Sobota, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 5315
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karpacz: Czas wyboru w budżecie obywatelskim

Wtorek, 8 marca 2022, 8:09
Autor: WAC
Karpacz: Czas wyboru w budżecie obywatelskim
Fot. WAC
Trzy projekty mają do wyboru mieszkańcy Karpacza w ramach tegorocznego budżetu obywatelskiego. Głosowanie nad nimi odbędzie się podczas spotkań informacyjnych, zaplanowanych w tym tygodniu.

Budżet obywatelski w mieście pod Śnieżką powrócił po rocznej przerwie spowodowanej pandemią. Z tego też względu jego tegoroczna edycja różni się od wcześniejszych. Zrezygnowano ze względu na ograniczenia covidowe ze stosowanego w poprzednich latach na potrzeby głosowania nad zgłoszonymi projektami podziału Karpacza na cztery okręgi. W tym roku mieszkańcy miasta mogą jedynie poprzeć jeden projekt o zasięgu ogólnomiejskim. Jego wartość może wynosić do 100 tysięcy złotych.

Początkowo mieszkańcy miasta pod Śnieżką do tegorocznego budżetu partycypacyjnego zgłosili sześć propozycji Trzy z nich jednak odpadły na etapie oceny formalnej. Oznacza to że mają możliwość poparcia jednej z trzech propozycji: „Przystanek Kultura” - wyposażenie powstającego Centrum Kultury Karpacza, integracja sportowa mieszkańców Karpacza oraz „Akcja Defibrylacja” - czyli zakup pięciu defibrylatorów, które miałyby zostać umieszczone w miejscach użyteczności publicznej w mieście.

Twoja reakcja na artykuł?

3
33%
Cieszy
2
22%
Hahaha
2
22%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
22%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group