Niedziela, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 4740
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Część centrum na sprzedaż

Piątek, 17 lutego 2006, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 6 marca 2006, 22:54
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Część centrum na sprzedaż
Fot. Krzysiek
Mieszkańcy, którzy przyzwyczaili się do robienia zakupów w sklepie chemicznym na rogu ulic 1 Maja i ks. Kubsza, od pewnego czasu widzą tę placówkę zamkniętą na cztery spusty.

Wielu przechodniów zastanawia się, czy budynek sklepu będzie remontowany. Okazuje się, że działkę, na której stoi, miasto postanowiło sprzedać. Na nabywcę czeka też kamieniczka widoczna za pawilonem.

Czy nowy właściciel będzie mógł te obiekty wyburzyć i w ich miejsce postawić coś nowego? – Na razie nic nie jest przesądzone. Opracowywany jest plan zagospodarowania tego gruntu – dowiedzieliśmy się w Wydziale Architektury Urzędu Miasta w Jeleniej Górze.

Wstępnie wiadomo, że może tam powstać dom najwyżej czteropiętrowy. Ewentualny nabywca będzie mógł wspomniane obiekty przebudować.

Czy znajdzie się chętny na ten grunt? Działki położone w centrum nie sprzedają się łatwo. Od lat na zagospodarowanie czeka teren na rogu ulic 1. Maja i Wojska Polskiego, po wyburzonym budynku dawnego hotelu i biurowca.

Miasto pragnie też bezskutecznie pozbyć się działki na rogu Kochanowskiego i 1. Maja, gdzie zbudowano szpecącą okolicę fontannę.

Według planów w tym miejscu miał powstać hotel, ale te na razie pozostały tylko na papierze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group