Środa, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 6650
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Czy starczy mocy do naprawienia szkód

Środa, 30 lipca 2008, 8:21
Aktualizacja: 8:21
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Czy starczy mocy do naprawienia szkód
Fot. TEJO
Za około trzy tygodnie zostanie uruchomiona nowa elektrownia wodna Bobrowice IV położona przy Borowym Jarze. Zakończą się roboty budowlane, podczas których szlak został częściowo zniszczony. Turyści liczą na doprowadzenie go do normalnego stanu.

Elektrownia wodna będzie miała moc jednego megawata, a jej budowa kosztowała kilkanaście milionów złotych – podała Polska Gazeta Wrocławska. Dziennik dodaje, że Jeleniogórskie Elektrownie Wodne, właściciel obiektu, to potentat na rynku energii ze źródeł odnawialnych.

Niestety, podczas trwających od ponad dwóch lat prac budowlanych ucierpiała ścieżka rowerowo-spacerowa w Jeleniej Góry do schroniska „Perła Zachodu”. Mimo pobieżnych napraw, stan szlaku wciąż pozostawia wiele do życzenia. Część drogi tonie w błocie. Nie brakuje miejsc rozjeżdżonych przez ciężkie pojazdy.

Władze Jeleniej Góry zapowiadały jeszcze w zeszłym roku, że JEW obiecała doprowadzenie traktu do pierwotnego stanu po zakończeniu prac przy swojej siłowni, która powstała w miejscu poniemieckiej elektrowni zapomnianej po 1945 roku.

Turyści, a zwłaszcza rowerzyści, którzy często udają się tym szlakiem na wycieczki, mają nadzieję, że jeden z najbardziej urokliwych – a jednocześnie – bardziej zniszczonych – traktów zostanie uporządkowany i naprawiony. JEW oczywiście ma usunąć tylko szkody, które powstały wskutek prac przy budowie obiektu. Zdemolowane przez wandali ławeczki i ogrodzenie będą musiały „poczekać” na lepsze czasy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group