Niedziela, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 4514
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Czy doszło do napaści na minister edukacji?

Środa, 21 grudnia 2016, 14:24
Aktualizacja: Piątek, 23 grudnia 2016, 12:35
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Jelenia Góra: Czy doszło do napaści na minister edukacji?
Fot. Archiwum Jelonki.com/Przemek Kaczałko
Prokuratura Rejonowa w Jeleniej Górze sprawdza, czy w poniedziałek (19.12) doszło do czynnej napaści przez protestujące osoby na minister edukacji Annę Zalewską oraz towarzyszące jej osoby, a także funkcjonariuszy policji zabezpieczających jej wizytę w Jeleniej Górze. Zbada też, czy policjanci nie przekroczyli swoich uprawnień podczas tego zdarzenia.

Chodzi o wizytę Anny Zalewskiej w Karkonoskiej Państwowej Szkole Wyższej w Jeleniej Górze. Po spotkaniu, które dotyczyło reformy oświaty, minister edukacji wyszła z budynku jeleniogórskiej uczelni w obecności towarzyszących jej osób, w tym m.in. przedstawicieli oświaty i samorządowców.

Przed budynkiem stała grupka działaczy Komitetu Obrony Demokracji, protestujących przeciw reformie oświaty. Kilku z nich gestykulowało skandując „Zalewska – demolka”. (Pisaliśmy o tym 19 grudnia w artykule "Niespokojnie po wizycie minister Zalewskiej. "). Protestujący mieli zagrodzić przedstawicielce rządu wyjście do samochodu. Interweniowali BOR-owcy i policjanci ubrani po cywilnemu. Minister edukacji oraz posłanka Marzena Machałek i wojewoda Paweł Hreniak natychmiast opuścili teren uczelni i wsiedli do auta.

- Z tego zdarzenia policja zabezpieczyła nagranie i sporządziła dokumentację, która została przekazana do Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze celem sprawdzenia, czy nie doszło do naruszenia lub złamania prawa – wyjaśnia podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik prasowy KMP w Jeleniej Górze.

Drugie z postępowań prokuratury, czyli o przekroczenie uprawnień przez policjantów, najprawdopodobniej dotyczy zawiadomienia złożonego przez jedną z protestujących osób.

Nie możemy jednak tego potwierdzić, ponieważ prokurator rejonowy Adam Kurzydło jest obecnie nieuchwytny. Jak poinformowano nas w sekretariacie prokuratury – uczestniczy w ważnej naradzie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (93)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group