Środa, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 8388
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Czasem słońce, czasem deszcz nad Rynkiem

Niedziela, 30 maja 2010, 21:20
Aktualizacja: Poniedziałek, 31 maja 2010, 8:05
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Czasem słońce, czasem deszcz nad Rynkiem
Fot. TEJO
Zmienna pogoda nie była dziś sprzymierzeńcem organizatorów drugiej części festynu z okazji przypadającego w najbliższy wtorek Dnia Dziecka. Wydarzeniem był koncert Paki Buziaka. Deszcz spłoszył widownię. Zabawę zorganizowano w ramach polsko–czeskiego projektu "Edukacja przez integrację. Przekraczamy granice" ze środków Unii Europejskiej.

Przed południem w hali przy ulicy Złotniczej odbył się turniej bezpieczeństwa przedszkolaków, w którym wzięli udział najmłodsi jeleniogórzanie oraz ich rówieśnicy z czeskiego miasta Semily. W turnieju nie było przegranych. Wszystkie dzieci dostały złote medale.

Po zawodach areną imprezy stał się plac Ratuszowy. Festyn stał pod znakiem cyrkowych sztuczek: głównie skoków na batucie oraz malowania twarzy w radosne makijaże. Sporym powodzeniem cieszyły się także zjeżdżalnie. Swoje stanowisko rozwinęło Stowarzyszenie Pomocy Chorym Dzieciom, które zbierało datki na działalność.

Humory wszystkim zepsuł deszcz, który zaczął lać na kilka minut przed występem dziewczyn z Paki Buziaka. Zmiana pogody spłoszyła większość festynowiczów. Nie pomogły zachęty Grzegorza Rybarczyka, który ze sceny prowadził festyn. Koncertu zespołu, który wykonał największe szlagiery ostatnich lat w ciekawych aranżacjach, wysłuchała ledwie garstka najbardziej wiernych fanów.

Zespół Paka Buziaka (Natalia Kowzan, Malwina Bogdan, Emilia i Joanna Kowalewskie oraz Dagmara Witkowska) odnotował ostatnio sporo sukcesów. Dziewczęta zostały nominowane do Ogólnopolskiego Festiwalu Poezji Śpiewanej i Piosenki Autorskiej „FORMA 2010”. Paka przywiozła także I Nagrodę Festiwalu Piosenki Ekologicznej EKO-SONG 2010. Tam też zespół zdobył puchar od Toyoty. Przypomnijmy także, iż Paka Buziaka wygrała jedną z nagród na majowym Festiwalu Piosenki Lwowskiej i Kresowej TA JOJ. Grupa, którą kieruje Wiesław Kowalewski, instruktor Młodzieżowego Domu Kultury „Jelonek”, wróciła z XV Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki „Pomocna Dłoń”. Wzięła też udział w Ogólnopolskim Konkursie Piosenki Agnieszki Osieckiej „Oceany 2010”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1203
Tak
26%
Nie
67%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group