Piątek, 7 sierpnia
Imieniny: Doroty, Kajetana
Czytających: 6322
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Czy Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej pracuje lepiej?

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 14 lutego 2012, 8:27
Aktualizacja: Środa, 15 lutego 2012, 8:27
Autor: Angela/Es
Fot. RED
Restrukturyzacja ZGL–i i powołanie jednej instytucji zajmującej się „mieszkaniówką” miało ułatwić życie jeleniogórzan mieszkających w lokalach znajdujących się w zasobach miasta. Czy rzeczywiście tak się stało?

Jedna instytucja zamiast dwóch, przeprowadzka do nowej siedziby, uporządkowanie wielu chaotycznie dotąd prowadzonych spraw – takie były główne założenia reformy.

Jednym z nich było także ograniczenie zatrudnienia. W momencie połączenia ZGL-i zatrudnionych w tych firmach 30 czerwca 2011 r. było 206 osób. Pod koniec ubiegłego roku personel został okrojony. Według stanu na dzień 31 grudnia 2011 r. w ZGKiM pracowało 178 osób. Samorząd tłumaczy, że przyniosło to zmniejszenie kosztów funkcjonowania, a także stanowi dostosowanie kadry „lokalówki” do faktycznych potrzeb rynku.

Problemów jednak nie brakuje. Jednym z wyzwań są mieszkania socjalne, a raczej ich brak. Zdaniem Jerzego Lenarda, dyrektora Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Jeleniej Górze miasto potrzebuje od zaraz około 600 mieszkań socjalnych i podobną liczbę mieszkań komunalnych. Jeleniogórzanie, których nie stać na samodzielny wykup mieszkania na rynku, muszą czekać na lokum od kilku miesięcy do kilku lat.

W tym roku w budżecie miasta zarezerwowano dla ZGKiM –u 4 mln zł, czyli o połowę mniej niż w roku ubiegłym. Jerzy Lenard, szef lokalówki tłumaczy jednak, że miasto ma dołożyć drugą część w późniejszym okresie, tak jak to było co roku.

Większość przekazanych pieniędzy zostanie przeznaczona na zobowiązania bieżące, w tym opłaty eksploatacyjne, wkład własny do remontów wykonywanych przez wspólnoty, a także na bieżące działanie. Nowe mieszkania w tym roku raczej nie powstaną, chyba, że miastu uda się pozyskać pieniądze zewnętrzne.

Jak zmiany w „lokalówce” odbierają sami jeleniogórzanie?

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (39) Dodaj komentarz

~kmam 14-02-2012 8:36
Jakie zmiany? Personalne?
~ 14-02-2012 8:39
Skoro tyle mieszkań zostalo sprzedane przez miasto, to po co tyle ludzi do obslugi tego co zostaŁo? Poza tym, czy koszty zostaŁy zmniejszone???? Ile kosztuje obsŁuga np.ogrzanie tego nowego budynku? Kolejne "poza tym" powstaŁy nowe kierownicze albo "zastępca" stanowiska, ciekawe jak to wygląda w liczbach...? ZaŁoże się , że pozory i jeszcze raz pozory...!
~gośc 14-02-2012 8:54
Bałagan,niekompetencja pracowników,spychologia ,nierzetelność.Przenieśli wszystko do jednego budynku ale żeby wyjaśnić sprawę dopisanego odśnieżania za rok 2010 ( tak mają jeszcze nieporozliczane wspólnoty i nie przekazane dokumenty nowym zarządcom wspólnot ) trzeba się dodatkowo wybrać do oficyny gdzie siedzi osoba która nawet nie wie gdzie na planach jest ulica na której znajduje się budynek - posesja gdzie rzekomo odśnieżała firma wynajęta przez ZGL.Brak umowy podpisanej ze wspólnotą na taką usługę,brak potwierdzenia przez firmę wykonania takowej czynności w danym dniu nic nie ma jest tylko obciążenie za odśnieżanie ,KPINA !!!!!!.Nieporozliczane media za czasów zarządzania przez ZGL wspólnotami ( zaległości za wodę za lokatorów ZGL sięgają nawet po parę tyś. zł)Żenada
~mjmarko 14-02-2012 9:01
po co ten tekst? co? tu też jakieś podwyżki idą?
~gośc 14-02-2012 9:04
Panie Lenard niech pan zobaczy jak pracują pana podwładni ,żeby rok czasu trwało przekazywanie i rozliczanie dokumentów dla wspólnot ,za co Pan chce utworzyć mieszkania socjalne - komunalne skoro nie płacicie za bieżące zobowiązania ,a niektórzy lokatorzy to tylko niszczą mieszkania w których "koczują ".Najlepiej dostać nowe 600 lokali i je zadłużyć .
~Mona 14-02-2012 9:05
He, he!!!! Mam mieszkanie komunalne ale jak awaria to odsyłają mnie do wspólnoty. Gy twierdzę że mam z nimi Umowę, im płacę czynsz i to w ich gestii są naprawy - to słyszę, że jak nie chcę dzwonić do wspólnoty to już mój problem!! Więc się pytam - po co ta lokalówka? -A co do pracowników to pożal się BOŻE- złośliwi , aroganccy a lokator to intruz - czyli po staremu!!. Pan Prezydent obiecał iż przyjrzy się pracy nowego szefostwa - liczę, że dotrzyma słowa!!?
~kiro 14-02-2012 9:10
dodam jeszcze arogancję urzędników
~wbb 14-02-2012 9:15
Rozgonić to Towarzystwo i bedzie kasa na dziurawe ulice.Instutucja ta to wręcz muzealny i klasyczny przypadek socjalizmu w kapitaliżmie.
~Gość 14-02-2012 9:39
Pan Prezydent i ta cała jego "świta", ma NAS głęboko w dupie.PŁACIĆ i koniec !!!!!!!!!!!
~jeloniczek 14-02-2012 9:46
Co za bzdura! te 28 osób to Ci, których wysłana na emeryturę! Proszę nie opowiadac o redukcjach w takim wymiarze , bo to śmieszne!
~komunallka 14-02-2012 9:50
Lenard się tam nie nadaje. Tylko jeszcze większy bałagan.
~ 14-02-2012 9:55
Taka armia ludzi zbędnych utrzymywana jest z naszych podatków i opłat lokalowych, toż to kpina , nieudacznicy rządzą miastem.
~oburzony 14-02-2012 9:56
Buuhaahha, normalny kabaret, tylko jakoś ludziom nie jest do śmiechu. Za biurkami siedzą relikty przeszłości, które w żaden sposób nie potrafią (bo nie chcą) przystosować się do obecnych standartów. Arogancja, buta, i brak kompetecji. Jak długo jeszcze, no jak długo ??
~rodakk 14-02-2012 9:59
kiedy jest sesja rady naszego pozal sie boze miasta
~Bodziaszek 14-02-2012 11:02
W pełni popieram komentarz z godz 8.54 ~ gość Mija miesiąc jak złożyłem pismo do Dyrektora ZGKiM prosząc o rzetelne rozliczenie kosztów budynku, gdyż została mi naliczona opłata za fikcyjne odśnieżanie posesji. Do dziś nie otrzymałem żadnej odpowiedzi i pewnie nigdy jej nie otrzymam, bo to Polska a zwłaszcza nasz jeleniogórski zdychający grajdół. Tu dla urzędnika nie istnieje petent, tylko namolny f...r, którego trzeba zbyć aby nie przeszkadzał w słodkim pierdzeniu w stołek. Przed złożeniem pisma, też miałem wątpliwą przyjemność rozmowy z pracownikiem zajmującym się rozliczaniem kosztów. Odpowiedź urzędasa brzmiała, że nie pokaże mi żadnych umów z firmą odśnieżającą ani potwierdzeń wykonania usługi podpisanych przez mieszkańca naszego budynku. Uzasadnienie odmowy tu cyt. " nie bo nie"
~ 14-02-2012 11:40
Widzac to zdiecie na ktorym jest rudera,mam pytanie czy to jest humanitarne zeby w ,,takim czyms"mieszkaliludzie?Makabra na zachodzie mysle ze nikt by nie trzymal tam zwierzat.ZGKiM to totalna pomylka,wywalic wszystkich na bruk.Ja od paru lat mieszkam w Belgi i takich ,,slamsow"nie widzialam.Te ,,domy"nadaja sie tylko do wyborzenia.Po tylu latach brania czynszu postawcie nowe,i dajcie ludziom zyc godnie,a pracownikow zdredukujcie przynajmniej o 50%
~Mona 14-02-2012 12:13
Jeszcze swoje trzy grosze - od MARCA mamy podwyżkę czynszu!!!! Lecz co dalej Panie Lenard i Panie Prezydencie Zawiła!!!!!
~ojtam 14-02-2012 12:56
A ja odzyskałam pieniądze, naliczone za niewykonane usługi od czasu gdy jestem właścicielem, ale tylko ja reszta właścicieli sie nie upomniała więc zapłacili za sprzatanie klatki, odsnieżanie i niebyłego kominiarza. fakt, ze jak mie tam widzieli to czasem pewnie mieli ochote wysoczyc przez okno :-):-) Było mineło ale nic sie nie zmieni
~ja 14-02-2012 13:54
Mieszkm tyle lat w starym domu i jeszcze nigdy nie dostalam srodkow do mycia korytarza. Za mieszkanie place a o korytarz powinna dbac Administracja .W Kolo domu nikt nie odsnieza a wiem ze ktos bierze kasiore .Moze ZGL sprawdzi swoich pracownikow co robja w czasie godzin pracy.
~ 14-02-2012 16:19
Dzial techniczny zgl poludnie i wspolnota na jednym jada koniu.Gdy trzeba usunac awarie zgl poludnie bezczelnie odsyla do wspolnoty.Wspolnota do zgl poludnie.I nikt nic nie robi.Z kazda naprawa czy wymiana jest tak samo.Jestesmy zbywani.Obecnie piaty dzien nie mamy wody,nikt nam nie chce jej dostarczyc.Ani wodnik ani zgl.Popekane rury,to efekt nierobstwa i lekkomyslnosci zgl poludnie i wspolnoty.Ponad poltorej roku temu zlozylismy podanie,byla komisja.Uwzglednili wymiane pionu wodnego.Ze wzgledu na rdze ktora je tak skorodowala nie ma cisnienia.Mozna bylo je scisnac reka,juz robia...robia.I nas olali.Teraz nie mamy rur,tylko jakies kawalki.Nie mamy wody.I nikt sie nami nie zajmuje.Mieszkancy z Wyczolkowskiego.
~t-TRYK 14-02-2012 18:42
Ani jednego komentarza pozytywnego, a to tylko promile tych , którzy mają wspólne sprawy z zgl-em. Arogancja , niekompetencja , markowanie działań .najważniejsze to utrzymać intratne stołki. CIEKAWE CZY ZAWILA TO CZYTA.
~maska 14-02-2012 19:03
Do Bodziaszek. Napisz skargę do Prezydenta Miasta. Nie zgadzaj się na lekceważenie przez pracownice ZGKiM i ABSOLUTNIE nie odpuszczaj! A firma już dawno powinna być zrównana z ziemią, bo jest po prpstu nie reformowalna.
~Mieszkaniec 14-02-2012 19:11
Remonty czy awarie wykonuje sie w takiej postaci ze dzurawe rynny reperuje sie kawalkiem derwnianego patyka ktory podklada sie pod hak utrzymujacy ow rynne. Calosc tak funkcjonuje ze leje sie lepiej niz wczesniej. Jelenia Gora straszy tymi walacymi sie ruderami. Nic nie zrobiono w zadnej z nich przez szereg lat.
~ 14-02-2012 19:14
Ratunku, tak niekompetentnych pracowników dawno nie spotkałem, opieszałość , brak jakiejkolwiek organizacji, ciągłe tłumaczenia i usprawiedliwianie się z nie wykonanej pracy, zarządzanie firmą fatalne!!!!!!!!!!!!!!! przykro bo miało być lepiej
~GAPA 14-02-2012 19:37
Januszewska dalej miesz a Lenard to marionetka
~LILLA 14-02-2012 21:18
Może właśnie ZGKiM do likwidacji ,a nie Młodzieżowy Dom Kultury przy ul.Skłodowskiej? W ZGKiM nic nie robią dobrego dla społeczeństwa ,a w MDK-u chociaż dzieci za darmo uczą!!!
~ZADOWOLONA 14-02-2012 21:29
ZGL poludnie bazuje na tym ze niektore mieszkania sa wykupione.I gdy przychodzi petent do dzialu technicznego a nie ma wykupionego mieszkania.Nic nie zalatwi.Zostanie potraktowany jak smiec.Pani technik wykrzyczy mu ze teraz jest we wspolnocie.I oni zadnych usterek nie usuwaja.We wspolnocie odsylaja do dzialu technicznego,bo przeciez nie masz wykupionego mieszkania.W dziale technicznym zjada cie juz tak ze masz dosc.Wychodzisz,cieszac sie ze zyjesz.Kto w koncu jest administratorem?Kto zarzadca?Kto wlascicielem?Kto nie dopelnia obowiazkow sluzbowych?A kto Bogiem...?
~do ~t-TRYK 14-02-2012 21:30
Czy Zawiła to czyta? Żartujesz? Przecież wiadomo że Zawiła to ksiażki lubi czytać, w spokoju, w czytelni, bibliotece. A tu nagle jakieś problemy trzeba załatwiać, z ludźmi się spotykać, w mediach się pojawiać. No nie spodziewał się że prezydent miasta to takie absorbujące zajęcie. On przecież nawet zatrudnił z ciężkie pieniądze chłoptasia z młodzieżówki PO żeby mu prowadził kalendarz, gości zapowiadał, prowadził profil na FB i pewnie czytał też prasę i portale. Żenująca ta władza.
~gośc portalu 14-02-2012 23:47
wszystkie ZGL w Polsce pracują tak samo. Poczytajcie strony innych miast. To jest przede wszystkim wina systemu - ustaw, prawa etc. Wykupiliśmy mieszkania, mamy wspólnotę prowadzoną przez firmę, które z ZGL nie ma nic wspólnego. Tak sobie policzyłem : w byłym komunalnym mieszkaniu zamieszkiwałem przez 26 lat, czynsz płaciłem uczciwie i jak to tak mniej więcej zsumowałem ( wiadomo - kiedyś były inne pieniądze) ale uważam, że tylko z mego czynszu nasz budynek wyglądałby extra. Na co szły moje pieniądze?
~yhy 15-02-2012 8:10
czy faktycznymi potrzebami jest zwiększanie ilości kadry kierowniczej (np. kierownik i jeden pracownik) i w jaki sposób zmniejszyło to koszty skoro nowym kierownikom należy płacić dodatki funkcyjne. Po co został zatrudniony Kalita na z-cę dyrektora i jak zmniejszyło to koszty no chyba ze pracuje charytatywnie. Nigdzie go nie chcieli to w Jeleniej wsadzili, bo z Kamiennej wywalili. Lenard bierze podwojną pensję i gdzie zmniejszone koszty. Przestańcie robić ludziom sieczkę z mózgu bo nie macie z idiotami do czynienia, a Zakład ten nigdy nie liczył 206 osób zatrudnionych na czas nieokreślony tylko 188. pokażcie stanowiska i płace bo te liczby są tylko zasłoną. Z gościem z którym nie powinna zostać przydłużona umowa, ale jest bo to kumpel Lenarta i wypłaca mu się 7500 jubileuszówki.
~anty Lenard 15-02-2012 10:51
Zarządzanie wspólnotami mieszkaniowymi przez ZGKiL jes mega -tragiczne. Gdybym ja tak pracował, już dawno by mnie wyj..ali w kosmos z roboty. Nawet chciałem jakąś skargę napisać, ale nie chce mi się wydawać siana na znaczek, bo i tak nie odpiszą. Zero standardów, kompletne olewanie dzwoniących mieszkańców, pół roku oczekujemy na wykonanie uchwały podjętej na zebraniu wspólnoty. Porażka. A może by się wziąć tak na sposób i wszyscy e-maile i telefony do Pana Lenarda ? Jest stara strona ZGLu ( nowej oczywiście nie ma ) - sekretariat@zgl.jga.pl
~hd 15-02-2012 17:21
nie piszcie że mieszkan komunalnych brak Niech ZGL-e sprawdzą ile jest mieszkań pustych lub zajmowanych przez pijaków latami nie płacąc za żadne media.Proszę sprawdzić ulicę starą Paderewskiego bloki przed i za nową Biedronką.Tam jest kilka mieszkań.
~td 16-02-2012 13:49
do "yhy" z Twojej wypowiedzi wynika jednoznacznie że jesteś pracownikiem tegoż zakładu w związku z tym nasuwa sie pytanie czy to tak ładnie oplówać zakład w który się pracuje, czy nie masz obaw ujawniać na forum o bądź co bądź swego rodzaju tajemnice słuzbowe ? Może należałoby takie plewy jak Ty odsiać i tym samym uzdrowć atmosferę w tym zakładzie ?
~dzidek 16-02-2012 14:01
Nie ma sensu opisywać co dzieje się np w ZGL. Spróbujcie np znaleźć aktualne numery tlf. w internecie do siedziby przeniesionej na Podgórną.(dla ułatwienia dodam że zaczynają się 75649...).tego nawet nie wiedziały do przedwczoraj Panie z Centrali Urzędu Miasta itp...., a to tylko początek .... .POzdrawiam.
~dzidek 16-02-2012 14:03
Nie ma sensu opisywać co dzieje się np w ZGL. Spróbujcie np znaleźć aktualne numery tlf. w internecie do siedziby przeniesionej na Podgórną.(dla ułatwienia dodam że zaczynają się 75649...).tego nawet nie wiedziały do przedwczoraj Panie z Centrali Urzędu Miasta itp...., a to tylko początek .... .POzdrawiam.
~dzidek 16-02-2012 14:07
Nie ma sensu opisywać co dzieje się np w ZGL. Spróbujcie np znaleźć aktualne numery tlf. w internecie do siedziby przeniesionej na Podgórną.(dla ułatwienia dodam że zaczynają się 75649...).tego nawet nie wiedziały do przedwczoraj Panie z Centrali Urzędu Miasta itp...., a to tylko początek .... .POzdrawiam.
~yhy 16-02-2012 18:29
do td jeżeli ty jesteś pracownikiem tegoż zakładu, to gratuluję znajomości ortografii i już widać kto w tym zakładzie pracuje i z jakim wykształceniem, mam wrażenie, że "oplówać" pisze się trochę inaczej. Ktoś się zatrząsł o swój stołek? Ha, ha Proponuję zrobić w tym zakładzie sprawdzian ortograficzny i odsiać co poniektórych, to może będą mniej mówić o niedouczonych urzędnikach. To chyba wstyd dla niekompetentnego Lanarda zatrudniać niekompetentnych pracowników. A tak na marginesie moja wypowiedź została napisana na podstawie relacji innych osób. Wstyd byłoby mi tam pracować.
~kokor 16-02-2012 20:16
Taak wszyscy niekompetentni, wszyscy winni a najlepiej zakład-JA nie mogę być winny... Za to ci co piszą mają doktorat... z chamstwa. Takie polskie, kmiotkowe zarzucanie g... ludzi. Aby tylko broń boże się nie okazało, że to ja jestem winny... . Że nie miałem wodomierza, czy nie dopilnowałem terminów. Dlatego jest skuteczna rada, zwłaszcza dla mieszkańców mieszkań komunalnych - wynajem na wolnym rynku. I ładne budynki i sprzatane - ale trzeba PŁACIĆ! i to nie śmieszny czynsz. Kto rozmawiał z p. Lenardem wie, że można z nim załatwić naprawdę wszystko. Spokojnie, bez nerwów. Stara się i są już efekty - ale najlepiej mieć OD RAZU i ZA DARMO-NALEŻY SIE. Nr tel? no jak się nie potrafi znaleźć strony WWW. Wszystko musi być podane pod nos? A ilu z komentujących płaci terminowo? Trudne pytania?
~wyborca1 26-01-2013 19:44
Niekompetencja, arogancja i brak dobrej woli . Kadra z "tamtej " epoki. Bazują na niewiedzy ludzi - robią błędy w obliczeniach i wcale się tego nie wstydzą. Jak uda się naciągnąć lokatora , który nie potrafi się odwołać to ich zysk. Mega żenada !!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group