Czwartek, 26 stycznia
Imieniny: Pauliny, Polikarpa
Czytających: 9217
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA REGION: Czy mamy hity w architekturze

Czwartek, 25 marca 2010, 12:25
Aktualizacja: Piątek, 26 marca 2010, 7:38
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA REGION: Czy mamy hity w architekturze
Stylizowane plomby kamieniczne przy ul. Piłsudskiego.
Fot. TEJO
Nowe w starym – twórcza kontynuacja czy bierne naśladownictwo? – oto hasło zapowiadanych na maj Karkonoskich Spotkań Architektonicznych. Wprawdzie do dwudniowej debaty w Miłkowie sporo jeszcze czasu, zainteresowani mogą już przesyłać propozycje ciekawych realizacji architektonicznych do prezentacji odpowiadającej hasłu.

Tradycyjne już Karkonoskie Spotkania Architektoniczne poprzedzi nowość – cykl spotkań pod nazwą Karkonoski Salon Architektury KaSA. – Rozpocznie się on w kwietniu w Książnicy Karkonoskiej wykładem inauguracyjnym prof. Ewy Kuryłowicz z Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej oraz partnera w firmie APA Kuryłowicz & Associates, jednej z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce – zapowiada Maciej Jakubiec, sekretarz jeleniogórskiego oddziału Stowarzyszenia Architektów Polskich.

W tym roku odbędą się jeszcze trzy inne prezentacje z udziałem JEMS Architekci z Warszawy, Ingarden&Ewy z Krakowa oraz M. A. Domicz z Opola. Planowane są również wystawy towarzyszące. Prezentacje i wystawy mają odbywać się w Biurze Wystaw Artystycznych, Książnicy Karkonoskiej. Pod uwagę brany jest także Zamiejscowy Ośrodek Dydaktyczny Politechniki Wrocławskiej.

Architekci anonsują także majowe wydarzenie, XXI edycję Karkonoskich Spotkań Architektonicznych. Jej hasło to „Nowe w starym – twórcza kontynuacja czy bierne naśladownictwo?” wychodzi naprzeciw obecnym trendom w architekturze w zetknięciu z oczekiwaniami społeczeństwa co do wyglądu miast oraz ich okolic.
– Przygotowujemy prezentację przykładów zrealizowanych ostatnio obiektów wpisujących się w tematykę w regionie jeleniogórskim na tle innych powstających obecnie w Polsce – zapowiada architekt Wojciech Drajewicz.

Prezentację poprzedzi dr hab. Wojciech Brzezowski, a po jego wykładzie zaplanowano dyskusję na temat tendencji rozwojowych i wyraźnie rysujących się trendach w tej dziedzinie. – Mowa będzie także o próbach, metodach i rezultatach wpasowania się powstającej architektury w zastany kontekst zastanego na ziemiach zachodnich bogatego dziedzictwa kulturowego – informują organizatorzy.

KSA odbędą się w dniach 15 – 16 maja w Miłkowie. Osoby zainteresowane nadesłaniem obiektów, które zostaną pokazane w prezentacji, mogą przysyłać swoje propozycje wypełniwszy wcześniej formularz podany na stronie: www.sarp.jgora.org.pl . Organizatorzy proszą o wysyłanie zdjęć na adres: biuro@jgora.sarp.org.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group