Piątek, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 6131
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Czeskie klimaty u noblisty

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Niedziela, 31 maja 2009, 8:01
Aktualizacja: 8:03
Autor: Ania
Fot. Ania
Fotograf Miloš Kirchner z Jablonca nad Nisou oraz tamtejszy zespół ludowy zachwycili wczoraj publiczność w Muzeum Miejskim Dom Gerharta Hauptmanna w Jagniątkowie.

Wystąpili z okazji organizowanych w domu noblisty Dni Kultury Czeskiej. Miłą niespodzianką dla przybyłych gości był fakt, że Miloš Kirchner jest nie tylko fotografem, ale i muzykiem. Udowodnił to występując z zespołem z Jablonca nad Nysą. Grał na gitarze i śpiewał, a publiczność razem z nim. Jak się okazało Polacy i Czesi potrafią znaleźć wspólny język i doskonale się razem bawić.

Prace Miloša Kirchnera wystawione w Domu Gerharta Hauptmanna prezentują głównie Góry Izerskie. Artysta od 2000 roku jest Członkiem Euroregionalnego Stowarzyszenia Fotografików KONTAKT w Euregionie Nysa. Tej pasji oddaje się od 1976 roku, z głównym naciskiem na uwiecznienie górskich krajobrazów.

Europejska Międzynarodowa Federacja Profesjonalnych Fotografików w Brukseli 26.11.2006 roku wręczyła mu prestiżowy certyfikat Qalified European Photographer . Odznaczyła go także tytułem QEP za kolekcję 12 fotografii wielkoformatowych, na których uwiecznione są Góry Izerskie.

A sam bohater wydarzenia jest niezwykle miłym człowiekiem i sympatykiem Polaków. Ekspozycja w Domu Noblisty w Jagniątkowie będzie wystawiona do 26 lipca bieżącego roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~ana 31-05-2009 19:44
to musial byc smaczny kulturalny kąsek..

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group