Niedziela, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 5951
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Czy teatr odczaruje „Klątwę”?

Piątek, 14 grudnia 2007, 10:21
Aktualizacja: 10:35
Autor: TT
JELENIA GÓRA: Czy teatr odczaruje „Klątwę”?
Fot. Agnieszka Gierus
Czwarta z obiecanych 10 premier na Scenie Dramatycznej Teatru Jeleniogórskiego to „Podróż poślubna” Władimira Sorokina. Przekonamy się już w najbliższą sobotę (15 grudnia). Dla jednego internauty mamy podwójne zaproszenie na niedzielę.

Nowy spektakl reżyseruje jeleniogórzanin Iwo Vedral, który także zajął się opracowaniem przestrzeni teatralnej (przypomnijmy, że w tym sezonie wszystkie przedstawienia na Scenie Studyjnej odbywają się w scenografii stałej autorstwa Justyny Łagowskiej).

Główni bohaterowie to Masza – żydowska uciekinierka z Moskwy, córka śledczej NKWD i Gűnther – syn oficera SS, kolekcjoner judaiców. W obsadzie „Podróży poślubnej” są aktorzy teatru: Elżbieta Kosecka, Anna Ludwicka, Robert Dudzik, Kazimierz Krzaczkowski, Robert Mania i Bogusław Siwko oraz gościnnie Magdalena Stam i Marcin Pempuś.

Widzowie mają jeszcze świeżo w pamięci trzecią, zupełnie nieudaną premierę. Była to „Klątwa”. Spektakl został chłodno przyjęty, dyrekcja odwołała nawet jedno przedstawienie, oficjalnie z powodu problemów technicznych. Czy „Podróż poślubna” pomoże zatrzeć złe wrażenie wśród widzów?

Będzie można to stwierdzić po obejrzeniu "Podróży...". Sobota i niedziela, godz. 19 na scenie studyjnej TJ. Dla jednego internauty teatr ufundował bezpłatne podwójne zaproszenie. Szczęście uśmiechnie się do pierwszej osoby, która jako pierwsza dodzwoni się o godz. 15 do Biura Organizacji Widowni. Telefon 0 75 64 28 130. Powodzenia!

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy szkoły chronią przed rówieśniczą przemocą, zapewniając uczniom bezpieczeństwo w tym względzie?

Oddanych
głosów
325
Tak
12%
Nie
83%
Nie wiem
6%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group