• Czwartek, 27 lutego 2020
  • Godz. 6:43
  • Imieniny: Anastazji, Gabriela
  • Czytających: 2170
  • Zalogowanych: 0
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Czas próby dla czeladników i mistrzów

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Sobota, 21 sierpnia 2010, 8:35
Aktualizacja: 8:36
Autor: Angela
Fot. Archiwum
Jak co roku w Cechu Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorców w Jeleniej Górze rozpoczęły się egzaminy czeladnicze i mistrzowskie. Swoją wiedzę i umiejętności sprawdzali piekarze, cukiernicy i fryzjerzy. Dziś egzamin teoretyczny zdają młodzi blacharze i lakiernicy.

Egzaminy teoretyczne w zawodach piekarz i cukiernik rozpoczęły się w miniony poniedziałek. Zdawało go 22 młodych ludzi, którzy wcześniej przeszli egzaminy praktyczne w zakładach rzemieślniczych. Halina Ciepiela, mistrzyni i przewodnicząca komisji egzaminacyjnej, powołanej przez Dolnośląską Izbę Rzemieślniczą podkreśla, że poziom przygotowania młodzieży jest dobry.

W miniony czwartek do egzaminu przystąpili natomiast fryzjerzy. 28 dziewcząt i dwóch chłopców
zdawało pisemny i ustny egzamin teoretyczny, a także bardzo trudny egzamin praktyczny. Zadaniem przyszłych czeladników było wykonanie czterech fryzur. Jak oceniali specjaliści, poziom zdających był bardzo wysoki. Oceny celujące od Marianny Krzemińskiej, przewodniczącej komisji egzaminacyjnej, otrzymały dwie osoby.
Dzisiaj swoją wiedzę teoretyczną sprawdzą młodzi blacharze i lakiernicy.

- Rzemiosło kładzie bardzo duży nacisk na poziom kształcenia młodzieży. Proces szkolenia praktycznego może odbywać się tylko w zakładach prowadzonych przez doświadczonych mistrzów w zawodzie posiadających ponadto uprawnienia pedagogiczne. Surowe kryteria oceny przy egzaminach mobilizują młodzież do nauki i pozwalają na wejście a życie zawodowe z bardzo dobrym poziomem wiedzy – mówi Adam Czajkowski, Dyrektor Cechu Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorców w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~galla 21-08-2010 10:39
powinno sie tez egzaminowac kominiarzy , by swoja robote traktowali powaznie i godnie. bo wielu z nich to cwaniacy co za przyslowiowe 100 zl podpisza ci co chcesz , bez ogladania sie na przepisy i skutki ich decyzji.
~bruner 21-08-2010 11:38
WSZYSTKICH TYCH PSEUDO FACHOWCOW
~Obywatel 21-08-2010 19:12
I znów będą nowe zakłady fryzjerskie których jest już jak nasrał w Jeleniej Górze a i tak mało kto do nich chodzi bo zawsze widzę panie przed takimi zakładami palonce kiepy z nudów.
~pendrive 21-08-2010 20:32
Nic dziwnego, Obywatelu, że jesteś bezrobotny, skoro widzisz palonce panie. Może do szkoły?
~mloda 22-08-2010 0:40
nieprawda bo 29 dziewczat i dwoch chlopcow:)
~ 27-08-2010 0:00
a co wy wogóle wiecie o zakładach fryzjerskich i osobach tam pracujących??? ha!! mało co wiecie a raczej g.. za przeproszeniem... dobry zakład ma mnóstwo pracy i podczas gdy uczniowie np przygotowują klientkę do strzyżenia czy też farbowania fryzjerka ma czas na to żeby sobie zapalić i to wcale nie z nudów!!mają do tego pełne prawo tak jak i każdy człowiek chodzący po tej ziemi!! a co do kominiarzy to ... hm.. może weź sie lepiej do roboty zamiast pisać głupoty... wam sie chyba ludzie naprawde nudzi i nei macie co pisac, na niczym sie nie znacie i tylko wszystkich krytykujecie......... ŻAL!!!!!!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group