Piątek, 1 lipca
Imieniny: Haliny, Marcina, Mariana
Czytających: 3279
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Czym chce się zajmować szef komisji do spraw zatrudnienia?

Czwartek, 29 listopada 2012, 6:47
Aktualizacja: Piątek, 30 listopada 2012, 8:10
Autor: Angela
Jelenia Góra: Czym chce się zajmować szef komisji do spraw zatrudnienia?
Fot. Angela
Podczas ostatniej sesji wybrano przewodniczącego nowo powstałej komisji Rady Miejskiej w Jeleniej Górze do spraw zatrudnienia i rynku pracy. – Pójdę w inną stronę, niż oczekiwałoby tego Stowarzyszenie Osób Bezrobotnych – mówi radny Leszek Wrotniewski, który wygrał wybory z Oliwierem Kubickim (16:5) – Chcę by komisja sprzyjała powstawaniu nowych miejsc pracy i miała wpływ na kierunki kształcenia młodych ludzi – dodaje.

O powstanie komisji ds. bezrobocia walczyło właśnie Jeleniogórskie Stowarzyszenie Osób Bezrobotnych, które złożyło w tej sprawie wniosek z podpisami 523 mieszkańców. Komisję stworzono, ale podkreślając, że zajmie się ona znacznie szerszym zakresem działań niż bezrobocie. I wszystko wskazuje na to, że sami bezrobotni na zbyt dużą pomoc ze strony komisji liczyć nie będą mogli.

- Starając się o funkcję przewodniczącego tej komisji podkreślałem, że nie chcę iść w stronę interwencjonizmu, jak chciałoby tego stowarzyszenie bezrobotnych, ale w kierunku współpracy z przedsiębiorcami i szkołami – mówi radny Leszek Wrotniewski wybrany na przewodniczącego komisji do spraw zatrudnienia i rynku pracy. – Chcę wprowadzać ułatwienia dla przedsiębiorców poprzez dostosowanie do ich potrzeb przepisów miejskich czy poprzez ułatwienia inwestycyjne. Ponadto chcę, by komisja miała wpływ na edukację i kierunki kształcenia, bo obecnie absolwenci mają problem ze znalezieniem pracy, a przedsiębiorcy ze znalezieniem odpowiednio wykwalifikowanych pracowników – mówi Leszek Wrotniewski.

W najbliższy poniedziałek (3. grudnia) komisja spotka się po raz pierwszy w celu ukonstytuowania się. Wybrany zostanie zastępca przewodniczącego i sekretarz. Stworzony zostanie też wstępny zarys harmonogramu działań komisji.
Członkami komisji są: Krzysztof Kroczak (PO), Wojciech Chadży (SLD), Oliwer Kubicki (PiS) i Danuta Wójcik (RdJG).

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (42) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group