Niedziela, 3 marca
Imieniny: Maryny, Tycjana
Czytających: 9343
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Czech zatrzymany z narkotykami

Wtorek, 19 lutego 2019, 10:02
Aktualizacja: Środa, 20 lutego 2019, 6:20
Autor: Angelika Grzywacz– Dudek
Region: Czech zatrzymany z narkotykami
Fot. Użyczone/ SG
Amfetaminę, tabletki ecstazy oraz metamfetaminę – takie narkotyki przewoził w swoim samochodzie obywatel Czech zatrzymany w ostatnich dniach przez funkcjonariuszy Straży Granicznej z Jeleniej Góry. I to nie koniec jego grzechów. Mężczyzna posługiwał się dokumentami innej osoby. Ostatecznie przyznał się do winy i dobrowolnie poddał się karze.

Do zatrzymania samochodu doszło w Jakuszycach przed północą podczas czynności strażników granicznych związanych z zapobieganiem i zwalczaniem nielegalnej migracji.

Kierowca okazał funkcjonariuszom do kontroli czeski dowód osobisty, ale zdjęcie w dokumencie różniło się od wizerunku kierowcy – informuje Joanna Konieczniak, rzecznik prasowy SG. - Dlatego funkcjonariusze SG postanowili dokładnie sprawdzić dokument. W wyniku dodatkowych ustaleń stwierdzono, że dokument okazany przez kierującego jest autentyczny, ale figuruje jako utracony. 35-latek przyznał się, że znalazł go około dwa lat temu i nikomu tego nie zgłosił. Podobnie było z prawem jazdy. Mężczyzna przyznał, że posługiwał się znalezionymi dokumentami, bo sam ma zatrzymane prawo jazdy. Ostatecznie przekazał funkcjonariuszom własny dowód osobisty wydany przez władze Republiki Czeskiej – dodaje rzecznik SG.

To był jednak dopiero początek kłopotów Czecha. Podczas czynności funkcjonariusze Straży Granicznej zauważyli w samochodzie woreczek strunowy z białym proszkiem.

Okazało się, że Czech przewoził również strzykawki z żółtym proszkiem, różnokolorowe tabletki a także biały proszek zawinięty w papierki – wymienia Joanna Konieczniak. - Funkcjonariusze SG za pomocą testera narkotykowego ustalili, że będące w posiadaniu obywatele Czech substancje odurzające to amfetamina, ecstasy i metamfetamina. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów posługiwania się cudzym dokumentem tożsamości jako własnym oraz do niezgodnego z prawem posiadania i przewożenia środków odurzających. Następnie złożył wyjaśnienia oraz dobrowolnie poddał się karze łącznej za popełnione przestępstwa w wymiarze 8 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonywania na okres próby dwóch lat oraz kary grzywny w wymiarze 4 tys. zł - dodaje rzecznik SG.

Twoja reakcja na artykuł?

4
29%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
7%
Nudzi
1
7%
Smuci
0
0%
Złości
8
57%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wjechałeś kiedykolwiek w dziurę w ulicy, a później musiałeś coś naprawiać u mechanika?

Oddanych
głosów
107
Tak
75%
Nie
15%
Było blisko...
10%
 
Głos ulicy
Wielka dziura – wjechałem w nią 2 razy
 
Miej świadomość
CPK: Kluczowa inwestycja Polski zagrożona?
 
Rozmowy Jelonki
UB i SB w wersji cyfrowej
 
Inne wydarzenia
Przekroczył granice, skandal w Dubaju!
 
Kultura
Ponad Chmurami w Sobieszowie
 
Turystyka
Perełka odzyskuje blask – hotel Sanssouci w Karpaczu
 
Kultura
Sanie rogate – wczoraj i dziś
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group