Poniedziałek, 5 czerwca
Imieniny: Walerii, Waltera
Czytających: 11282
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kowary: Czasówka dla najmocniejszych

Poniedziałek, 17 sierpnia 2020, 20:48
Aktualizacja: Wtorek, 18 sierpnia 2020, 12:07
Autor: MDvR
Kowary: Czasówka dla najmocniejszych
Fot. Tomek Raczyński
Cykl wyścigów kolarskich PKO Ubezpieczenia Via Dolny Śląsk kręci już na dobre po dolnośląskich szosach, zatrzymując się na kolejnych przystankach i uciekając przed wciąż obecną epidemią, paraliżującą sport zawodowy i amatorski. Są więc na wyścigach maseczki, są obostrzenia, dezynfekcja i rozproszenie.

Po wchodzącym w skład cyklu wyścigu Grand Prix Doliny Baryczy w Żmigrodzie, przyszła kolej na pierwszą czasówkę – podjazd z Kowar na Przełęcz Okraj. Wyścig odbył się przy zamkniętym ruchu kołowym, na trasie Kowary – Przełęcz Kowarska – Przełęcz Okraj, z metą na wysokości 1050 m i na granicy z Republiką Czeską. Prawie 500 zawodników startowało co 15 sekund już od godziny 9:00 rano w sobotę, zjeżdżając z podestu ustawionego przed Urzędem Miasta w Kowarach. Dystans tym razem był oczywiście tylko jeden, ale zawodnicy zbierali punkty do klasyfikacji generalnej cyklu dla obu dystansów, na których zazwyczaj rywalizują – dla dystansu FUN i dystansu PRO. Jeśli ścigasz się w serii PKO Ubezpieczenia Via Dolny Śląsk – deklarujesz na wstępie, który dystans wybierasz, a potem już tego wyboru się trzymasz.

Podczas ITT Kowary – Okraj i całego cyklu PKO Ubezpieczenia Via Dolny Śląsk zawodnicy i zawodniczki rywalizują w obrębie własnych kategorii wiekowych, a organizatorzy nie prowadzą klasyfikacji open, ale w przypadku takiego wyścigu jak ten sobotni w Kowarach, takiej trasy i takiego przewyższenia, trzeba nadmienić, że najszybciej z całej stawki poradził sobie z tym podjazdem Łukasz Pękala (Fun Pro Racing Team) i zajęło mu to dokładnie 30 minut i cztery sekundy, co dało średnią prędkość prawie 26 km/h. Oprócz klasyfikacji indywidualnych, których jest sporo, bo na dystansie FUN sięgają one aż kategorii M80, prowadzona jest też klasyfikacja drużynowa.

W kalendarzu PKO Ubezpieczenia Via Dolny Śląsk szykuje się teraz przerwa do września, a po wakacjach w planach jest już następny z Szosowych Klasyków – tym razem w Złotoryi. Potem w kalendarzu mamy już Visegrad Bicycle Race w Oleśnicy (13 września). Finał cyklu, zawsze rozgrywany podczas Rundy Spadających Liści w Sobótce (11.10.2020), tym razem będzie edycją przedostatnią, bo tydzień później czeka nas Szosowy Klasyk Miękinia – i to właśnie tam sezon szosowy na Dolnym Śląsku i cały cykl zakończymy, choć pierwotnie, właśnie w Miękini, sezon mieliśmy rozpoczynać.

Pełne wyniki Szosowego Klasyka ITT Kowary – Okraj i aktualnej klasyfikacji generalnej PKO Ubezpieczenia Via Dolny Śląsk: https://domtel-sport.pl/wyniki,zawody,4843

Więcej o wyścigach: https://szosowyklasyk.pl i https://viadolnyslask.pl

(Organizator)

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy szkoły chronią przed rówieśniczą przemocą, zapewniając uczniom bezpieczeństwo w tym względzie?

Oddanych
głosów
913
Tak
10%
Nie
84%
Nie wiem
6%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group