Poniedziałek, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 2447
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Czy deszcz sprawia kłopot miastu?

Piątek, 14 lipca 2017, 15:43
Aktualizacja: 15:50
Autor: UM (komunikat)
Jelenia Góra: Czy deszcz sprawia kłopot miastu?
Fot. Archiwum
– Odpowiedź jest prosta: oczywiście. Intensywne lub długotrwałe opady muszą być odprowadzone do rzek, bo znaczna część powierzchni miasta jest nieprzesiąkliwa. Dachy, ulice i place, parkingi to wielkie powierzchnie, które muszą być zaopatrzone w kanalizację „burzową”. W innym przypadku, nawet po krótkim deszczu, zostałyby zalane na wysokość co najmniej kilku centymetrów – informuje Cezary Wiklik, rzecznik Urzędu Miasta w Jeleniej Górze.

- Powierzchnia samych ulic w Jeleniej Górze, nie licząc powierzchni placów i parkingów (a wystarczy sobie przypomnieć parkingi przy hipermarketach i ich wielkość) to ok. 1.708,61 tys. mkw. Oznacza to, że „z grubsza” deszcz w Jeleniej Górze spada na nieprzesiąkliwą powierzchnię prawie dwóch milionów mkw.! - dodaje

- Zdecydowanie ponad 2 miliony – prostują drogowcy. – Do powierzchni ulic, jaka jest podana wyżej trzeba dodać także nie tylko wspomniane parkingi czy place, ale też tzw. ulice osiedlowe (ciągi komunikacyjne spółdzielcze, lub takie jak choćby ulice Kadetów, czy Elewów, które nie są wpisane w rejestr dróg gminnych). Do wspomnianych 2 mln mkw. trzeba też dodać powierzchnię chodników czy – coraz częściej utwardzanych – podwórek. Nawet po krótkim deszczu miejska kanalizacja burzowa musi przyjąć w krótkim czasie tysiące hektolitrów wody.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group