzy będą prosili mieszkańców wszystkich domów o pomoc w wypełnieniu ankiety.
Istotne uwarunkowania tej akcji:
- rozpoczyna się 1 sierpnia i trwać ma do listopada.
- ankieta jest anonimowa, nie zawiera żadnych danych osobowych, a skupia się wyłącznie na informacjach dotyczących źródeł ciepła
- każdy ankieter będzie miał przy sobie identyfikator ze zdjęciem oraz kserokopię pisma Prezydenta Miasta – list uwierzytelniający tę działalność, podejmowaną przez ankietera
- każdy ankieter ma – na życzenie mieszkańca – podać numer telefonu do Urzędu Miasta, pod którym będzie można zweryfikować jego personalia i upewnić się, że jest osobą, za którą się podaje oraz prowadzi działalność za zlecenie urzędu Miejskiego w Jeleniej Górze.

Dane ankiety – po ich zsumowaniu i analizie – będą służyły do opracowania szczegółowego programu działań i będą pomocne przy występowaniu o środki.

Czytaj również

Komentarze (16) Dodaj komentarz

~. 21-07-2017 8:27
Znając życie będzie problem z dodzwonieniem się do Urzędu Miasta...
~starsza pani 21-07-2017 8:43
Fajna sprawa, tylko że anonimowa ankieta (bez adresu) nie da obrazu gdzie są skupiska tzw. niskiej emisji, czyli gdzie dymi się najbardziej. Ze względu na wiek i nie ukrywam wygodę pytałam ECO o możliwość przyłączenia domku do sieci. Koszty kosmiczne, ale gdyby podłączyć wszystkie domki i budynki na ulicy to już byłoby to racjonalne.
~Instalator co. 21-07-2017 9:02
Od kilku lat staram się przekonywać ludzi do palenia węglem w piecach co. systemem - od góry. Mało dymu, mniejsze zużycie węgla - po prostu same plusy. I ostrzegam - do tego celu nie kupujcie węgla na składzie w dawnym P...X-ie. Jedno oszustwo. Sprzedają jakiś szemrany węgiel , chyba z Ukrainy. Sam kamień. Z pieca wyciągniecie na drugi dzień więcej jak połowę wczorajszego zasypu. Jedno oszustwo, nie przyjmują reklamacji.
~TEYO 21-07-2017 9:11
Dokładnie jak Instalator co. palę w co od góry . Taka metoda palenia rozwiązała by zupełnie problem z niską emisją i na dodatek ok 30% oszczędności na opale.
~ 21-07-2017 10:14
Znowu Wałek? A kto na tym zarobi? wiadomo kolesie z urzędu miasta, i tyle w temacie.
~prawdaopolndeszu 21-07-2017 10:18
Ciemny lud grzeje głównie ,tanim węglem w tym mułem węglowym,węglem brunatnym i często śmieciem,meblami etc.W miastach palą głównie pod osłoną nocy ,natomiast na wichurach nikt się nie czai i gryzący dym snuje się dzień i noc przez cały rok.Ciemny lud nie zdaje sobie sprawy jak bardzo szkodzi sobie i innym.
~Widzę to 21-07-2017 11:53
Może najpierw zrobić rozpoznanie ile ludzi nie ma umowy na wywóz śmieci. To właśnie oni palą w piecach a czasami w ognisku te świństwa co tak trują powietrze. Sam bym wskazał kilku, ale mam obawy,że Straż Miejska czy urzędnik ujawni skąd ma informację.a wtedy sąsiad będzie się mścił.
~SARBLE 21-07-2017 15:15
No, pole do popisu dla oszustów wykorzystujących starsze osoby. Było na wnuczka, było na policjanta, montera, a teraz będzie na ankietera :(
~Iras 21-07-2017 16:09
Przyjdzie mi taki kopa w dupe dostanie i poleci
~Meg 21-07-2017 18:30
Firma z Opola. Czy nie mozna bylo zatrudnic ankieterow z naszego terenu i dac im zarobic??? Ilez to marnie zarabiajacych urzednikow dorabia po godzinach w marketach czy sprzata biura?! Dajecie zarobic obcym , a swoich macie na miejscu.
~ 21-07-2017 19:51
Podobna akcja jest w Starej Kamienicy. Wypełniłem ankietę - zgodnie z tym co mam i czym ogrzewam dom. Miła bardzo Pani w urzędzie zobaczyła że mam kominek w domu. Bo mam. Palę w nim sporadycznie od święta i jest fajną dekoracją mojego pokoju gościnnego. Palę tylko "twardym" drewnem. Podobno nie mam szans na dopłatę do pieca CO.. Pomyślałem, ze zamiast drzwiczek wstawię telewizor... Może się załapie!!! Jak myślicie - dobry pomysł?? A może to głupie.?? Już sam nie wiem co o tym myśleć..:-(
~curwia 22-07-2017 14:50
Informacji o moim obejściu obcym nie udzielam. @ówno wiedzą i tyle będą wiedzieli po durnej ankiecie. Nie tędy droga.
~romantyk 22-07-2017 21:06
A gdzieś mam ich ankietę powiem że palę swieczkami
~ 22-07-2017 21:47
Przecież firma z Opola wykupiła naszą Ciepłownię. Była wielka draka, bo Miasto zostało pozbawione wpływu na politykę grzewczą w mieście. Wszystko ucichło. Więc znów Opole zarabia na sprzedajnej Jeleniej Górze
~wydoilzawiłazPO 22-07-2017 22:49
wójt zawiła ćmi co niemiara a smród czuć az w cielicach.no i ta kiszona kapusta wypuszczana nocą z Plastikowejfirmy.tam nocą wysłać ankieterów.Dzis o 22:O0 zadymili petardami i sztucznymi ogniami powietrze pp burzy.Kto dal pozwolenie na pobudkę tych co chodzą wcześniej spać.Sztuczne ognie tylko w Nowy Rok można a jednak są wyjatki!!!to jest durna władza uszcześliwiajaca naiwnego niewolnika.Niewolnik lepiej wie na jaki opał go stać .Ankieterom dziękuję ,nie rozmawiam znieznajomymi i tak trzymać!!!!
~/-/ 23-07-2017 11:29
Do 19,51 nie bardzo rozumię, to iż posiada pan kominek w domu to nie dostanie pan dofinansowania? czyli kominki mogą zostać?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group