Sobota, 11 lipca
Imieniny: Karoliny, Olgi
Czytających: 5600
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Czesne do odpisania

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 12 maja 2006, 0:00
Autor: Konrad
Fot. Konrad
– Nie chcemy, aby kosztem studentów rządzący kupowali sobie nowe samochody – przekonują działacza Unii Polityki Realnej. Zbierają podpisy pod projektem zmian w ustawie podatkowej. Chodzi o przywrócenie możliwości odpisywania od podatku kosztów kształcenia, głównie czesnego na studiach zaocznych.

Przez kilka lat taka możliwość istniała i była dla uczących się dużym ułatwieniem. Jednak poprzedni parlament uznał, że budżet za dużo traci na tej uldze i zniósł ją.
Teraz za te pieniądze ministrowie i posłowie będą mogli kupić sobie nowe samochody i inne niezbędne w trudach rządzenia rzeczy.

Jak mówi Grzegorz Bielewcz z jeleniogórskiej młodzieżówki UPR, podpisy zbierane są w całej Polsce. Część udało się już zebrać w Jeleniej Górze.
Po ich skompletowaniu projekt trafi do kancelarii Sejmu.

To będzie test dla obecnych rządzących: czy ich wyborcze hasła o trosce o kształcenie młodzieży, znajdą zastosowanie w praktyce?

Już wiadomo, że chętni na zaoczne i płatne studia na Uniwersytecie Wrocławskim i innych uczelniach, w przyszłym roku akademickim będą musieli zapłacić za nie więcej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~Karolina 12-05-2006 12:39
Gdzie można odebrać liste do zbierania podpisow i równiez sie podpisać ?? mam nadzieje ze Jelonka bedzie nas na bierzaco informowac o danej akcji w 100% popieram
~Adam 12-05-2006 14:46
Brawo !! za nauke 2 razy sie nie płaci !!
~klinton 12-05-2006 22:15
O witam Grzegorza. dzia w internecie za moment poseł a potem zamiast kaczynskich bedzie Grzegorz Bielelwicz. Oddam głos Pozdrawim Michał

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group