Niedziela, 20 czerwca
Imieniny: Bogny, Bogumiły
Czytających: 2151
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Czemu ludzie żyją w brudzie

Środa, 28 maja 2008, 14:30
Aktualizacja: 14:49
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Czemu ludzie żyją w brudzie
Fot. TEJO
Wielka lekcja ekologii dla dorosłych w wykonaniu dzieci z jeleniogórskich przedszkoli i oddziałów zerowych podstawówek mogła poruszyć sumienia brudasów.

W środę na scenie sali widowiskowej Jeleniogórskiego Centrum Kultury odbył VII Przegląd Ekologiczny przedszkoli jeleniogórskich. Najmłodsi mieszkańcy miasta wystąpili w barwnych strojach i przebraniach z zestawem scenek, piosenek, skeczy i montaży słowno-muzycznych.

Temat wiodący: ekologia. Coraz popularniejsza nawet wśród przedszkolaków dzięki zaangażowaniu opiekunów oraz wychowawców. – Czemu ludzie żyją w brudzie? – wyśpiewały pytająco dzieci. Były ekologiczne pokazy mody, wyrzucanie do kosza foliowych toreb i niezdrowej żywności oraz promocja tego, co służy ochronie środowiska.

Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci. Pozostaje mieć nadzieję, że wykonawcy dzisiejszych przedstawień pozostaną wierni postawom, które pokazali na scenie. Wtedy na pewno na kilka lat Jelenia Góra będzie czystym miastem.

Brawa dla organizatorów, dzieci a zwłaszcza wychowawczyń, które całym sercem przygotowały podpiecznych do występów oraz trzymały za nich kciuki w sali JCK. Dla wielu najmłodszych jeleniogórzan był to sceniczny debiut.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group