Piątek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 6683
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Czeka nas we wrześniu mnóstwo atrakcji

Piątek, 26 lipca 2019, 11:20
Aktualizacja: Wtorek, 30 lipca 2019, 12:17
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Czeka nas we wrześniu mnóstwo atrakcji
Fot. Przemek Kaczałko
Wystawa produktów regionalnych, konkursy kulinarne, a także występy muzyczne – to atrakcje jakie Karkonoska Agencja Rozwoju Regionalnego szykuje na 6 września 2019 r., kiedy to na Placu Ratuszowym odbędzie się 17. edycja Wyprodukowano pod Śnieżką. Na konferencji prasowej zaprezentowano najważniejsze szczegóły wydarzenia.
Tego jeszcze nie było. Nowością tegorocznej edycji Wystawy Produktów Regionalnych „Wyprodukowano pod Śnieżką”, będzie Live cooking show - „Bitwa na Smaki". Pojedynek pomiędzy szefami domowej kuchni a zawodowymi kucharzami. "Bitwę na smaki" poprowadzi dziennikarz kulinarny Paweł Loroch, który również poprowadzi swoje show kulinarne - mówiła Katarzyna Harbul-Bała z KARR.
Nie ograniczamy się terytorialnie. W „Bitwie” mogą wziąć udział zarówno zespoły z naszego rejonu, jak z Poznania, Wrocławia, czy Lublina. Ważne, by w swoich potrawach wykorzystały produkt „ Wyprodukowany pod Śnieżką”, co rozumiemy jako wytworzony nie dalej jak 100 km od Jeleniej Góry. Dzięki temu wiedza o bogactwie smaku i aromatu naszego regionu dotrze jeszcze dalej. Na etapie eliminacji czekać będziemy na przepisy na danie słodkie (deser) i słone (przekąska, przystawka, zupa lub danie główne) z użyciem produktu „Wyprodukowanego pod Śnieżką”. Dania i sposób ich przygotowania należy opisać, sfotografować lub sfilmować (Uwaga! Dania nie mogą być pieczone, ani wymagające dłuższego schładzania). Przesłane przepisy wraz ze zdjęciem do 14 sierpnia 2019 - dodała przedstawicielka organizatora, która po szczegóły zaprasza na stronę karr.pl.
Będzie profesjonalne jury złożone z ekspertów, ale także jury społeczne - złożone z mieszkańców - zapowiada Piotr Miedziński, prezes Karkonoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego.

W organizację wystawy produktów regionalnych włącza się Powiat Jeleniogórski.

Cieszy mnie to, bo w powiecie jeleniogórskim drzemie olbrzymi potencjał i ważne, abyśmy pokazywali to, co jest u nas najlepsze, czyli produkty kulinarne, rękodzieła, a także Koła Gospodyń Wiejskich i inne organizacje pozarządowe, które jeżdżą w Polskę i wygrywają różne konkursy - powiedział Krzysztof Wiśniewski, starosta jeleniogórski.
Obecnie mamy już ponad 70 zgłoszeń od wystawców. Zamykamy rejestrację po 15 sierpnia - dodała Katarzyna Matusik, administratorka projektu.

Wystawa produktów regionalnych "Wyprodukowano pod Śnieżką" to nie tylko uczta dla zmysłów takich, jak smak i zapach. Na pewno będzie też pięknie, ale i artystycznie, bowiem organizatorzy zadbali po raz kolejny o wrażenia muzyczne. Gwiazdą wieczoru będzie Gooral!

Oprócz zespołów folkowych, gwiazdą będzie Mateusz Górny, który świetnie łączy muzykę folkową z elektroniczną i drum and bass. Myślę, że będzie magnesem, który dodatkowo sprowadzi ludzi do Jeleniej Góry - dodała K. Harbul-Bała.

Twoja reakcja na artykuł?

14
56%
Cieszy
0
0%
Hahaha
3
12%
Nudzi
1
4%
Smuci
1
4%
Złości
6
24%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
651
Tak
27%
Nie
65%
Nie wiem
8%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group