Niedziela, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 6090
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Czy teatr odczaruje „Klątwę”?

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 14 grudnia 2007, 10:21
Aktualizacja: 10:35
Autor: TT
Fot. Agnieszka Gierus
Czwarta z obiecanych 10 premier na Scenie Dramatycznej Teatru Jeleniogórskiego to „Podróż poślubna” Władimira Sorokina. Przekonamy się już w najbliższą sobotę (15 grudnia). Dla jednego internauty mamy podwójne zaproszenie na niedzielę.

Nowy spektakl reżyseruje jeleniogórzanin Iwo Vedral, który także zajął się opracowaniem przestrzeni teatralnej (przypomnijmy, że w tym sezonie wszystkie przedstawienia na Scenie Studyjnej odbywają się w scenografii stałej autorstwa Justyny Łagowskiej).

Główni bohaterowie to Masza – żydowska uciekinierka z Moskwy, córka śledczej NKWD i Gűnther – syn oficera SS, kolekcjoner judaiców. W obsadzie „Podróży poślubnej” są aktorzy teatru: Elżbieta Kosecka, Anna Ludwicka, Robert Dudzik, Kazimierz Krzaczkowski, Robert Mania i Bogusław Siwko oraz gościnnie Magdalena Stam i Marcin Pempuś.

Widzowie mają jeszcze świeżo w pamięci trzecią, zupełnie nieudaną premierę. Była to „Klątwa”. Spektakl został chłodno przyjęty, dyrekcja odwołała nawet jedno przedstawienie, oficjalnie z powodu problemów technicznych. Czy „Podróż poślubna” pomoże zatrzeć złe wrażenie wśród widzów?

Będzie można to stwierdzić po obejrzeniu "Podróży...". Sobota i niedziela, godz. 19 na scenie studyjnej TJ. Dla jednego internauty teatr ufundował bezpłatne podwójne zaproszenie. Szczęście uśmiechnie się do pierwszej osoby, która jako pierwsza dodzwoni się o godz. 15 do Biura Organizacji Widowni. Telefon 0 75 64 28 130. Powodzenia!

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~ad rem 14-12-2007 12:36
Klątwa jak klątwa ale "Karira Artura UJ" też była beznadziejna. Jeszcze trochę i słynny (?) Wojtek Klemm rozwali teatr. Nie można do tego dokuśćić. Czy wydział kultury tego nie widzi bo widzowie już bija na alarm. Nie dajmy zniszczyć naszego teatru.
~Xanga 14-12-2007 15:00
I tak nic nie pobije "Śmierci człowieka wiewiórki". Mistrzostwo.
~JH 14-12-2007 16:07
Ja tam na alarm nie biję.Wręcz przeciwnie .Oglądałam" Klątwę" 7 grudnia i nikt mi nie wmówi ,ze jest beznadziejna, bo albo jest kompletnie niewrażliwy na teatr i nic nie rozumie, a zatem lepiej żeby sie nie wypowiadał, a już w żadnym wypadku w czyimś imieniu - albo jest zwyczajnie złośliwy, ma dużo czasu i chce komuś dokopać. Po co ? Klątwa ma kilka przepięknych scen,znakomitą aranżacje przestrzeni teatralnej,piękna muzykę i dźwięk jako taki. Ma kilka b.dobrych ról i parę źle obsadzonych( moim zdaniem). Bardzo dobrze odebrałam tez Karierę Artura Ui( program na tekturce trzymam do dzisiaj w domu- bo piękny to pomysł)i spodziewam się dobrych dni tego Teatru. Czego mu serdecznie życzę.
anerika 14-12-2007 16:55
Klawa - wyjątkowo nie podobało mi się przedstawienie. Cała akcja powinna rozegrać się w pół godziny. Scenografia dziwaczna, niektóre dialogi ledwo słychać.
anerika 14-12-2007 16:57
Pomyłka w pisowni , na początku jest słowo "klawa", powinno być "klątwa"
~Do JH 14-12-2007 18:42
Po raz pierwszy w życiu jestem pieniaczem. Sprawił to spektakl "Klątwa" bo Karierę Ui jakoś mozna było znieść chociaż rzeczywiście "jechało" świetlicą. Na miły Bóg. Drogi JH. Wymień sceny, któr Cię zachwyciły. Nigdy nie podejrzewałem siebie o brak wrażliwości a nie zauważyłem ani jednej.
~Ob. Szaraczek 14-12-2007 20:12
A propos teatru, jak tam Partia Kobiet, dalej walczy?
~Mieczyslaw K. 14-12-2007 23:10
Powiem krótko - rozmaici folozofowie i znawcy sztuk teatralnych niech zachowają swoje genialne wywody dla siebie- Ja chodzę do teatru rzadko , zdarzylo mi się być na " klątwie" - gdyby nie kilka felerów to byloby to przedstawienie doskonale do "smaku " Wyspiańskiego -ogólnie rzecz biorąc- oddawalo istotę sprawy , klimat i pobudzalo wyobrażnie w kilku osobach dostrzeglem kunszt aktorski . W wiekszym mieście zapewne okrzyknieto by tą sztukę jako niepowtarzalne wydarzenie lącznie z scenografią i aranżacją.. W Jelonce zapewne dominuje podzial tzw. swojskiej krytyki , też odpowiadającej naszej epoce i klimatowi.
~do ob.szaraczka 15-12-2007 5:27
a co do teatru ma Partia Kobiet?ze kilka pracownic z tej firmy nalezy do Partii?tak samo jak z Urzedu Miejskiego czy szkol,szpitali itepe.Ktos znowu chce zmienic temat,byle dalej od siebie...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group