Niedziela, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 9014
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Czy uda się wspólnie zorganizować Święto Żołnierzy Wyklętych?

Sobota, 7 lutego 2015, 8:41
Aktualizacja: 8:44
Autor: Angela
Jelenia Góra: Czy uda się wspólnie zorganizować Święto Żołnierzy Wyklętych?
Fot. Archiwum
Z inicjatywą zorganizowania wspólnego Święta Żołnierzy Wyklętych w Jeleniej Górze, bez względu na poglądy polityczne i przekonania organizatorów, wyszli przedstawiciele NSZZ „Solidarność” Regionu Jeleniogórskiego. – Chcemy by o tym święcie było głośno, byśmy razem oddali cześć ludziom, którzy walczyli o naszą wolność. Są bohaterami, a nie zdrajcami, jak mówiło się o nich jeszcze nie tak dawno – mówi Franciszek Kopeć, przewodniczący NSZZ „Solidarność” Regionu Jeleniogórskiego.

Uroczystości zaplanowano na 28 lutego 1 marca br. W pierwszym terminie o godz. 18.00 odbędzie się msza święta w Bazylice Mniejszej św. Erazma i Pankracego, a o godz. 19.00 uczestnicy złożą „Znicz dla Bohatera”.
1 marca natomiast (niedziela) po mszy świętej w Bazylice Mniejszej, która rozpocznie się o godz. 10.30, zaplanowano uroczystości przed Bazyliką, a o godz. 11.40 przemarsz pod pomnik przy Kościele Garnizonowym i Apel Poległych.

- Program jest cały czas otwarty i jego ostateczną wersję podamy w przyszłym tygodniu – mówi Franciszek Kopeć. – Zależy nam, by w uroczystościach wzięło udział jak najwięcej osób. Dotychczas deklarację udziału zgłosili: posłanka Marzena Machałek, Julian Pyrzanowski – syn Żołnierza Wyklętego, Młodzież Wszechpolska z oddziału Dolny Śląsk czy ONR Sudety. Mamy jednak nadzieję, że uroczystości włączą się także władze samorządowe Jeleniej Góry i mieszkańcy – dodał.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (59)

Dodaj komentarz
komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group