Piątek, 3 lutego
Imieniny: Błażeja, Oskara
Czytających: 9366
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Czy przystanki błysną czystością

Wtorek, 11 maja 2010, 7:56
Aktualizacja: Środa, 12 maja 2010, 7:53
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Czy przystanki błysną czystością
Fot. TEJO
Brudne, z szybami i ściankami pomazanymi farbą i zawartością kosza na śmieci wysypaną na podłoże. Takie bywają przystanki, na których zatrzymują się autobusy MZK i innych przewoźników w Jeleniej Górze. Utrzymaniem czystości w tych miejscach zajmie się firma Simeko, która na ten cel otrzyma od miasta miesięcznie ponad 17 tys. zł.

Wykonawca tego zadania został wyłoniony przez miasto w ramach przetargu nieograniczonego. Do zadań Simeko będzie należało utrzymanie w porządku i czystości 222 przystanków, 103 wiat przystankowych, 131 zatok i siedmiu pętli autobusowych w Jeleniej Górze.

Firma będzie zamiatała przystanki, opróżniała i dezynfekowała kosze, wywoziła śmieci, udrażniała i czyściła rynny spustowe wiat przystankowych, usuwała kurze z ławek i rozkładów jazdy, myła wiaty przystankowych oraz gabloty, w których – zgodnie z decyzją zastępcy prezydenta miasta Miłosza Sajnoga, reklamują się miejskie placówki kultury.

Obowiązkiem będzie też usuwanie napisów i obrazkiem wykonanych sprayem w ciągu trzech dni od wystąpienia zdarzenia oraz niezwłoczne usuwanie potłuczonych szyb. Zimą zajmie się też usuwaniem śniegu i lodu, a okresie jesieni – usuwaniem liści.
Umowa z nowym wykonawcą obowiązuje od 1 maja do 15 listopada br.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (26)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1171
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group