Piątek, 27 maja
Imieniny: Jana, Juliusza
Czytających: 7795
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA/ JILEMNICE: Czesko–polska ognista rywalizacja

Poniedziałek, 28 kwietnia 2008, 10:26
Aktualizacja: 10:33
Autor: AGA
JELENIA GÓRA/ JILEMNICE: Czesko–polska ognista rywalizacja
Fot. Archiwum
Bieg z zadaniami pożarniczymi na 60 metrów i sztafeta 4x60m to konkurencje, w których w minioną niedzielę wzięli udział uczniowie Szkoły Podstawowej nr 15. Wszystko w ramach Międzynarodowych Zawodów Bezpieczeństwa z zakresu pożarnictwa, które miały miejsce w czeskich Jilemnicach.

Uczniowie „piętnastki” zostali zaproszeni w ramach współpracy jeleniogórskiej straży miejskiej ze Strażą Pożarną w Jilemnicach. Reprezentację stanowiły drużyny dziecięce (od 6 lat do 11) i młodzieżowe (od 12 do 14 lat).

Młodzi jeleniogórzanie rywalizowali z drużynami dziecięcymi i młodzieżowymi z Czech, skupionymi w kołach pożarniczych przy jednostkach Straży Pożarnej. – Po przyjeździe do Jilemnic, przeszli trening pod bacznym okiem komendanta straży pożarnej Romana Kouby, który fachowo wytłumaczył wszystkim zasady rywalizacji – poinformował mł. insp. Grzegorz Rybarczyk ze Straży Miejskiej w Jeleniej Górze. - Spotkaliśmy się z bardzo miłym i entuzjastycznym przyjęciem - podkreśla Jacek Winiarski, zastępca komendanta SM.

Grupa młodsza do 12 lat reprezentowana przez chłopców w klasyfikacji końcowej zajęła drugie miejsce, a zespół dziewcząt w kategorii wiekowej starszej do 14 lat – miejsce szóste. Indywidualnie w grupie chłopców srebrny medal zdobył Michał Kaleta, a brązowy – Adrian Gromyko.

Straż miejska i uczniowie SP nr 15 dziękują Wojciechowi Chadżemu za przewóz na zawody oraz Leszkowi Burchardtowi oraz firmie Jetix za podarowanie strojów sportowych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group