• Czwartek, 5 grudnia 2019
  • Godz. 21:20
  • Imieniny: Krystyny, Sabiny, Saby, Edyty
  • Czytających: 9069
  • Zalogowanych: 12
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Czech zatrzymany z narkotykami

Wiadomości: Region
Wtorek, 19 lutego 2019, 10:02
Aktualizacja: Środa, 20 lutego 2019, 6:20
Autor: Angelika Grzywacz– Dudek
Fot. Użyczone/ SG
Amfetaminę, tabletki ecstazy oraz metamfetaminę – takie narkotyki przewoził w swoim samochodzie obywatel Czech zatrzymany w ostatnich dniach przez funkcjonariuszy Straży Granicznej z Jeleniej Góry. I to nie koniec jego grzechów. Mężczyzna posługiwał się dokumentami innej osoby. Ostatecznie przyznał się do winy i dobrowolnie poddał się karze.

Do zatrzymania samochodu doszło w Jakuszycach przed północą podczas czynności strażników granicznych związanych z zapobieganiem i zwalczaniem nielegalnej migracji.

Kierowca okazał funkcjonariuszom do kontroli czeski dowód osobisty, ale zdjęcie w dokumencie różniło się od wizerunku kierowcy – informuje Joanna Konieczniak, rzecznik prasowy SG. - Dlatego funkcjonariusze SG postanowili dokładnie sprawdzić dokument. W wyniku dodatkowych ustaleń stwierdzono, że dokument okazany przez kierującego jest autentyczny, ale figuruje jako utracony. 35-latek przyznał się, że znalazł go około dwa lat temu i nikomu tego nie zgłosił. Podobnie było z prawem jazdy. Mężczyzna przyznał, że posługiwał się znalezionymi dokumentami, bo sam ma zatrzymane prawo jazdy. Ostatecznie przekazał funkcjonariuszom własny dowód osobisty wydany przez władze Republiki Czeskiej – dodaje rzecznik SG.

To był jednak dopiero początek kłopotów Czecha. Podczas czynności funkcjonariusze Straży Granicznej zauważyli w samochodzie woreczek strunowy z białym proszkiem.

Okazało się, że Czech przewoził również strzykawki z żółtym proszkiem, różnokolorowe tabletki a także biały proszek zawinięty w papierki – wymienia Joanna Konieczniak. - Funkcjonariusze SG za pomocą testera narkotykowego ustalili, że będące w posiadaniu obywatele Czech substancje odurzające to amfetamina, ecstasy i metamfetamina. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów posługiwania się cudzym dokumentem tożsamości jako własnym oraz do niezgodnego z prawem posiadania i przewożenia środków odurzających. Następnie złożył wyjaśnienia oraz dobrowolnie poddał się karze łącznej za popełnione przestępstwa w wymiarze 8 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonywania na okres próby dwóch lat oraz kary grzywny w wymiarze 4 tys. zł - dodaje rzecznik SG.

Twoja reakcja na artykuł?

4
29%
Cieszy
0
0%
Dziwi
1
7%
Nudzi
1
7%
Smuci
0
0%
Złości
8
57%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~ 19-02-2019 14:50
kto to pisał gramatyka się kłania
~Ciekawe 19-02-2019 20:52
Acatar. I potem dzieciaki wciągają to nosem i myślą że to kokaina :D Koszt 12 tabletek to 14zł, a potem za 1g dzieciak płaci 80-100zł hahahahahah
rymcycymcy 19-02-2019 21:31
Paru już tu kojtnęło po "czechu" ! :) ...tak słyszałem, dzieci w bloku mówili :)
użytkownik facebook 19-02-2019 22:08
Jebać Czecho_system

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group