Wtorek, 28 czerwca
Imieniny: Ireneusza, Leona
Czytających: 4100
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Czas na premierę Teatru Maska

Czwartek, 28 lutego 2019, 6:46
Aktualizacja: Piątek, 1 marca 2019, 13:15
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Czas na premierę Teatru Maska
Fot. Teatr Maska
Przed nami premiera Teatru Maska – już w najbliższy poniedziałek (4.03, godz. 19:00) w gościnnych progach Kina Grand (Teatru Norwida) przy ul. Krótkiej w Jeleniej Górze zostanie zaprezentowana "Ławeczka" Gelmana w reż. Krzysztofa Pulkowskiego. Dla Czytelników Jelonki.com jest jedno podwójne zaproszenie – do odbioru w kasie teatru na hasło "Jelonka.com".
To spotkanie dwojga ludzi, którzy trochę się kochają, trochę nienawidzą. To taka gierka, spotkanie w umownym na umownej ławeczce, która przeradza się w różne historie związane z emocjami, które towarzyszą każdym związkom. Tak jak w życiu, raz jest dobrze, a raz źle. Aby dodać temu smaczku zaskakują się - taką mają gierkę. Na poczekaniu wymyślają jak zaskoczyć partnera - opowiada Krzysztof Rogacewicz.

Aleksandr Isaakowicz Gelman - urodzony 25 października 1933 w Dondiuszanach (Mołdawia) rosyjski dramaturg i scenarzysta filmowy. Autor twierdził, że interesują go przede wszystkim konflikty na styku "ekonomiki i moralności, ekonomiki i sumienia". Prapremiera światowa Ławeczki w Moskwie, w MCHAT-cie w 1984 roku, w reżyserii dyrektora teatru Olega Jefremowa. Zagubieni bohaterowi Ona i On grani byli przez wybitnych radzieckich aktorów: Tatianę Doroninę i Olega Tabakowa. Prapremiera polska odbyła się w 1986 roku, na deskach Teatru Powszechnego w Warszawie, w reżyserii Macieja Wojtyszki, z wybitnymi kreacjami Joanny Żółkowskiej oraz Janusza Gajosa. Polskiego przekładu dokonał Jerzy Koenig - opisuje Krzysztof Rogacewicz.

Tekst Ławeczki był bardzo popularny w Polsce, a zrealizowano go około 30 razy, w tym w ramach Teatru Telewizji przez Macieja Wojtyszkę z tą samą obsadą aktorską oraz jako film fabularny w reżyserii Macieja Żaka z Jolantą Fraszyńską i Arturem Żmijewskim. Za inscenizację Ławeczki brali się wybitni artyści: Izabella Cywińska, Zbigniew Zapasiewicz, Maciej Wojtyszko, Robert Czechowski, Ingmar Villqist, Stanisław Brejdygant czy Janusz Kijowski.

W inscenizacji Teatru Maska wystąpią:
ONA: Honorata Magdeczko-Capote
ON:  Krzysztof Rogacewicz
Reżyseria: Krzysztof Pulkowski – reżyser filmowy i teatralny, niezależny twórca.
Muzyka: Maksymilian Rogacewicz
Kostiumy: Bogumiła Twardowska-Rogacewicz
Choreografia tańca: Israel Plasencia
Produkcja: Teatr Maska, ODK Jelenia Góra
Premiera – 4.03.2019r. - godz. 19.00 Teatr Norwida - scena Kina Grand przy ul. Krótkiej 3.

Twoja reakcja na artykuł?

4
67%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
33%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group