Poniedziałek, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 8411
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Czas z golem, a nie z alkoholem

Wtorek, 16 czerwca 2009, 12:39
Aktualizacja: 16:15
Autor: ahawer
Jelenia Góra: Czas z golem, a nie z alkoholem
Fot. Mar
W sobotę, 13 czerwca na stadionie MOS przy ul. Złotniczej, najmłodsi adepci piłki nożnej w naszym mieście mieli okazję sprawdzić swoje sportowe umiejętności w turniejach piłkarskich zorganizowanych w ramach Święta Piłkarskiego GOL. Impreza odbyła się pod hasłem „Czas z golem, a nie z alkoholem”.

Impreza ta organizowana corocznie w czerwcu przez Szkółka Piłkarska GOL Jelenia Góra jest jednocześnie okazją do obchodów kolejnych rocznic działania tego najmłodszego klubu piłkarskiego w naszym mieście, który już od 6 lat działa na sportowej mapie Jeleniej Góry.
W tym roku oprócz zespołów gospodarzy imprezy na boisku mogliśmy oglądać rywalizację żaków i orlików z klubów MKS Karkonosze, KS Chojnik oraz gościnnie LKS Lotnik Jeżów Sudecki.

Jak zwykle rywalizacja najmłodszych piłkarzy wzbudzała dużo emocji zarówno na murawie boiska, jak i na trybunach wśród licznie zgromadzonych rodziców i rodzin piłkarzy.
W rywalizacji żaków najlepszy okazał się zespół Chojnika, który zgromadził komplet punktów na koncie i wyprzedził I zespół Karkonoszy, Szkółka Piłkarska GOL i II zespół Karkonoszy.
W turnieju Orlików triumfował zespół Lotnika Jeżów Sudecki, wyprzedzając Karkonosze, Szkółka Piłkarska GOL oraz Chojnika.

Na zakończenie sobotniej imprezy na murawę wybiegli rodzice, którzy podobnie jak ich dzieci rywalizowali o miano najlepszych w piłkarskim rzemiośle. I podobnie jak w przypadku najmłodszych również rywalizacja oldbojów była bardzo zacięta i emocjonująca a jej losy ważyły się dosłownie do ostatnich sekund ostatniego meczu pomiędzy rodzicami SP GOL i Chojnika. Tym razem okazało się, że najlepszych rodziców grających w piłkę nożną ma ekipa z Cieplic, która w pokonanym polu pozostawiła rodziców ze Szkółki Piłkarskiej GOL, Lotnika i Karkonoszy. Wszystkie zespoły zapowiedziały już przygotowania do kolejnego takiego turnieju i wtedy wynik rywalizacji może być całkiem odmienny.

Cala rywalizacja sportowa przebiegająca w ramach Święta Piłkarskiego GOL miała swoje odzwierciedlenie w klasyfikacji generalnej, do której były zaliczane wyniki we wszystkich trzech turniejach: żaków, orlików i rodziców. W klasyfikacji klubowej najwięcej punktów zgromadził KS Chojnik Jelenia Góra i on też zdobył Puchar GOLA dla najlepszego jeleniogórskiego klubu piłkarskiego. O obronę tego pucharu przyjdzie jego zdobywcy zmierzyć się już jesienią, w następnym cyklu turniejów organizowanych przez SP GOL.

Równolegle z rywalizacją klubową odbywały się mecze turnieju Jeleniogórskiej Ligi Biznesu. Tym razem zespoły znane głównie z rywalizacji w turniejach halowych spotkały się na boisku trawiastym lecz rywalizacja między nimi była równie zacięta i widowiskowa. Sobotni turniej zakończył się sukcesem ekipy Endico, która jedynie lepszym bilansem bramkowym wyprzedziła ambitny zespół PMPoland. Kolejne miejsca zajęły Polcolorit, Mar-Mat oraz EnergiaPro.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
154
Tak
31%
Nie
63%
Nie wiem
6%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group