Niedziela, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 4505
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Czołowe zderzenie busa z ciągnikiem. Są ranni (AKTUALIZACJA)

Poniedziałek, 16 września 2013, 8:40
Aktualizacja: Wtorek, 17 września 2013, 7:44
Autor: Angela
Region: Czołowe zderzenie busa z ciągnikiem. Są ranni (AKTUALIZACJA)
Fot. Angela
Szesnaście osób, w tym 33–letnia kobieta ze złamaniem nóg i miednicy oraz uczniowie jeleniogórskich szkół jadący z Janowic Wielkich, trafili dzisiaj (16.09) kilka minut po godz. 7.00 do szpitala po zderzeniu kursowego busa z dużym ciągnikiem rolniczym. Do czołowego zderzenia doszło na jednym z ostrych zakrętów w Trzcińsku. Droga w dalszym ciągu jest nieprzejezdna.

Ze wstępnych ustaleń policji i straży pożarnej wynika, że większość poszkodowanych odniosła lekkie obrażenia. Poważnie ranny został 53-letni kierowca busa, który miał zakleszczone nogi oraz 33-letnia pasażerka.

- Busem podróżowało 18 osób, w tym 15. uczniów w wieku od 14. do 17. lat. Poza kierowcą i pasażerką busa, wszyscy wyszli o własnych siłach – mówi Andrzej Ciosk, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze. – 13 osób zostało przewieziono do szpitala na badania. Pięć zabrano do Jeleniej Góry transportem zastępczym – dodaje A. Ciosk.

Na miejscu był prokurator i naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

- Prowadzimy czynności w celu ustalenia przyczyn wypadku – mówi Maciej Dyjach, naczelnik jeleniogórskiej drogówki. – Droga jest tu bardzo wąska. Z jednej strony jechał duży bus, z drugiej duży ciągnik. Prawdopodobnie nie zauważyli siebie wzajemnie i doszło do zderzenia. W tym momencie nie możemy mówić o żadnej konkretnej przyczynie czy nadmiernej prędkości – dodaje naczelnik Maciej Dyjach. Kierowcy byli trzeźwi.

Policja przypomina, że zmieniły się warunki na drodze na jesienne, więc kierowcy powinni ograniczyć prędkość i zachować szczególną ostrożność.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (90) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group