Wtorek, 16 sierpnia
Imieniny: Stefana, Emila
Czytających: 8221
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Czas rozliczeń cieplickiej rady

Wtorek, 6 stycznia 2015, 8:09
Aktualizacja: Środa, 7 stycznia 2015, 7:45
Autor: Angela
Jelenia Góra: Czas rozliczeń cieplickiej rady
Fot. Archiwum Jelonki.com
W połowie stycznia br. Rada Miejska Jeleniej Góry podejmie uchwałę rozpoczynającą procedurę wyborów do nowej Rady Jednostki Pomocniczej Cieplice. Obecni ciepliccy radni kończą swoją pierwszą kadencję. Co udało się im zrobić, jakie zadania czekają na pilną realizację i kto w tej radzie naprawdę pracował?

Do Rady Cieplic wybrano 15. radnych, ale nie wszyscy wytrwali do końca kadencji. Ze społecznej pracy na rzecz dzielnicy zrezygnowali: Zbigniew Muczyński i Jan Owczarek. W zarządzie natomiast aktywnie pracowali: Anna Bałkowska (przewodnicząca rady), Alicja Szklarska (wiceprzewodnicząca rady), Robert Futenhendler (przewodniczący zarządu), Bogna Skrzydlewska – Antos (wiceprzewodnicząca zarządu) i Sylwia Filar (sekretarz). Zespołowi do Spraw Społecznych i Mieszkańców przewodniczył Janusz Szklarski. Zespołem Sportu i Rekreacji kierował Kamil Łabieniec, Zespołem Koordynacji, Promocji i Kultury – Elwira Kozak, a Zespołem Zagospodarowana Przestrzennego i Ochrony Środowiska – Bogna Skrzydlewska – Antos.

Powyższy skład rady uzupełniali: Jerzy Bilski, Beata Dyrcz, Krystyna Jankowiak-Witek, Zygmunt Łaskawiec i Konrad Sikora.

- Połowa radnych pracowała bardzo aktywnie, a pozostali… starali się – mówi Anna Bałkowska, przewodnicząca cieplickiej rady. – Zanim więc ktoś zdecyduje się wystartować w wyborach, powinien zastanowić się po co startuje i czy znajdzie czas na pracę społeczną dla naszej dzielnicy. To czasochłonne zajęcie, bo naprawdę jest tu sporo do zrobienia – dodaje przewodnicząca.
W każdy poniedziałek (w godz. 12.00- 14.00) oraz w każdą środę (w godz. 17.00 – 19.00) ciepliccy radni pełnią dyżury.

- Mieszkańcy zgłaszali się do nas z różnymi sprawami: wykupu mieszkań, zagospodarowania przestrzennego, udało nam się również załatwić miejsce parkingowe dla osoby niepełnosprawnej. Wspólnie z wydziałem ochrony środowiska organizowaliśmy spotkania w sprawie nowej ustawy śmieciowej. Pomagaliśmy mieszkańcom w wypełnianiu ponad stu deklaracji do dofinansowania w ramach programu KAWKA czyli zmiany ogrzewania na ekologiczne – wymienia przewodnicząca.

Rada Cieplic opiniowała również regulamin Parku Zdrojowego, a także dzięki jej aktywności powstały tam stoliki do gry w szachy. Po wsłuchaniu się w głosy mieszkańców, ciepliccy radni złożyli również sześć wniosków do budżetu obywatelskiego. Jeden z nich – budowa siłowni zewnętrznej w Parku Norweskim - przeszedł do realizacji. Pozostałe czekają na fundusze. To: rewitalizacja Kapliczki św. Rodziny w Parku Zdrojowym, modernizacja oświetlenia przy ul. Korfantego i Dworskiej, budowa parkingu przy przedszkolu nr 14, budowa ronda przy Szkole Podstawowej nr 6 czy dirt park przy Osiedlu Widok.

Ostatnia sesja Rady Cieplic, która ukonstytuowała się w połowie kwietnia 2011 roku zaplanowana jest w lutym br. (dokładna data nie została jeszcze określona). Termin wyboru nowej rady poznamy jeszcze w styczniu br.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (29) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group