Czwartek, 7 lipca
Imieniny: Cyryla, Metodego
Czytających: 7229
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION JELENIOGÓRSKI: Czy dane osobowe z zaginionych rachunków za gaz są bezpieczne?

Sobota, 3 marca 2012, 8:57
Aktualizacja: 8:58
Autor: Agrafka
‭Zakład Gazowniczy w Zgorzelcu nie potrafi wyjaśnić,‬ gdzie podziały się styczniowe faktury za gaz dotyczące‭ ‬75 klientów.‭ ‬Poinformował jedynie,‭ ‬że Poczta Polska nie miała‭ ‬nic wspólnego z ich niedostarczeniem,‭ ‬czy też zaginięciem.

O sprawie pisaliśmy kilka dni temu. Klienci,‭ ‬którzy nie otrzymali w styczniu faktur za gaz,‭ ‬byli informowani przez pracowników ZG,‭ ‬że rachunki te zostały wystawione w terminie i wysłane pocztą,‭ ‬więc początkowo winę ich zaginięcia wskazywano właśnie na Pocztę Polską.‭ ‬Niestety nie otrzymaliśmy w tej sprawie odpowiedzi od dyrekcji poczty.‭

Tymczasem z pierwszej odpowiedzi gazowni,‭ ‬można było się dowiedzieć,‭ ‬że‭ ‬oryginalne‭ ‬rachunki powinny dojść do klientów.‭ - Faktury za wykorzystane paliwo gazowe nie zostały dostarczone do niewielkiej liczby klientów z Jeleniej Góry.‭ ‬Faktury te nie zaginęły,‭ ‬tylko nie zostały wysłane w terminie.‭ ‬Osoby,‭ ‬które otrzymały faktury po upływie terminu płatności nie zostaną obciążone odsetkami karnymi‭ – ‬poinformował dyrektor ZG Jerzy Robaczewski.

W tym sęk,‭ ‬że jest już marzec,‭ ‬klienci po zgłoszeniu nieotrzymania rachunku już zdążyli otrzymać ich duplikaty,‭ ‬a oryginałów,‭ ‬jak nie było,‭ ‬tak nie ma.‭ ‬A gdzie mogą się obecnie znajdować,‭ ‬tego Zakład Gazowniczy nie jest w stanie wytłumaczyć.

‭ ‬-‭ ‬W zaistniałą sytuację nie była zaangażowana Poczta Polska.‭ ‬Do grupy‭ ‬75-klientów z Biura Obsługi Klienta w Jeleniej Górze zostały wysłane ich duplikaty wraz z informacją o nienaliczaniu odsetek karnych od nieterminowych wpłat należności wynikających z faktur otrzymanych po terminie płatności - dodał dyrektor Jerzy Robaczewski.

Nie wiadomo więc,‭ ‬gdzie się podziały oryginalne rachunki za gaz i czy zawarte w nich dane osobowe nie dostały się w niepowołane ręce.‭ ‬Możliwe,‭ ‬że tak jak zapowiedziała gazownia,‭ ‬kiedyś dotrą do odbiorców.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group