Wtorek, 13 kwietnia
Imieniny: Marcina, Przemysława
Czytających: 4846
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Czeska zakupomania. „Biorą” wszystko jak leci

Wtorek, 15 lutego 2011, 8:43
Aktualizacja: 20:49
Autor: Accipiter
REGION: Czeska zakupomania. „Biorą” wszystko jak leci
Fot. ....
Do niedawna Czesi kupowali w Polsce głównie meble. Dziś u nas w kraju nasi sąsiedzi coraz częściej zaopatrują się w masło, paliwo, materiały budowlane, mięso, sprzęt elektroniczny, wędlinę i węgiel.

Jak się okazuje, nie mamy powodów do narzekania na ceny. Czesi mają gorzej. I tak dla przykładu nasz rodzimy węgiel jest o jedną trzecią tańszy niż czeski.

Obecnie przy słabnącej złotówce jest taniej niż jeszcze przed kilkoma miesiącami. Czechom opłaca się, robić wycieczki do Polski i tutaj kupować. A na zakupy przyjeżdżają nawet całymi TIRami.

- Ta czeska zakupomania trwa już około dwa lata. To efekt różnic kursowych – wyjaśnia taki stan rzeczy Andrzej Leśnik z Wojcieszowa, aktywny przedsiębiorca z dwudziestoletnim stażem na polsko-czeskim pograniczu, dwukrotny zwycięzca Spiningowych Mistrzostw Polski Seniorów (z 2002 i 2009 roku), trener Kadry Narodowej w spinningu i przedstawiciel Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego Jelenia Góra.

Zakupy dla naszych sąsiadów w polskich centrach handlowych bardziej są opłacalne także ze względu na cenę paliwa, bo różnica wynosi ok. 50 gr. na litrze. Dla Czecha tańsza są również nasze części samochodowe, elektronika, elementy wyposażenia wnętrz, materiały budowlane i okna.

Ogłoszenia

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group