• Piątek, 26 kwietnia 2019
  • Godz. 4:40
  • Imieniny: Klaudiusza, Marii, Marzeny, Marceliny
  • Czytających: 2061
  • Zalogowanych: 1
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Czech zatrzymany z narkotykami

Wiadomości: Region
Wtorek, 19 lutego 2019, 10:02
Aktualizacja: Środa, 20 lutego 2019, 6:20
Autor: Angelika Grzywacz– Dudek
Fot. Użyczone/ SG
Amfetaminę, tabletki ecstazy oraz metamfetaminę – takie narkotyki przewoził w swoim samochodzie obywatel Czech zatrzymany w ostatnich dniach przez funkcjonariuszy Straży Granicznej z Jeleniej Góry. I to nie koniec jego grzechów. Mężczyzna posługiwał się dokumentami innej osoby. Ostatecznie przyznał się do winy i dobrowolnie poddał się karze.

Do zatrzymania samochodu doszło w Jakuszycach przed północą podczas czynności strażników granicznych związanych z zapobieganiem i zwalczaniem nielegalnej migracji.

Kierowca okazał funkcjonariuszom do kontroli czeski dowód osobisty, ale zdjęcie w dokumencie różniło się od wizerunku kierowcy – informuje Joanna Konieczniak, rzecznik prasowy SG. - Dlatego funkcjonariusze SG postanowili dokładnie sprawdzić dokument. W wyniku dodatkowych ustaleń stwierdzono, że dokument okazany przez kierującego jest autentyczny, ale figuruje jako utracony. 35-latek przyznał się, że znalazł go około dwa lat temu i nikomu tego nie zgłosił. Podobnie było z prawem jazdy. Mężczyzna przyznał, że posługiwał się znalezionymi dokumentami, bo sam ma zatrzymane prawo jazdy. Ostatecznie przekazał funkcjonariuszom własny dowód osobisty wydany przez władze Republiki Czeskiej – dodaje rzecznik SG.

To był jednak dopiero początek kłopotów Czecha. Podczas czynności funkcjonariusze Straży Granicznej zauważyli w samochodzie woreczek strunowy z białym proszkiem.

Okazało się, że Czech przewoził również strzykawki z żółtym proszkiem, różnokolorowe tabletki a także biały proszek zawinięty w papierki – wymienia Joanna Konieczniak. - Funkcjonariusze SG za pomocą testera narkotykowego ustalili, że będące w posiadaniu obywatele Czech substancje odurzające to amfetamina, ecstasy i metamfetamina. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów posługiwania się cudzym dokumentem tożsamości jako własnym oraz do niezgodnego z prawem posiadania i przewożenia środków odurzających. Następnie złożył wyjaśnienia oraz dobrowolnie poddał się karze łącznej za popełnione przestępstwa w wymiarze 8 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonywania na okres próby dwóch lat oraz kary grzywny w wymiarze 4 tys. zł - dodaje rzecznik SG.

Twoja reakcja na artykuł?

4
29%
Cieszy
0
0%
Dziwi
1
7%
Nudzi
1
7%
Smuci
0
0%
Złości
8
57%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~ 19-02-2019 14:50
kto to pisał gramatyka się kłania
~Ciekawe 19-02-2019 20:52
Acatar. I potem dzieciaki wciągają to nosem i myślą że to kokaina :D Koszt 12 tabletek to 14zł, a potem za 1g dzieciak płaci 80-100zł hahahahahah
rymcycymcy 19-02-2019 21:31
Paru już tu kojtnęło po "czechu" ! :) ...tak słyszałem, dzieci w bloku mówili :)
użytkownik facebook 19-02-2019 22:08
Jebać Czecho_system

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wszystkie torby foliowe powinny być płatne?

Oddanych
głosów
782
Tak
67%
Nie
30%
Nie wiem
3%
Głos ulicy
Foliówki płatne?  
TV Dami
25.04.2019 r. Serwis Informacyjny TV Dami Jelenia Góra  
Miej świadomość
Mamy zdjęcie czarnej dziury  
Dialogi Jelonki
Krew (zawsze) potrzebna od zaraz
Aktualności
Trwa remont Wieży Książęcej w Siedlęcinie  
Aktualności
Wraca temat Sołtysiej Góry  
Copyright © 2002-2019 Highlander's Group