Piątek, 22 września
Imieniny: Maurycego, Tomasza
Czytających: 5123
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Czas na premierę z Andrzejem Nejmanem

Czwartek, 24 marca 2022, 14:55
Aktualizacja: 14:58
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Czas na premierę z Andrzejem Nejmanem
Fot. Przemek Kaczałko
Już w najbliższą sobotę (26.03) w Teatrze Norwida w Jeleniej Górze kolejna premiera. Tym razem zaproszono do współpracy Andrzeja Nejmana, który wyreżyseruje "Przez park na bosaka" Neila Simona.

Reżyserem spektaklu jest Andrzej Nejman, który znany jest również jako aktor, ale warto zaznaczyć, że zawodowo zajmuje się także tłumaczeniem i to właśnie on przełożył utwór Neila Simona na język polski.

Widzowie spotkają się z miłością, serdecznością, ciepłem, kłopotami rodzinnymi i sposobami na ich zwyciężanie - powiedział Andrzej Nejman, który zaznaczył, że autor zaplanował sztukę w trzech aktach, a w jeleniogórskim teatrze zobaczymy wszystko w "pigułce", która potrwa 2 godziny i 15 minut.

Reżyser chwali sobie współpracę z jeleniogórską placówką.

To są skromni ludzie, pracowici, przygotowani. To nie jest tak, jak w Warszawie, gdzie wszyscy jedną nogą są cały czas gdzieś indziej. Tutaj czuje się pracę, o której marzyłem jak szedłem do szkoły teatralnej. Pracuję z ludźmi, którzy cieszą się z bycia razem w zespole, a nie tylko odcinają kupony - podkreślił A. Nejman.

Spektakl będzie się toczyć w szalonym tempie i widzowie nie powinni się nudzić nawet przez chwilę. Będzie to też historia, z której można wyciągać wnioski we własnym życiu.

Wszyscy mamy te same problemy - kto jest ważniejszy w związku, kto się bardziej stara, czyje spojrzenie na świat jest mądrzejsze, bardziej odpowiedzialne. Nasza bohaterka jest pełna energii, adrenaliny, wariuje, a jej świeżo poślubiony mąż myśli przede wszystkim o zabezpieczeniu rodziny, jest poważny i ostrożny. To spotkanie dwóch osobowości, a miłość jest silniejsza i muszą trochę zrezygnować ze swojego światopoglądu. Na scenie zobaczymy, że to jest możliwe - opowiada Andrzej Nejman.

Premiera odbędzie się w sobotę (26.03) o godz. 19:00. Kolejne pokazy zaplanowano na 27.03, 1.04, 2.04, 3.04.

Autor: Neil Simon
Tłumaczenie: Andrzej Nejman
Reżyser: Andrzej Nejman
Scenografia: Wojciech Stefaniak
Kostiumy: Małgorzata Nejman
Muzyka: Adam Sztaba
Występują: Ewa Dobrucka, Iwona Lach, Jakub Głukowski, Jacek Grondowy, Piotr Konieczyński.

Twoja reakcja na artykuł?

10
71%
Cieszy
1
7%
Hahaha
3
21%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group