Wtorek, 27 września
Imieniny: Kosmy, Damiana
Czytających: 7116
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Czesne do odpisania

Piątek, 12 maja 2006, 0:00
Autor: Konrad
Jelenia Góra: Czesne do odpisania
Fot. Konrad
– Nie chcemy, aby kosztem studentów rządzący kupowali sobie nowe samochody – przekonują działacza Unii Polityki Realnej. Zbierają podpisy pod projektem zmian w ustawie podatkowej. Chodzi o przywrócenie możliwości odpisywania od podatku kosztów kształcenia, głównie czesnego na studiach zaocznych.

Przez kilka lat taka możliwość istniała i była dla uczących się dużym ułatwieniem. Jednak poprzedni parlament uznał, że budżet za dużo traci na tej uldze i zniósł ją.
Teraz za te pieniądze ministrowie i posłowie będą mogli kupić sobie nowe samochody i inne niezbędne w trudach rządzenia rzeczy.

Jak mówi Grzegorz Bielewcz z jeleniogórskiej młodzieżówki UPR, podpisy zbierane są w całej Polsce. Część udało się już zebrać w Jeleniej Górze.
Po ich skompletowaniu projekt trafi do kancelarii Sejmu.

To będzie test dla obecnych rządzących: czy ich wyborcze hasła o trosce o kształcenie młodzieży, znajdą zastosowanie w praktyce?

Już wiadomo, że chętni na zaoczne i płatne studia na Uniwersytecie Wrocławskim i innych uczelniach, w przyszłym roku akademickim będą musieli zapłacić za nie więcej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group