Wtorek, 31 stycznia
Imieniny: Jana, Marceliny
Czytających: 5206
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Czas na zabobrzański zameczek

Wtorek, 25 lutego 2020, 12:02
Aktualizacja: Środa, 26 lutego 2020, 12:31
Autor: UM Jelenia Góra
Jelenia Góra: Czas na zabobrzański zameczek
Fot. Archiwum
Jednym z najpilniejszych zadań służb UM Jelenia Góra jest w najbliższym czasie aktualizacja kosztorysów inwestorskich dla obiektu „Zameczek” na Zabobrzu. Pojawiają się bowiem realne przesłanki pozwalające na optymizm co do możliwości podjęcia prac remontowych.
Po zakończeniu modernizacji wnętrz Teatru im. C.K. Norwida – powiedział prezydent Jerzy Łużniak – kolejnym obiektem kultury, jaki będzie poddawany gruntownym pracom remontowym jest właśnie „Zameczek”.

Miasto musi się koncentrować na konkretnych obiektach, bo możliwości budżetowe nie zawsze pozwalają na prowadzenie kosztownych prac równolegle, ale „Zameczek”, po dłuższym okresie perturbacji będzie remontowany.

Wstępem do tych prac jest dokonana już rewitalizacja parku wokół niego. Uporządkowanie terenu – niezależnie od samego obiektu – daje dobrą prognozę dalszych działań.

Będziemy też prowadzić prace dokumentacyjne drobnych obiektów na tej nieruchomości, w tym starej, bardzo efektownej drewnianej altany. W dalszej perspektywie i ona powinna zostać odtworzona, żeby można było cały kompleks oddać do wszechstronnego użytkowania - dodaje prezydent.

Twoja reakcja na artykuł?

35
80%
Cieszy
0
0%
Hahaha
5
11%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
2%
Złości
3
7%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (30)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
973
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group