Piątek, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 6846
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Czyje to „obiekty historii” szpecące ulice?

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 15 grudnia 2015, 8:10
Aktualizacja: Środa, 16 grudnia 2015, 11:58
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Fot. Angelika Grzywacz–Dudek
– Od kilku ładnych lat przy Osiedlu Robotniczym stoi wóz Drzymały, a obok niego rozpadający się kiosk. Do kogo należą te „obiekty historii” i dlaczego nikt ich nie usunie? – pyta pan Paweł z Zabobrza. – Szpecą one ten zrewitalizowany za duże unijne pieniądze kawałek Jeleniej Góry – dodaje Czytelnik.

Zastępca prezydenta odpowiedzialny za estetykę w mieście odpowiada, że zarówno wóz Drzymały, jak i zdewastowany kiosk, to własność prywatna i miasto nie ma prawa ich usunąć.

- Teren, na którym obecnie stoi wóz Drzymały wiele lat temu został sprzedany w prywatne ręce pod zabudowę usługowo – mieszkaniową – wyjaśnia wiceprezydent Jerzy Łużniak. - Żadne budynki tam nie powstały, a właściciel postawił sobie ten wóz, który mnie również kłuje w oczy, ale nic z tym nie możemy zrobić. Z kolei do właściciela zdewastowanego kiosku wielokrotnie występowaliśmy z pismami o wyburzenie tego obiektu. Jak widać, nie przyniosło to żadnego skutku. Możemy więc tylko kolejny raz apelować by te obiekty zniknęły z Osiedla Robotniczego – dodaje J. Łużniak.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (32) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group