Czwartek, 19 maja
Imieniny: Mikołaja, Piotra
Czytających: 5816
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra/ Koszalin: Czołowa snajperka ligi odchodzi z KPR–u

Sobota, 18 maja 2013, 21:34
Aktualizacja: 23:02
Autor: Przemo
Jelenia Góra/ Koszalin: Czołowa snajperka ligi odchodzi z KPR–u
Fot. archiwum
Podjęłam już decyzję, od przyszłego sezonu będę w Koszalinie – powiedziała nam najlepsza snajperka KPR–u, Joanna Załoga. To kolejne osłabienie piątej ekipy PGNiG Superligi, wcześniej na transfer do Vistalu zdecydowała się Emilia Galińska.

Wicekrólowa strzelczyń dwóch ostatnich sezonów PGNiG Superligi, Joanna Załoga postanowiła skorzystać z oferty Politechniki Koszalin, w której od roku występują jej koleżanki: Monika Odrowska i Marta Dąbrowska. 28-letnia skrzydłowa w minionym sezonie zdobyła 221 goli w 28 meczach ustępując jedynie Kamili Skrzyniarz z KSS-u Kielce (235 goli w 29 meczach). Zespół Politechniki Koszalin po zdobyciu brązowego medalu rozpoczął ofensywę transferową w związku z pozyskaniem silnego sponsora tytularnego. Od przyszłego sezonu akademiczki będą występowały pod nazwą AZS Firmus Politechnika Koszalin.

Przemek Kaczałko: Podjęłaś trudną decyzję, jakie były argumenty za przejściem do Koszalina? Jakie stawiasz sobie cele sportowe z nową drużyną?
Joanna Załoga: Była to jedna z trudniejszych decyzji w moim życiu sportowym. Zdecydowałam się przenieść, ponieważ chce spróbować swoich sił w innym klubie. Jest też tam pewna stabilizacja zespołu.U nas z KPR-u co roku odchodzą zawodniczki przez co musimy budować zespół od nowa. Liczę na to, że uda mi się wywalczyć jakiś medal z nową drużyną. Jeden już w swoim dorobku posiadam z czasów Jelfy, ale to tylko medal, bo wówczas siedziałam na ławce przez co ten krążek tak nie smakuje.

W Koszalinie występują Śliwka i Odra - namawiały Cię na ten krok?
Rozmawiałam z nimi, ale to była tylko i wyłącznie moja decyzja. Śmiałyśmy się tylko, że nie długo przeniesiemy Jelonkę do Koszalina. One już tam są, teraz idę ja i Iza Czarna, która też jest wychowanką Jeleniej Góry.

Jak oceniasz obecną sytuację w KPR?
Jeśli chodzi o KPR to wiem, że dziewczyny tanio skóry nie sprzedadzą. Mam tylko ogromną nadzieję, że znajdą się sponsorzy, którzy umożliwią dziewczynom występ w pucharach, na co bardzo liczę.

Dziękuję za rozmowę i życzę powodzenia.
Pozdrawiam.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group