Niedziela, 5 lutego
Imieniny: Adelajdy, Agaty
Czytających: 8768
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: „Czerwonym” do Karpacza i Szklarskiej Poręby?

Wtorek, 30 czerwca 2009, 8:45
Aktualizacja: Środa, 1 lipca 2009, 9:48
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: „Czerwonym” do Karpacza i Szklarskiej Poręby?
Fot. TEJO
Samorządowcy z Jeleniej Góry chcą namówić władze wszystkich ościennych gmin do korzystania z usług firmy komunikacyjnej, która pojawi się na rynku po przekształceniu Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w spółkę prawa handlowego.

– Już teraz konsultujemy z gminami porozumienia dotyczące korzystania z usług MZK. Zobowiązują nas do tego formalności związane z przekształceniem zakładu – mówi zastępca prezydenta Jeleniej Góry Jerzy Łużniak. Zanim to nastąpi, Jeżów Sudecki, Piechowice, Janowice, Mysłakowice i inne gminy, do których docierają miejskie autobusy z Jeleniej Góry muszą podpisać nowe kontrakty. Zdaniem zastępcy prezydenta nie będzie z tym kłopotu.

Władze Jeleniej Góry chcą rozszerzyć ofertę nowej spółki komunikacyjnej o Szklarską Porębę i Karpacz. Zdaniem Jerzego Łużniaka takie połączenia mogłyby się cieszyć powodzeniem wśród mieszkańców stolicy Kotliny Jeleniogórskiej zwłaszcza w sezonie turystycznym. Jak zareagują na to samorządowcy z podgórskich kurortów? Okaże się w najbliższej przyszłości.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (66)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group