Sobota, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 3636
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Czy parkometr jest dobry do promocji?

Wtorek, 2 kwietnia 2019, 6:12
Aktualizacja: Środa, 3 kwietnia 2019, 9:13
Autor: WAC
Jelenia Góra: Czy parkometr jest dobry do promocji?
Fot. czytelniczka
Wracamy do tematu pomysłu naszej Czytelniczki, która proponuje, aby jeleniogórskie parkometry były pomalowane w barwy miasta, czyli na żółto i czerwono.

Zdaniem pani Katarzyny, która podobne rozwiązanie widziała w Zielonej Górze (tam parkometry są zielone) miałoby to wartość promocyjną. Dodatkowo urządzenia byłyby lepiej widoczne.

Rozwiązanie to jest niemożliwe do wdrożenia, ze względu na sprzeciw Konserwatora Zabytków - informował Cezary Wiklik, rzecznik Urzędu Miasta. - Decyduje on o możliwości instalacji nowych elementów wystroju miasta w strefie ochrony zabytkowej i zdecydowanie nie godzi się na wprowadzenie jaskrawych barw na nowych urządzeniach. W strefie ochrony znajdują się 34 parkomaty, poza strefą - tylko 8. Gdyby pomalować te ostatnie, a pozostałe pozostawić szare, to budziłoby jeszcze więcej wątpliwości - dodał.
Trudno jest mi się zgodzić z decyzja konserwatora - polemizuje nasza Czytelniczka. - Poszukałam na stronach Zielonej Góry, gdzie są strefy ochrony zabytków i nawet w ścisłej ochronie znajdują się pomalowane parkometry. Tam nikt nie robi z tego problemu. U nas konserwator blokuje wg. mnie trafne inicjatywy, a wokół pełno nieuzasadnionych instalacji. Jakoś podziemny punkt zbierania odpadów na Bankowej jest w kolorach jaskrawych i konserwatorowi to nie przeszkadza. Ciekawa jestem, czym u nas kieruje się konserwator - stwierdza.
Stoimy na stanowisku, że urządzenia techniczne umiejscowione w centrum miasta, które znajduje się w strefie ochrony zabytków, nie są wartościową częścią architektury i jako takie nie powinny się rzucać w oczy - odpowiada Monika Popowska z jeleniogórskiej delegatury Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków. - Dlatego zalecamy, aby były one pomalowane w kolory stonowane, a za takie trudno uznać żółty i czerwony, w przeciwieństwie do zastosowanego w Zielonej Górze zielonego. Należy się też zastanowić, czy parkometr jest dobrym miejscem dla promocji? Jednocześnie pragnę dodać, że w ubiegłym roku urząd miasta zwrócił się do nas z zapytaniem o możliwość pomalowania parkometrów na neonowo - żółto i otrzymał negatywną opinię w tej sprawie.

Twoja reakcja na artykuł?

1
5%
Cieszy
1
5%
Hahaha
5
23%
Nudzi
1
5%
Smuci
3
14%
Złości
11
50%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (31)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1392
Tak
26%
Nie
67%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group