Poniedziałek, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 8074
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Czy chciałbyś naprawdę być na ich miejscu?

Środa, 20 listopada 2019, 12:14
Aktualizacja: Czwartek, 21 listopada 2019, 14:29
Autor: Straż Miejska
Jelenia Góra: Czy chciałbyś naprawdę być na ich miejscu?
Fot. Straż Miejska
Mimo licznych kampanii społecznych i wysokich mandatów wciąż wielu kierowców bezprawnie parkuje na miejscach wyznaczonych dla osób niepełnosprawnych.

Straż miejska w Jeleniej Górze co roku wypisuje kilkadziesiąt mandatów za takie wykroczenie, jednak wciąż widuje się osoby zdrowe, zajmujące miejsca dla niepełnosprawnych. Od kilku lat uczestniczymy czynnie w Kampanii Parkingowej pn. „Czy naprawdę chciałbyś być na naszym miejscu?”

W najbliższym czasie jeleniogórscy strażnicy miejscy zwiększą kontrolę zasadności parkowania na kopertach dla osób niepełnosprawnych. Przypominamy, że osoba uprawniona do parkowania w tych miejscach musi posiadać kartę parkingową osoby niepełnosprawnej. Karta taka musi być umieszczona w widocznym miejscu, za przednią szybą pojazdu. To bardzo ważne, gdyż pojazd bez widocznej karty jest traktowany jak pojazd osoby „nieuprawnionej” i może zostać nawet odholowany.

W tym tygodniu strażnicy miejscy będą stosować dotychczasowe metody dyscyplinowania kierowców, którzy naruszają warunki parkowania w miejscu przeznaczonym dla osoby niepełnosprawnej. Interwencje te, jak do tej pory, zakończą się najczęściej mandatem karnym.

Od przyszłego tygodnia osoby, które zaparkowały na „kopercie” dla osoby niepełnosprawnej, a nie mają stosownych uprawnień, muszą się liczyć z tym, że ich auto zostanie odholowane. Czy to się opłaca, chyba nie. Kwota za odholowanie i mandat karny to blisko tysiąc złotych.

Za parkowanie w miejscu dla osoby niepełnosprawnej nie mając stosownych uprawnień narażamy się na mandat w wysokości 500 zł i 5 punktów karnych a za posługiwanie się nie swoją kartą parkingową - 300 zł. Jeśli pojazd zostanie odholowany to dodatkowo 494 zł plus opłata za każdą dobę na parkingu strzeżonym.

Osoby będące świadkami bezprawnego parkowania samochodu mogą dzwonić pod numer alarmowy Straży Miejskiej - tel. 986.

Twoja reakcja na artykuł?

18
90%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
5%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
5%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group