Wtorek, 28 czerwca
Imieniny: Ireneusza, Leona
Czytających: 7465
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Cztery łapy, czyli edukacyjny festyn z pupilami

Poniedziałek, 8 października 2012, 7:45
Aktualizacja: Wtorek, 9 października 2012, 7:36
Autor: mea
Jelenia Góra: Cztery łapy, czyli edukacyjny festyn z pupilami
Fot. mea
Około 70. hodowców z psami przybyło na stadion przy ul. Lubańskiej w Cieplicach na Festyn Rodzinny „Ja i Mój Pies”, zorganizowany przez jeleniogórski oddział Związku Kynologicznego . – Chcieliśmy przybliżyć jeleniogórzanom różne rasy oraz pokazać, jak psy wychowywać np. poprzez zabawę oraz jak aktywnie spędzać z nimi czas – powiedziała Teresa Rupniewska, przewodnicząca zarządu oddziału Związku Kynologicznego w Jeleniej Górze.

Pokazy psich ras, szkolenia i sprawności psów, różnorodne zabawy z pupilami, porady weterynaryjne to tylko niektóre z punkty programu tej imprezy. - Chcielibyśmy, aby osoby kupujące psy wiedziały, że to nie jest zabawka, a członek rodziny, który jest z nami wiele lat, dlatego tak ważna jest świadomość potencjału danej rasy, opieka weterynaryjna oraz odpowiednie podejście – dodała Teresa Rupniewska.

Można było zobaczyć takie rasy, jak: chiński nagi grzywacz, rotwailer, a także owczarki niemieckie, czau czau, jamniki, bordery collie. Były też kundelki.

Duże zainteresowanie budziły psy czau czau. - Rasa ta pochodzi z Chin, a wybrałem ją ponieważ są to bardzo spokojne psy, zrównoważone i przyjacielskie. Przydomek hodowli brzmi hines, mamy dwie suczki Telimenę i Antoninę – mówił Zbigniewa Gacek, hodowca psów.

Szczególnie dzieci doceniły porady, w jaki sposób bezpiecznie bawić się z psem. – Nie wolno psa ciągnąć za uszy i ogon, ani przeszkadzać mu gdy śpi. Ruch dla naszych pupili, tak jak i dla nas jest bardzo ważny, dlatego też trzeba z nimi często chodzić na spacer, biegać, czy też rzucać piłki – podkreślał 10-letni Arkadiusz z Cieplic.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group