Poniedziałek, 6 lutego
Imieniny: Doroty, Pawła
Czytających: 8013
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Cztery pory roku – charytatywnie

Czwartek, 12 października 2017, 7:15
Aktualizacja: Piątek, 13 października 2017, 6:47
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Cztery pory roku – charytatywnie
Fot. Przemek Kaczałko
W Jeleniogórskim Centrum Kultury grupa ludzi otwartych serc zainicjowała cykl akcji, które mają na celu zbiórkę środków na stworzenie Centrum Kultury Niepełnosprawnych. Wczoraj (11.10) jeleniogórska młodzież oraz dzieci ze szkoły specjalnej wcieliła się w role aktorów i muzyków, a organizatorzy przybliżyli założenia ambitnego projektu.

Jak zapowiadają inicjatorzy akcji, zaplanowany jest cykl czterech wydarzeń, z czego wczorajsze było prezentacją założeń projektu. - Miejmy nadzieję, że to będzie tak pięknie rozkwitało, jak się zaczęło. Jest nam niezmiernie miło, że zostaliśmy zauważeni i jest tylu ludzi dobrej woli, którzy chcą nas wesprzeć - powiedział Jacek Hamowski, wicedyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego.

Stan techniczny budynku przy ul. Grottgera pozostawia wiele do życzenia i wśród pomysłów jest rozbudowa placówki przy ul. Kruszwickiej, gdzie inicjatorzy akcji chcą - chroniąc zabytkowe mury - wybudować w formie amfiteatru Centrum Kultury Niepełnosprawnych. W grę wchodzi też przeniesienie placówki z Grottgera na Kruszwicką. - Jesteśmy otwarci na wszystko, co będzie się wiązało z poprawą funkcjonowania naszej szkoły - deklaruje J. Hamowski. - Wiemy, że jest to ogromne przedsięwzięcie i nie będzie łatwo pozyskać środki na ten cel - podkreśliła Alicja Dusińska, inicjatorka akcji.

W trakcie pierwszego z cyklu spotkań, młodzież z "Żeroma" wraz z uczniami SOS-W zaprezentowała spektakl pod tytułem "Cztery pory roku". Na scenie zaprezentowali się także lokalni młodzi artyści: Julia Byszkowska, Tobiasz Cichoński, Adam Jęczmyk oraz dyrektorka Przystani Twórczej Ewelina Marciniak.

W styczniu planowany jest kolejny koncert, który rozpocznie zbiórkę na rzecz szkoły specjalnej. Organizatorzy chcą do Jeleniej Góry sprowadzić gwiazdy ogólnopolskiego formatu, będą też kolejne występy jeleniogórskiej młodzieży, która aktywnie włączyła się w organziację koncertów, a dochód ze sprzedaży cegiełek będzie przeznaczony na rzecz placówki. - Jestem bardzo wdzięczny tym, którzy zapalili w nas iskrę dobrej nadziei - dodał Jacek Hamowski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
249
Coraz lepiej
25%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
37%
Nie najlepiej
12%
Wciąż fatalnie
27%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group