Sobota, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 6046
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Czuli rocka, czuli bluesa

Sobota, 10 lipca 2010, 7:48
Aktualizacja: 7:49
Autor: Gabi
JELENIA GÓRA: Czuli rocka, czuli bluesa
Fot. Gabi
Wczoraj na placu Ratuszowym odbył się wyjątkowy koncert kończący warsztaty muzyczne pn. Beat Academy. Jako gwiazda wieczoru zagrał legendarny zespół Kasa Chorych, który – mimo upływu lat – wciąż jest w formie. Zawiodła jedynie publiczność.

Występ zespołu Sumercamp był efektem kilkunastodniowych warsztatów młodzieży z Polski i Niemiec. Młodzi muzycy uczyli się pod okiem polskich i niemieckich wykładowców ze szkół i uczelni muzycznych. Biła od nich energia, która była wręcz zaraźliwa, a scena okazała się ich żywiołem. Śpiewali piosenki po niemiecku i angielsku, zagrali także kilka coverów.

Młodzi ludzie cieszyli się z nowego doświadczenia. Poza uczestnictwem w międzynarodowych warsztatach mieli okazję wystąpić na profesjonalnej scenie. Dla wielu z nich był to pierwszy taki występ w życiu. Przewidziano dla słuchaczy nagrody-niespodzianki. Można było wygrać plakat z ich podpisami lub wylicytować koszulkę, która także nosiła ich autografy.

Jeleniogórzanie i turyści, którzy uczestniczyli w koncercie, nie szczędzili pochwał bawiąc się wraz z młodymi muzykami w rytm brzmiących z estrady przebojów. O godzinie 20:00 przyszedł czas na gwiazdę wieczoru: grupę bluesową Kasa Chorych.

W repertuarze były największe przeboje. Świetny blues w ich wykonaniu nie znalazł jednak zbyt wielu odbiorców. Wydaje się, że w ciągu koncertu w momencie kulminacyjnym bluesa słuchało około dwustu osób. Nie zabrakło jeleniogórskiego akcentu podczas koncertu gwiazdy. Wraz z Kasą Chorych zagrał lider najbardziej znanego miejsowego zespołu bluesowego JJ Bandu- Jacek Jaguś.

Już dziś w Rynku koncert „Na dobry początek wakacji” oraz długo anonsowany występ grupy „Myslowitz” a także zespołu „Raztutaztam”. Początek o godz. 18. Gwiazda wieczoru zagra o godz. 20. 30.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group