Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Niedziela, 18 stycznia
Imieniny: Małgorzaty, Piotra
Czytających: 15291
Zalogowanych: 92
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Czas świąteczno–noworoczny minął (na ogół) spokojnie

Czwartek, 2 stycznia 2014, 9:57
Aktualizacja: 10:00
Autor: 112
Od 31 grudnia do 2 stycznia na drogach Kotliny Jeleniogórskiej doszło do ośmiu kolizji, których najczęstszą przyczyną było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Policjanci drogówki zatrzymali czterech nietrzeźwych kierowców, w tym dwóch z nich naruszyło sądowe zakazy kierowania pojazdami.

- Pierwszego z nich funkcjonariusze zatrzymali 31 grudnia około godziny 22.10 w Jeleniej Górze na ul. Wolności. Kierujący mazdą 56-letni mężczyzna był pijany (ponad 2 promile alkoholu). Miał też zakaz sądowy kierowania pojazdami, który obowiązuje go do 25.05.2016 roku – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik prasowy KMP w Jeleniej Górze. - Drugiego z nich policjanci zatrzymali w noc sylwestrową w Wojcieszycach. 38-letni mężczyzna kierował renaultem twingo mając również ponad 2 promile oraz zakaz kierowania obowiązujący do 23 maja 2015 roku - dodaje.

Duże natężenie ruchu występowało 1 stycznia br. na drodze z Karpacza i Szklarskiej Poręby w kierunku Wrocławia, co związane było z powrotami turystów do domu. Sama noc sylwestrowa w Jeleniej Górze i okolicy minęła bezpiecznie.

Od 31 grudnia do 1 stycznia policja jeleniogórska odnotowała 221 interwencji, a w samą noc sylwestrową 77, głównie domowych. Najwięcej zgłoszeń dotyczyło zakłócenia ciszy nocnej i awantur wszczynanych przez osoby nietrzeźwe. Kilku nietrzeźwych mężczyzn sylwestra spędziło w policyjnym areszcie. Tej nocy było również kilka zgłoszeń dotyczących pijanych osób leżących na ulicach Jeleniej Góry, których to z uwagi na zagrożenie wyziębienia funkcjonariusze odwieźli do miejsc zamieszkania – relacjonuje podinsp. Edyta Bagrowska.

Sonda

Jaki masz stosunek do zbiórek, akcji charytatywnych?

Oddanych
głosów
583
Staram się pomagać wszystkim
31%
Pomagam tylko osobom, które znam
35%
Nie biorę udziału w taki akcjach
34%
 
Głos ulicy
Do dziś lubię marchewkę – przypomina mi dzieciństwo
 
Warto wiedzieć
15 błędów zimowej jazdy, które niszczą silnik
Rozmowy Jelonki
Zwierzęta boją się huku petard 100 razy bardziej niż człowiek
 
Aktualności
Tu wykonywano kary. Kamień hańby w sercu Miłkowa
 
Kultura
Przepiękna szopka w Cieplicach tylko do końca stycznia
 
Aktualności
Petycja w obronie koni i osłów przed rzeźnią
 
Teatr im. Norwida
Orwell wciąż żywy i pasjonujący
Copyright © 2002-2026 Highlander's Group