• Niedziela, 20 października 2019
  • Godz. 21:30
  • Imieniny: Ireny, Kleopatry
  • Czytających: 6908
  • Zalogowanych: 12
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Czesko–polska ognista rywalizacja

Wiadomości: JELENIA GÓRA/ JILEMNICE
Poniedziałek, 28 kwietnia 2008, 10:26
Aktualizacja: 10:33
Autor: AGA
Fot. Archiwum
Bieg z zadaniami pożarniczymi na 60 metrów i sztafeta 4x60m to konkurencje, w których w minioną niedzielę wzięli udział uczniowie Szkoły Podstawowej nr 15. Wszystko w ramach Międzynarodowych Zawodów Bezpieczeństwa z zakresu pożarnictwa, które miały miejsce w czeskich Jilemnicach.

Uczniowie „piętnastki” zostali zaproszeni w ramach współpracy jeleniogórskiej straży miejskiej ze Strażą Pożarną w Jilemnicach. Reprezentację stanowiły drużyny dziecięce (od 6 lat do 11) i młodzieżowe (od 12 do 14 lat).

Młodzi jeleniogórzanie rywalizowali z drużynami dziecięcymi i młodzieżowymi z Czech, skupionymi w kołach pożarniczych przy jednostkach Straży Pożarnej. – Po przyjeździe do Jilemnic, przeszli trening pod bacznym okiem komendanta straży pożarnej Romana Kouby, który fachowo wytłumaczył wszystkim zasady rywalizacji – poinformował mł. insp. Grzegorz Rybarczyk ze Straży Miejskiej w Jeleniej Górze. - Spotkaliśmy się z bardzo miłym i entuzjastycznym przyjęciem - podkreśla Jacek Winiarski, zastępca komendanta SM.

Grupa młodsza do 12 lat reprezentowana przez chłopców w klasyfikacji końcowej zajęła drugie miejsce, a zespół dziewcząt w kategorii wiekowej starszej do 14 lat – miejsce szóste. Indywidualnie w grupie chłopców srebrny medal zdobył Michał Kaleta, a brązowy – Adrian Gromyko.

Straż miejska i uczniowie SP nr 15 dziękują Wojciechowi Chadżemu za przewóz na zawody oraz Leszkowi Burchardtowi oraz firmie Jetix za podarowanie strojów sportowych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~krajano italiano 28-04-2008 19:54
jakie kolesie.. z powiatu jeleniogorskeigo do brania udzialu w zawodach w zakresie CTiF... moga brac tylko Jezow Sudecki oraz Wojcieszyce... to sa jedyne druzyny MDP przeszkolone tak aby moc brac udzial w zaowdach... a jestem pewien ze ani Wojcieszyc ani Jezowa nie bylo na tych zawodach :| ja tego tak nie zostawie oj nie.. bo mnie boly...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group