Środa, 29 maja
Imieniny: Magdaleny, Urszuli
Czytających: 9660
Zalogowanych: 18
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Czerwiec miesiącem kultury w Kowarach

Czwartek, 6 czerwca 2013, 7:32
Aktualizacja: 7:37
Autor: Mea
Region: Czerwiec miesiącem kultury w Kowarach
Fot. Archiwum Organizatora
Wystawy fotograficzne, malarskie oraz graficzne dotyczące miasta i okolicznych gór można oglądać w Kowarach, w ramach miesiąca kultury oraz 500–lecia Kowar. – Serdecznie zapraszamy do naszego miasta na ekspozycje ukazujące jego piękno – zachęca Andrzej Weinke z Urzędu Miasta w Kowarach.

Już dzisiaj (6 czerwca) o godz. 12.00 w Centrum Integracji i Tradycji Miasta Kowary (budynek B Urzędu Miejskiego, ul. 1 Maja 1b, I piętro) dobędzie się wernisaż wystawy fotograficznej pt. „Nasz Park” przygotowanej przez Karkonoski Park Narodowy. Wstęp jest wolny. Będzie można ją ogląać od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00 - 16:00. Autorami zdjęć są: Marek Arcimowicz, Piotr Krzaczkowski, Zbigniew Kulik, Michał Makowski, Jörg Meinert, Tomasz Mielech, Janusz Moniatowicz, Wacław Narkiewicz, Tomasz Olszewski, Andrzej Raj, Krzysztof Romańczukiewicz.

W „Gościńcu na Starówce” przy ul. 1 Maja 23 w Kowarach można zobaczyć wystawę fotografii „Góry w zimie”. Jest to kontynuacja ubiegłorocznej ekspozycji pt. „Karkonosze Wschodnie w zimowej szacie”. Zdjęcia zrobił Krzysztof Grochala podczas kilku wypraw górskich.

- Fotografie uzupełniłem krótkimi opisami uwiecznionych miejsc. Autor wystawy pracuje w jednej z dolnośląskich firm. Z Kowarami jest związany od dziecka, gdyż praktycznie co roku przyjeżdżał tu wraz z rodzicami do babci i dziadka – Stefanii i Edwarda Paluchów. Obecnie, pomimo ich przeprowadzki do innego miasta, Krzysztof wraca co jakiś czas do Kowar, które są dla niego bazą wypadową do wypraw górskich i podziemnych w Sudety Zachodnie – opowiadał Zbiegniew Piepiora.

Wystawa „Góry w zimie” została zorganizowana w Kowarach dzięki uprzejmości Danuty Piepiory. - Zapraszamy do oglądania zdjęć w „Gościńcu na Starówce” codziennie w godzinach 12.00-20.00 do końca lata – dodał Zbigniew Piepiora.

Ekspozycję „Kowary i okolice w malarstwie i grafice Stanisława Kanonowicza” można oglądać do 30 czerwca br. w siedzibie Stowarzyszenia Miłośników Kowar - Domu Tradycji, przy ul. Górniczej 1 we wtorki, czwartki i soboty w godz. 11:00 - 15:00. Organizatorami są Stowarzyszenie Miłośników Kowar i Miasto Kowary.

Do 31 grudnia w Sali Rajców Miejskich kowarskiego Ratusza można oglądać wystawę „Podróże w czasie - Dawne widoki Śląska na grafikach z kolekcji Haselbacha”, eksponowaną w ramach obchodów 500-lecia nadania praw miejskich Kowarom. Zorganizowały: ją Herder-Institut w Marburgu, Museum w Görlitz i Kunstforum Ostdeutsche galerie w Ratyzbonie we współpracy z Muzeum Architektury we Wrocławiu. Powstała dzięki finansowemu wsparciu Pełnomocnika Rządu Federalnego ds. Kultury i Mediów, Ministerstwa Spraw Socjalnych Hesji, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Saksonii oraz Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej. Wystawa prezentowana jest przez Niemieckie Forum Kultury Europy Środkowej i Wschodniej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Z którym z autorów chcieliby Państwo spotkać się w Książnicy Karkonoskiej?

Oddanych
głosów
595
Puzyńska Katarzyna
33%
Twardoch Szczepan
32%
Żulczyk Jakub
35%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Kraina Wygasłych Wulkanów w Polsce
 
Rozmowy Jelonki
Wodne perypetie w Jeżowie
 
Aktualności
Warsztaty kosmetyczne w Muflonie
 
Kościół i wiara
Bierzmowanie w Jeleniej Górze
 
Kultura
Wędrowcy Karkonoszy
 
Aktualności
Zagrali dla Michała
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group