Środa, 24 czerwca
17°C Jelenia Góra
CZYTAJ RÓWNIEŻ
Kryminał Groził śmiercią kobiecie i dzieciom Uzdrowisko Cieplice Nowość w Uzdrowisku Cieplice – kąpiel perełkowa w basenie termalnym Aktualności Wyrobiska Góry Wapiennej skrywają historię sprzed wieków Pogoda Popadało mało, a zniszczenia duże Aktualności Złoto dla KANS! Kuba Smolarek najlepszy w Gdańsku Piłka nożna Karkonosze z nowym trenerem Pogoda Balon nad Jelenią Górą. Tak wygląda pierwszy dzień lata z góry 112 Samochodem w drzewo Sport Ala ogrywa starsze koleżanki Aktualności Setki podpisów Inwestycje Powódź zostawiła ślady. Trwa odbudowa szkoły Kultura, rozrywka Roztańczona Noc Świętojańska pod Chojnikiem. Muzyka i magia do późnej nocy Aktualności Koncert Leniwca w Szwajcarce Tragedie i dramaty Błyskawica rozerwała kask. Rowerzystka przeżyła Aktualności Bóbr uwięziony w starym basenie Kryminał Czy możliwa jest zmowa 20-latka ze szkolną sekretarką? Mimo fałszerstwa były starosta nie straci dyplomu ukończenia studiów
reklamy

Czym chce się zajmować szef komisji do spraw zatrudnienia?

Audio

Czytaj na głos

Autor: Angela 1 min czytania

Podczas ostatniej sesji wybrano przewodniczącego nowo powstałej komisji Rady Miejskiej w Jeleniej Górze do spraw zatrudnienia i rynku pracy. – Pójdę w inną stronę, niż oczekiwałoby tego Stowarzyszenie Osób Bezrobotnych – mówi radny Leszek Wrotniewski, który wygrał wybory z Oliwierem Kubickim (16:5) – Chcę by komisja sp

reklamy
reklamy
O powstanie komisji ds. bezrobocia walczyło właśnie Jeleniogórskie Stowarzyszenie Osób Bezrobotnych, które złożyło w tej sprawie wniosek z podpisami 523 mieszkańców. Komisję stworzono, ale podkreślając, że zajmie się ona znacznie szerszym zakresem działań niż bezrobocie. I wszystko wskazuje na to, że sami bezrobotni na zbyt dużą pomoc ze strony komisji liczyć nie będą mogli. - Starając się o funkcję przewodniczącego tej komisji podkreślałem, że nie chcę iść w stronę interwencjonizmu, jak chciałoby tego stowarzyszenie bezrobotnych, ale w kierunku współpracy z przedsiębiorcami i szkołami – mówi radny Leszek Wrotniewski wybrany na przewodniczącego komisji do spraw zatrudnienia i rynku pracy. – Chcę wprowadzać ułatwienia dla przedsiębiorców poprzez dostosowanie do ich potrzeb przepisów miejskich czy poprzez ułatwienia inwestycyjne. Ponadto chcę, by komisja miała wpływ na edukację i kierunki kształcenia, bo obecnie absolwenci mają problem ze znalezieniem pracy, a przedsiębiorcy ze znalezieniem odpowiednio wykwalifikowanych pracowników – mówi Leszek Wrotniewski. W najbliższy poniedziałek (3. grudnia) komisja spotka się po raz pierwszy w celu ukonstytuowania się. Wybrany zostanie zastępca przewodniczącego i sekretarz. Stworzony zostanie też wstępny zarys harmonogramu działań komisji. Członkami komisji są: Krzysztof Kroczak (PO), Wojciech Chadży (SLD), Oliwer Kubicki (PiS) i Danuta Wójcik (RdJG).

Osoby w artykule

Profile osób publicznych powiązanych z tym tekstem.

reklamy

Ogłoszenia

Zobacz więcej ogłoszeń Więcej
Praca na zmywaku - dorywcza w weekendy od zaraz Poszukujemy osoby do pracy w weekendy na zmywaku w hotelu Termy Karkonosze w Staniszowie. Praca od zaraz. Twój zakres obowiązków -dbanie o o… Praca na dachu Firma o ugruntowanej pozycji na rynku zatrudni dekarza z doświadczeniem. Praca na stałe, gwarancja zatrudnienia przez cały rok. Umowa o pracę. Tylko … Szukamy kucharzy z pasją i dobrym humorem! Do naszego zespołu poszukujemy osób na stanowiska: • Kucharz Śniadaniowy • Kucharz Bufetowy • Kucharz A la Carte Praca w Staniszowie, ul. Zdr… Masażystka / Fizjoterapeutka w SPA Miejsce pracy: Karpacz Bliss Spa Hotel Dziki Potok Forma zatrudnienia: Umowa o pracę lub B2B Wynagrodzenie: do uzgodnienia Zakres obowiązków: … Recepcjonistka/Recepcjonista Ultima Auto dealer ŠKODA, KIA, ISUZU, MG, OMODA, JAECOO w Jeleniej Górze poszukuje osoby na stanowisko Recepcjonistki/Recepcjonisty. Twój zakres o…

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

reklamy
TikTokowa Jelonka