Wtorek, 29 września
Imieniny: Michała, Rafała, Gabriela
Czytających: 7606
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Czy deszcz sprawia kłopot miastu?

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 14 lipca 2017, 15:43
Aktualizacja: 15:50
Autor: UM (komunikat)
Fot. Archiwum
– Odpowiedź jest prosta: oczywiście. Intensywne lub długotrwałe opady muszą być odprowadzone do rzek, bo znaczna część powierzchni miasta jest nieprzesiąkliwa. Dachy, ulice i place, parkingi to wielkie powierzchnie, które muszą być zaopatrzone w kanalizację „burzową”. W innym przypadku, nawet po krótkim deszczu, zostałyby zalane na wysokość co najmniej kilku centymetrów – informuje Cezary Wiklik, rzecznik Urzędu Miasta w Jeleniej Górze.

- Powierzchnia samych ulic w Jeleniej Górze, nie licząc powierzchni placów i parkingów (a wystarczy sobie przypomnieć parkingi przy hipermarketach i ich wielkość) to ok. 1.708,61 tys. mkw. Oznacza to, że „z grubsza” deszcz w Jeleniej Górze spada na nieprzesiąkliwą powierzchnię prawie dwóch milionów mkw.! - dodaje

- Zdecydowanie ponad 2 miliony – prostują drogowcy. – Do powierzchni ulic, jaka jest podana wyżej trzeba dodać także nie tylko wspomniane parkingi czy place, ale też tzw. ulice osiedlowe (ciągi komunikacyjne spółdzielcze, lub takie jak choćby ulice Kadetów, czy Elewów, które nie są wpisane w rejestr dróg gminnych). Do wspomnianych 2 mln mkw. trzeba też dodać powierzchnię chodników czy – coraz częściej utwardzanych – podwórek. Nawet po krótkim deszczu miejska kanalizacja burzowa musi przyjąć w krótkim czasie tysiące hektolitrów wody.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~ 14-07-2017 16:03
no to wodnik ma wodę za free ,teraz ją oczyści i nam sprzeda-powinni się cieszyć
~Bambo 14-07-2017 18:50
Cóż za idiotyczny tytuł!!! Artykuł..... Szkoda gadać. Poziom jelonki Szanowny panie.... "pisarzu"... Jak jest duży deszcz to żadne studzienki nie są w stanie zebrać nadmiernej ilości wody!!!! To chyba proste i oczywiste dla każdego. Ups.... Nie dla pana.... Aura ma to do siebie, że deszcz pada gdzie chce, bo nie dostosowuje się do trendów ludzi. Proponuję problem zgłosić do biura prognoz i powiadomić fizyków, aby zmienili zasady fizyki... Dlaczego deszcz nie ma padać na odwrót - tj. do góry?... Problem hydrozagadki. Może na łamach jelonki zostanie rozwiązany!!!!
~Do "Bambo"[18:50] 14-07-2017 23:14
W lewym górnym rogu jest napisane: Autor : UM (komunikat) , co może wskazywać, że Urząd Miasta jest nadawcą tego KOMUNIKATU, geniuszu!!! Zresztą, czego ja wymagam od hejtera?!
~ 14-07-2017 23:32
czyżby lanie wody by usprawiedliwić POdatek od deszczu ?????
~Bambo do dynamic 15-07-2017 0:01
Nazbyt dynamicznie - dynamic.. Też nie myślisz?... Wiadomo, że nadmiaru wody się nie da odprowadzić... Woda się będzie gromadzić w zagłębieniach, nierównościach, rzec by można w "dziurach". Z każdej dziury ma być odprowadzenie?.... Może drogi, chodniki, place, itd. należy doprowadzić do odpowiedniego stanu?... Jeśli tak to kto odbierał te buble budowlane? No i kto jest hejterem dynamic!!!! Pomyśl trochę, to nie boli. A numer ze stadionem na Złotniczej pamiętasz?... No....
~ 15-07-2017 9:47
a tymczasem d...le z jsm na potęgę likwidują naturalną roślinność na zabobrzu. w to miejsce walą tony kostki granitowej,tony kamyków różnego koloru,zasadzają jakieś rachityczne roślinki które nie wymieniają dwutlenku na tlen.przecież to jakiś układ łapówkarski zaistniały pomiędzy szefostwem jsm a producentami w/w badziewia.ciekawe czy znajdzie się choć jeden odważny prokurator który zajmie się tym przekrętem?
~gość 15-07-2017 11:16
Tak Pan Ziobro
~ 15-07-2017 11:27
za Tesco w Cieplicach FACHOWCY łatali dziurę przy studzience , tak zrobili że mały deszczyk a ze studzienki fontanna tryskała , szkoda słów ,
~Tego można się było spodzie 15-07-2017 14:43
Zrobiono z miasta betonowe straszydło, wygnano drzewa do lasu i parków( nb. i tam nie mają spokoju)to i teraz ... coś za coś,jak powiadają.... Ma miasto klopoty i będzie je nadal miało. I większe niż teraz. Coś za coś, dalej realizujta plan szyszki, róbta co chceta z przyrodą.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group