Środa, 17 sierpnia
Imieniny: Julianny, Jacka
Czytających: 7745
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Czy komitet wyborczy Marcina Zawiły popełnił przestępstwo? (aktualizacja)

Środa, 29 października 2014, 10:28
Aktualizacja: Czwartek, 30 października 2014, 13:05
Autor: Angela
Jelenia Góra: Czy komitet wyborczy Marcina Zawiły popełnił przestępstwo? (aktualizacja)
Fot. Archiwum Jelonki.com
– Jeleniogórska prokuratura wszczęła dochodzenie w sprawie nieprawidłowości popełnionych przez Komitet Wyborczy Wyborców Marcina Zawiły „Razem Zmieniamy Jelenią Górę”, polegających na zbieraniu podpisów pod pustymi listami wyborczymi przez członków komitetu – informuje Miłosz Sajnog, który złożył zawiadomienie w tej sprawie. Obecnie przesłuchiwani są świadkowie. Prokuratura Rejonowa w Jeleniej Górze nie potwierdza jednak wszczęcia dochodzenia, a jedynie przyjęcie zawiadomienia.

- Informację o tych nieprawidłowościach uzyskałem z artykułu jednej z lokalnych gazet – mówi Miłosz Sajnog – dlatego składając podejrzenie o popełnieniu przestępstwa poprosiłem prokuraturę, by sprawdziła czy do niego doszło. – Ja byłem przesłuchiwany wczoraj (28.10) i tylko powtórzyłem to, co szczegółowo opisałem w zawiadomieniu powołując się na odpowiednie przepisy i paragrafy.

Prokurator Rejonowy w Jeleniej Górze Adam Kurzydło potwierdza, że prokuratura przyjęła zawiadomienie oraz przesłuchała osobę zawiadamiającą, ale nie podjęła jeszcze decyzji, czy będzie wszczynała w tej sprawie dochodzenie.

- Na podjęcie takiej decyzji prokurator ma 30 dni i tego terminu będziemy się trzymać. Obecnie jeszcze nie wiadomo czy postępowanie skończy się na etapie czynności sprawdzających, czy będzie w tej sprawie wszczęte dochodzenie – mówi prokurator Adam Kurzydło.

Marcin Zawiła natomiast wyjaśnia, że wie tylko o przyjęciu zawiadomienia, ale nie zna szczegółów, dlatego komentować sprawy nie chce. – Już wyjaśniałem, że jeśli zdarzył się incydent zbierania podpisów pod pustymi listami wyborczymi, to został on skorygowany i obecnie wszystkie podpisy zebrane są zgodnie z prawem – mówi M. Zawiła.

Na pytanie, czy komitet wyborczy „Razem zmieniamy Jelenią Górę” powołał pełnomocnika w postaci Janusza Grodzińskiego, M. Zawiła odpowiada natomiast: - Nie wydaję pełnomocnictw więc nie potrafię odpowiedzieć na to pytanie, ale jeśli nasi konkurenci zamiast zajmować się ludźmi tak bardzo interesują się tą sprawą, to oczywiście skorzystamy z pomocy prawnej, a z p. Januszem Grodzińskim współpracujemy – dodał.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (65) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group