Sobota, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 8434
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Część pierwsza zaliczona. „Było łatwo, oby tak dalej”

Wtorek, 24 kwietnia 2012, 13:50
Aktualizacja: Środa, 25 kwietnia 2012, 7:17
Autor: Petr
JELENIA  GÓRA: Część pierwsza zaliczona. „Było łatwo, oby tak dalej”
Fot. Petr
Rozprawka na temat roli literatury w poznawaniu minionych epok, pytania do fragmentu „Zemsty” Aleksandra Fredry i artykułu Jana Miodka, a wcześniej praca z mapą i podawanie właściwych dat wydarzeń z dziejów Polski i świata. Oto z czym zmagali się dzisiaj uczniowie trzecich klas gimnazjów.

Pierwsza część „małej matury” za nimi. W ramach testów z historii, wiedzy o społeczeństwie i języka polskiego gimnazjaliści musieli m.in. właściwie określić miejsca na mapie i podać daty konkretnych wydarzeń z dziejów Polski i świata, zapoznać się z fragmentem „Zemsty” Fredry, w którym Papkin namawia Podstolinę do poślubienia Cześnika, a potem napisać rozprawkę o roli literatury w poznawaniu minionych epok. Jak oceniają egzamin uczniowie jeleniogórskich gimnazjów?

– Było łatwo, oby tak dalej. Trochę dat, praca z mapą i fragmentami tekstów, no i rozprawka, której temat akurat mi bardzo przypadł do gustu. Myślę, że część humanistyczną zdam raczej dobrze. Pierwsze koty za płoty. Teraz czas na następne egzaminy – mówi nam Tomasz Madej z Gimnazjum nr 3.

– Poszło dobrze, a najlepiej z polskiego. Mam nadzieję, że jutro i pojutrze też jakoś to będzie. Większość z nas bardziej bała się i nadal boi części matematyczno-przyrodniczej i językowej. No, ale po prostu, trzeba to zdać – dodaje Dominika Wachowicz z Gimnazjum nr 1.

Jak faktycznie „poszło” dziś jeleniogórskim gimnazjalistom okaże się dopiero za kilka tygodni. Jutro testy z fizyki, matematyki, chemii, biologii i geografii, zaś w czwartek z języka obcego. Powodzenia!

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
213
Nigdy
22%
Rzadko
41%
Czasami
23%
Często
14%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
5 lat minęło
 
112
Popalali, a policjanci ich złapali
 
Aktualności
Dzieje się w Polsce: próbował wepchnąć ich pod pociąg
 
Polityka
Radni debatują
 
Aktualności
Ruszają po 27 latach
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group