Wtorek, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 4908
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Czerwiec miesiącem kultury w Kowarach

Wiadomości: Region
Czwartek, 6 czerwca 2013, 7:32
Aktualizacja: 7:37
Autor: Mea
Fot. Archiwum Organizatora
Wystawy fotograficzne, malarskie oraz graficzne dotyczące miasta i okolicznych gór można oglądać w Kowarach, w ramach miesiąca kultury oraz 500–lecia Kowar. – Serdecznie zapraszamy do naszego miasta na ekspozycje ukazujące jego piękno – zachęca Andrzej Weinke z Urzędu Miasta w Kowarach.

Już dzisiaj (6 czerwca) o godz. 12.00 w Centrum Integracji i Tradycji Miasta Kowary (budynek B Urzędu Miejskiego, ul. 1 Maja 1b, I piętro) dobędzie się wernisaż wystawy fotograficznej pt. „Nasz Park” przygotowanej przez Karkonoski Park Narodowy. Wstęp jest wolny. Będzie można ją ogląać od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00 - 16:00. Autorami zdjęć są: Marek Arcimowicz, Piotr Krzaczkowski, Zbigniew Kulik, Michał Makowski, Jörg Meinert, Tomasz Mielech, Janusz Moniatowicz, Wacław Narkiewicz, Tomasz Olszewski, Andrzej Raj, Krzysztof Romańczukiewicz.

W „Gościńcu na Starówce” przy ul. 1 Maja 23 w Kowarach można zobaczyć wystawę fotografii „Góry w zimie”. Jest to kontynuacja ubiegłorocznej ekspozycji pt. „Karkonosze Wschodnie w zimowej szacie”. Zdjęcia zrobił Krzysztof Grochala podczas kilku wypraw górskich.

- Fotografie uzupełniłem krótkimi opisami uwiecznionych miejsc. Autor wystawy pracuje w jednej z dolnośląskich firm. Z Kowarami jest związany od dziecka, gdyż praktycznie co roku przyjeżdżał tu wraz z rodzicami do babci i dziadka – Stefanii i Edwarda Paluchów. Obecnie, pomimo ich przeprowadzki do innego miasta, Krzysztof wraca co jakiś czas do Kowar, które są dla niego bazą wypadową do wypraw górskich i podziemnych w Sudety Zachodnie – opowiadał Zbiegniew Piepiora.

Wystawa „Góry w zimie” została zorganizowana w Kowarach dzięki uprzejmości Danuty Piepiory. - Zapraszamy do oglądania zdjęć w „Gościńcu na Starówce” codziennie w godzinach 12.00-20.00 do końca lata – dodał Zbigniew Piepiora.

Ekspozycję „Kowary i okolice w malarstwie i grafice Stanisława Kanonowicza” można oglądać do 30 czerwca br. w siedzibie Stowarzyszenia Miłośników Kowar - Domu Tradycji, przy ul. Górniczej 1 we wtorki, czwartki i soboty w godz. 11:00 - 15:00. Organizatorami są Stowarzyszenie Miłośników Kowar i Miasto Kowary.

Do 31 grudnia w Sali Rajców Miejskich kowarskiego Ratusza można oglądać wystawę „Podróże w czasie - Dawne widoki Śląska na grafikach z kolekcji Haselbacha”, eksponowaną w ramach obchodów 500-lecia nadania praw miejskich Kowarom. Zorganizowały: ją Herder-Institut w Marburgu, Museum w Görlitz i Kunstforum Ostdeutsche galerie w Ratyzbonie we współpracy z Muzeum Architektury we Wrocławiu. Powstała dzięki finansowemu wsparciu Pełnomocnika Rządu Federalnego ds. Kultury i Mediów, Ministerstwa Spraw Socjalnych Hesji, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Saksonii oraz Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej. Wystawa prezentowana jest przez Niemieckie Forum Kultury Europy Środkowej i Wschodniej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~ehhh.. 6-06-2013 8:49
jak pięknie brzmi - KULTURA W KOWARACH...
~ 6-06-2013 10:17
czy to prawda ze mimo ze nie odbyl sie zaden konkurs ani przetarg juz wiadomo kto bedzie organizowal we wrzesniu w ramach 500 lecia imprezy ,kowarskie wroble cwierkaja ze bedzie to pewna telewizja z Jeleniej Gory.
~Obserwator. 6-06-2013 10:38
Serdecznie zapraszamy do naszego miasta na ekspozycje ukazujące jego piękno – zachęca Andrzej Weinke z Urzędu Miasta w Kowarach.He,He,He miasta he,he,he :)
Piipi Jelonkowa 6-06-2013 10:58
~BRAVO ! .. to miasto,ktore ma mieszkancow z fajna ..fantazja !
~zorientowany 6-06-2013 17:38
Ciągle ta sama paczka .... dyrektora Raja który za to wszystkich "obcych" fotografów odgania od Karkonoszy kre... przypisami. Tak wygląda "popularyzacja" Karkonoszy ? Warto sobie poczytać o metodach pracy owych "popularyzatorów" i "pasjonatów " o których publicznie nikt nie mówi: http://www.prw.pl/articles/view/22514/awantura-o-smiglowiec
Piipi Jelonkowa 6-06-2013 21:10
~ OJEJ ! .. Vernissage znowu *typu .. mezczyzna z aparatem !
~xm 6-06-2013 22:41
Kononowicz ten z Białegostoku robi foty? bardziej na prezydenta jednak by się nadawał.
~turysta 7-06-2013 17:38
Wiele przepisów w Karkonoskim Parku Narodowym jest kretyńskich więc nie rozumiem co tak to słowo oburzyło moderatora że je wykropkował. Trochę dystansu człowieku a najlepiej sam pojedź kiedyś w Karkonosze i zobacz jak to wszystko funkcjonuje.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group