Niedziela, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 6979
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Piechowice: Czas (już) na decyzję

Niedziela, 10 lutego 2019, 6:05
Aktualizacja: Poniedziałek, 11 lutego 2019, 6:28
Autor: WAC
Piechowice: Czas  (już) na decyzję
Fot. WAC
Tylko do końca lutego radni Piechowic mają czas, aby podjąć decyzję w jakim kształcie będzie funkcjonowała od nowego roku szkolnego miejscowa Szkoła Podstawowa.

Przypomnijmy. W Piechowicach ścierają się od dawna dwie opcje. Jedna z nich - za którą optował poprzedni burmistrz Witold Rudolf oraz część radnych przewiduje utworzenie jednej szkoły podstawowej, w dwóch budynkach (klasy I – IV w obiekcie obecnego Gimnazjum przy ul. Tysiąclecia, V – VIII w budynku Szkoły Podstawowej przy ul. Szkolnej). Druga - za którą opowiada się burmistrz Jacek Kubielski i dolnośląski kurator oświaty Roman Kowalczyk to powstanie dwóch odrębnych podstawówek.

W tej rozbieżności kluczową kwestią jest, ilu rodziców uczniów, uczęszczających obecnie do piechowickiej podstawówki, byłoby skłonnych posłać swoje pociechy do nowej szkoły, jeśli taka oczywiście powstanie. Aby poznać ich zdanie, władze miasta skierowały do nich ankietę. Jej wynik trudno jednak uznać za korzystny dla burmistrza Piechowic. Wolę przeniesienia swoich dzieci wyrazili rodzice jednej z klas IV oraz pojedyncze osoby z innych klas. Dodajmy, że swoje zdanie wyraziła jedynie połowa zainteresowanych.

W tej sytuacji przygotujemy dwie uchwały „oświatowe” i oba projekty damy do zaopiniowania kuratorowi dolnośląskiemu – mówi burmistrz Piechowic Jacek Kubielski. - Zobaczymy, za którym z nich w świetle opinii rodziców opowie się R. Kowalczyk. Ostateczne zdanie należeć jednak będzie do radnych, którzy zajmą się tą sprawą na sesji 28 lutego.

Twoja reakcja na artykuł?

3
14%
Cieszy
0
0%
Hahaha
6
29%
Nudzi
3
14%
Smuci
3
14%
Złości
6
29%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (30)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
298
Nigdy
20%
Rzadko
43%
Czasami
24%
Często
13%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
Aktualności
Maraton z policjantami
 
Kultura
Spotkanie w Muzeum w Szklarskiej Porębie
 
Koszykówka
Wichoś walczy z Liderem
 
112
Popalali, a policjanci ich złapali
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group