• Wtorek, 19 czerwca 2018
  • Godz. 10:30
  • Imieniny: Gerwazego, Protazego
  • Czytających: 4057
  • Zalogowanych: 10
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Czarzasty bije się w pierś, wierzy w sukces

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 26 stycznia 2018, 11:33
Aktualizacja: Sobota, 27 stycznia 2018, 10:37
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
W czwartek (25.01) w sali konferencyjnej Książnicy Karkonoskiej odbyło się spotkanie z przewodniczącym Sojuszu lewicy Demokratycznej. Włodzimierz Czarzasty przyznał, że jego partia z własnej winy nie ma obecnie reprezentacji w polskim parlamencie. Bił się w pierś i apelował o konsekwencję programową, której brakuje PO i Nowoczesnej.

- Spotykamy się z ludźmi, bo taka jest rola partii politycznych, a szczególnie takiej, która przez własną głupotę nie weszła do Sejmu - powiedział Włodzimierz Czarzasty, który przyznaje, że ogromnym błędem było postawienie na Magdalenę Ogórek, ale w trakcie spotkania wymieniał też szereg innych wpadek sojuszu.

- Cieszę się, że po raz kolejny Włodzimierz Czarzasty odwiedził Jelenią Górę. Spotkanie służy wymianie poglądów - powiedział Piotr Paczóski, przewodniczący Rady Powiatowej SLD w Jeleniej Górze. Jak przekonywali politycy lewicy, centrala nie będzie narzucać "dołom" recepty na wybory samorządowe. W Jeleniej Górze nie zapadła jeszcze decyzja czy SLD będzie samodzielnie startować do Rady Miejskiej i czy wystawi kandydata na prezydenta. - To nie jest moja prywatna firma. Decyzje zapadną w gronie moich koleżanek i kolegów, które tworzą strukturę organizacyjną w naszym powiecie, ale też musimy brać pod uwagę, jaki jest układ polityczny w regionie - stwierdził P. Paczóski, który zaprasza do współpracy.

To, czy Polska jest normalna bez SLD w Sejmie, widzicie Państwo na co dzień - stwierdził następca Leszka Millera. O byłym liderze SLD również była mowa podczas spotkania z jeleniogórzanami, bowiem Czarzasty podkreślił koncepcję, jaką jego partia obrała na zbliżające się maratony wyborcze. Wszyscy byli parlamentarzyści, którzy planują startować do Sejmu, mają obowiązek startować do sejmików wojewódzkich, a ci którzy nie zgodzą się, nie znajdą się na listach do parlamentu - zapowiada W. Czarzasty. Jedną z osób, która nie wyraziła poparcia dla tego postulatu jest właśnie Leszek Miller i zgodnie z przyjętymi zasadami zabraknie dla niego miejsca w wyborach do Sejmu.

Polityk goszczący w Jeleniej Górze podkreślił, że nie jest przedstawicielem "totalnej opozycji". - Nie jestem przeciwko PiS-owi, a na pewno nie przeciwko elektoratowi PiS-u. Jak wrócimy do Sejmu, a wrócimy - przekonuje Czarzasty - to wszystkie sprawy związane ze sfera socjalną zostaną utrzymane i będziemy wchodzili w koalicje, które to utrzymają, bo to nie są rzeczy pisowskie, tylko rzeczy socjalne dla ludzi - przekonuje lider SLD, który popierał obniżenie wieku emerytalnego czy program Rodzina 500 plus.

W. Czarzasty apelował przede wszystkim o konsekwencję programową, której zabrakło dzisiejszej opozycji (PO i Nowoczesnej). - Nie usłyszycie od nas o biskupach pedofilach, ani złego słowa na temat wiary, bo to - w co, kto wierzy - jest prywatną sprawą każdego człowieka - przekonywał zgromadzonych. Szef partii oczywiście opowiada się za rozdziałem państwa od kościoła, czy za prawami kobiet i w ramach samorządu chce wspierać in vitro. - W 2009 roku to Platforma Obywatelska doprowadziła do tego, że służbom zostały odebrane prawa nabyte, a teraz mówią do tych ludzi, że zawsze o nich walczyli. Aż się zaśmiałem - ludzie wiedza, kto zabrał im te prawa. Kolejne - ustawa dekomunizacyjna, którą poparły PO i Nowoczesna. Stoję w Sosnowcu w obronie ronda Gierka, a facet z PO mówi: to skandal co robicie. Ale myślę - przecież uchwaliliście to w Sejmie - kontynuował W. Czarzasty. - W 2006 roku wnioskowaliśmy o delegalizację ONR, był to projekt Jurka Szmajdzińskiego - wtedy rządził Marcinkiewicz. Następnie w 2012 r. o to wnioskowaliśmy, wtedy rządziła PO, a ostatnio słucham Schetynę, a on mówi "zawsze byliśmy za delegalizacją ONR". Ludzie to widzą - mówił szef SLD, który przypomniał również, że to PiS z PO powołali Instytut Pamięci Narodowej. Platforma i Nowoczesna tracą poparcie za brak konsekwencji - przekonywał.

Przedstawiciele lewicy liczą na poparcie 10-15 proc. w wyborach parlamentarnych, ale aby tego dokonać chcą najpierw odnieść podobny sukces w wyborach samorządowych.

Czytaj również

Komentarze (53) Dodaj komentarz

~Werqa 26-01-2018 12:49
Sami młodzi na sali......
~antymoher 26-01-2018 14:10
do: ~Werqa (12:49)
a co ma wiek do rzeczy palancie,młodzi to z reguły niedoświadczone głupki,łase na populistyczna propagandę
~ops 26-01-2018 15:06
do: ~antymoher (14:10)
i po co ta agresja towarzyszszu?
~Rydzyk plecie od rzeczy? 26-01-2018 18:23
do: ~ops (15:06)
Redemptorysta Rydzyk mówi, że otrzymał dwa auta od bezdomnego pana Stanisława z Warszawy, który niestety zmarł. Historia brzmi na tyle niewiarygodnie, że pan Stanisław oraz jego "dar" z miejsca stał się jednym z najważniejszych tematów ostatnich dni. Większość internautów nie daje wiary słowom o. Rydzyka.
~ 27-01-2018 6:17
do: ~Rydzyk plecie od rzeczy? (18:23)
A towarzysz Kwachu ...
~ 27-01-2018 10:33
odpowiedź na usunięty komentarz
ANALITYKU,. jak zdrowie Ci dopisze to pewnego dnia obudzisz się, stwierdzając że przynależysz do geriatrycznej grupy społecznej. Życzę Ci abyś nie obudził się w rynsztoku, naćpany ziołem i z czerwonym kinolem. Zapewniam jednak, że po przebudzeniu da znać o sobie zdeformowany szkielet tudzież inne przypadłości przypisane wysokiemu numerowi pesel. Każda grupa społeczna inaczej postrzega rzeczywistość.. "Punkt widzenia, jest uzależniony od punktu siedzenia". To banał. Cechą charakterystyczną geriatrycznej grupy społecznej, a taka dominuje w SLD /przy młodym zarządzie/ jest to, że obecny tumult i demolkę w polityczno-gospodarczej przestrzeni publicznej ocenia przez pryzmat historycznych własnych doświadczeń życiowych. Tylko głupiec, nie mający pełnej wiedzy i rozeznania może przypisać złe zamiary ludziom, którzy - wprawdzie nie są oseskami - jednak zamierzają być nadal politycznie aktywni i nie są im obojętnie losy Ojczyzny, w których żyją ich dzieci a wnuki nie odebrały im dowodów osobistych. Seniorzy stanowią ok 25% ludności naszego kraju i potężny elektorat, który zawsze melduje się przy urnach wyborczych nie zawsze w moherowych beretach.
~ 27-01-2018 13:33
odpowiedź na usunięty komentarz
I tu poetycka wena wyniosła piszącego zbyt daleko : sarkofagi egipskie mają się całkiem ,całkiem bo rzetelnie wykonane i przetrwałyby jeszcze i jeszcze parę tysięcy lat, gdyby nie grabiezce ,takie ichnie Pokradniemy i Spieprzymy !
~ 27-01-2018 13:48
do: ~Rydzyk plecie od rzeczy? (18:23)
noooo, takie samo prawdopodobieństwo jak wygrana 6 w lotto przez slynnego Bolka -noblistę...Matematycznie rzecz biorąc, a nie politycznie.
~analityk 27-01-2018 14:14
do: ~ (10:33)
Serdeczne dzięki za troskę mistrzu, niemniej jednak o mnie się nie martw, martw się lepiej o siebie. Mnie pobudka w rynsztoku, naćpanego z czerwonym kinolem raczej nie grozi. Taaak... banalne powiedzonko " punkt widzenia, zależy od punktu siedzenia," pasowało i pasuje do was jak ulał. Polityczna klika SLD, zawsze była bardzo charakterystyczną uprzywilejowaną grupą społeczną, stawiającą się na bardzo wysokim piedestale, z wysokości którego patrzyła na resztę tego umęczonego narodu, na którym boleśnie eksperymentowano politycznie i gospodarczo przez całe lata po '89r. Tylko, że nic nie trwa wiecznie. Nie da się bez końca pluć Polakom w oczy, mówiąc że deszczyk pada. Rzeczywistość postrzegana przez waszą grupę społeczną, była w waszym mniemaniu idealna, lecz ta , którą zafundowaliście milionom Polaków, gdy braliście czynny udział w rządzeniu, diametralnie odbiegała od tej w waszych oazach dobrobytu i na salonach, w których żyliście. "Nie są im obojętne losy Ojczyzny, w której żyją ich dzieci..." bla, bla, bla... noo los ich dzieci z pewnością nie jest i nigdy nie był im obojętny, ale miliony młodych ludzi w kraju, to już zupełnie inna para kaloszy, prawda? Od bez mała ćwierćwiecza, ta"grupa społeczna" SLD, postrzegała rzeczywistość, przez pryzmat własnego "punktu siedzenia". Ta troska o los Ojczyzny, w której żyją ich dzieci, owocowała biedą milionów Polaków, jakiej nie znali nawet w PRLu, i exodusem kolejnych milionów młodych ambitnych ludzi z tego kraju za chlebem. Nic dziwnego, że seniorzy stanowią coraz większy % w kraju,przykładały do tego rękę kolejne rządy,m.in wasze
~Minona 27-01-2018 15:22
do: ~analityk (14:14)
Analityku, fajnie piszesz. Szczególnie do gustu przypadły mi zwroty:"polityczna klika SLD", "uprzywilejowana grupa społeczna" "umęczony naród". Zażywasz jakieś leki, które przepisał Ci weterynarz? Sprawiasz wrażenie jakby dopadł Cię syndrom Ch.d.i /"Chodzący deficyt intelektualny/.
~Ptaki cwierkaja 26-01-2018 13:28
Srednia wieku i frekwencja porazajaca.W skali kraju 20 % ,tylko do przodu.Mysle ze to se newrati.
~lewicowiec 26-01-2018 13:46
SLD nie jest partią lewicową , to jest partia kolesi ,takie wcześniejsze PO . To za tej partii podpisano konkordat przez który tracimy miliardy zł . Niech już odejdą na zawsze
~antymoher 26-01-2018 14:09
Jeśli opozycja nic nie zrobi to katonarodowi populiści zadłużą ten kraj jak Grecy aby kupić głosy ciemnego luda.
~ 27-01-2018 6:49
odpowiedź na usunięty komentarz
I to dodatkowo jest głupi ryj, ten co mu oderwali.
~Witek52 26-01-2018 14:10
Elektorat 65+ :) ... ale trzeba wierzyć (oni raczej sa nie wierzacy) dlatego musza bić (teraz sami siebie w pierś)
~l 26-01-2018 14:16
Musisz być ślepy i nie czytać żadnych statystyk żeby nie widzieć , ,że od 25 lat WSZYSTKIE rządy z ,,lewa'' i prawa zadłużały Polskę. Czy robi to narodowy katotalib czy pseudolewicująca kasta czerwonych baronów jeden wuj . Nawet dopłaty do KK są na podobnym poziomie co za twojej wyczekiwanej opozycji.
~Kolmatr 26-01-2018 14:29
Trzeci sort w całej okazałości !!!!
~ 26-01-2018 14:30
Mamo, kup mi klocki LEGO zbudujemy Czarzastego !!!!!!
~ 26-01-2018 14:56
Wypijmy za błędy, za błędy w naturze :D
~ 26-01-2018 15:10
sama elyta.....
Paweł Maćkowski 26-01-2018 15:28
widzac co sie dzieje w Polsce tylko w lewicy nadzieja na PO nie mozna juz liczyc
~l 26-01-2018 16:34
do: Paweł Maćkowski (15:28)
Ale SLD jest lewica tylko z nazwy ....
~ 26-01-2018 17:32
do: Paweł Maćkowski (15:28)
Ciekawy komentarz, bo nie wypada ani plusować ani minusować! :) :) :)
~STACH 26-01-2018 15:30
Partia odchodzącego elektoratu. Czarzasty w tym żółtym sweterku bardziej przypomina mi znanego kabareciarza też w żółtym swetrze. Nie wiem czy śmiać się czy płakać. Śmieszno i straszno jak to mówili koledzy Czarzastego z za wschodniej granicy. Ot taki sentymentalny zjazd dziadków. Większy byłby pożetek dla wszystkich gdyby zajęli się wnukami czy poszli na ryby.
~Rysiek 26-01-2018 15:48
Tak, to na pewno są liderzy zmian!!!. Chyba liderzy od kręcenia lodów. I nawet p. Dyduch się znalazł. Powinni mieć poparcie z 1% i zniknąć w niebycie.
~jao 26-01-2018 15:49
Zniecierpliwieni Polacy czekają na surowe wyroki dla POprzestępców działających pod płaszczem politycznym. Oby nie były to wyroki w zawieszeniu. Wyroki będą egzaminem ekipy rządzącej do ewentualnej dalszej władzy w n/Ojczyźnie.
~ 27-01-2018 13:43
do: ~jao (15:49)
n/Ojczyżnie to : niby Ojczyżnie ?
~... 26-01-2018 15:53
Piszecie , że elektorat 65 +, ale oni biorą udział w wyborach i głosują . Młodzi gniewni mają focha i nie uczestniczą w wyborach , bo według nich nic to nie da i dlatego mamy to co mamy od lat przy korycie ci sami :))
~lesław 26-01-2018 16:00
Studenci , kwiat PZPRu koniecznie do władzy. Bez ambicji . Brak słów.
~wstydz sie Jelenio Góro 26-01-2018 16:02
wstyd ,żeby w Jeleniej Górze organizować spotkanie w takich klitkach . Ludzie jak śledzie poupychane
~ 26-01-2018 17:40
do: ~wstydz sie Jelenio Góro (16:02)
A za co ma niby się wstydzić Jelenia Góra ? Za niszową partyjkę LSD czy SLD ? To ona organizowała ten spektakl. Mogli wynająć nową wielką Halę Widowiskowo - Sportową, którą PO z Zawiłą na czele, wybudowało !
~fra 28-01-2018 5:50
do: ~wstydz sie Jelenio Góro (16:02)
Ale optycznie widać tłum.Zawsze można napisać że sala wypełniona po brzegi
~Józef 26-01-2018 16:29
Młodzież jak młodzież ale jaka rozmarzona aż na 10-15 %
~hm 26-01-2018 16:52
Park geriatryczny.
~roko 26-01-2018 17:14
co tak cienko .gdzie ośmiorniczki
~ 27-01-2018 10:26
do: ~roko (17:14)
w biedronce,po 29 zeta za kilo,chcesz to żryj,stać cie za pińcet
~Zatwardzenie prawicowe 26-01-2018 18:07
W PiS podobnie jak w SLD na spotkaniach pojawiają sie w 90% staruszkowie. Gdzie jest młodzież? Trudno do młodzieży w PiS zaliczać starców jak Macierewicz, Kaczyński, Gowin,...itp Moim zdaniem PiS rządzi, więc staruszkowie z PiS ze swoimi prawicowymi, zaśniedziałymi narodowo-katolickimi poglądami czynią w świadomości młodzieży polskiej wiele zła. To zatwardzenie narodowo-katolickie to choroba ludzi starych, niereformowalnych.
~ops 26-01-2018 18:14
do: ~Zatwardzenie prawicowe (18:07)
Za to ty lewaku masz postępowe poglądy.......
~Ekolog 26-01-2018 19:35
Nie wiem, czy zdjęcia elektoratu zgromadzonego na sali to nie czasem antyreklama dla SLD w Jeleniej Górze. Jeśli Pan Przewodniczący nie pociągnie za sobą młodych ludzi, którzy "będą mieli odwagę", to marny los SLD. Dam sobie rękę uciąć, że większość zgromadzonych na sali już zaczęła "dzielić stołki". Oczywiście, polityka sprowadza się do podziału stołków, ale żeby nich usiąść, to trzeba zap....ć. Jakoś nie chce mi się wierzyć, że ten "ZBOWID" weźmie się do pracy.
~aa 26-01-2018 20:34
Gdzie on zrobil te spotkanie w hospicjum w Kowarach .
~lkj 26-01-2018 21:07
Niektórzy na zdjęciu to przecież jak Wałęsa są TW.
~marecki5 27-01-2018 6:17
Piękne zdjęcia. :-) Silne kadry terenowe znaczy się ma SLD... I jest kilku z UB chyba - skrzętnie notują słowa p. Czarzastego... Kiedyś pewnie w kościołach zapisywali kazania, pisali "skargi" do komitetu i nawyki jednak zostały...
~XYZ 27-01-2018 8:04
Oni już byli u Koryta ...
~ax 27-01-2018 8:07
inwentarz archiwalny IPN - proszę wpisać nazwiska sld-owców.
~2 Grecja 27-01-2018 10:29
Mohery zostawią was z takim zadłużeniem,że się ciemny ludu latami z tego nie wygrzebiesz.Ale póki co bawicie się na zeszyt,więc piejecie ze szczęścia.
~ 27-01-2018 13:02
do: ~2 Grecja (10:29)
Ciesz się, że ci do śmietnika dużo wyrzucamy, to ci zeszyt niepotrzebny. Ciemny ludziku.
~fra 28-01-2018 5:53
Wychodzi że pan Paczòski to najmłodszy członek tego cyrku.Znaczy SLD postawili na mlodych
~ 28-01-2018 7:45
do: ~fra (5:53)
Młody to on był ale 20 lat temu. Młodość jest do 35 lat, a nie do 55. Jeszcze 10 lat i emeryt.
~ada 28-01-2018 8:08
Jarosław Kaczyński uważany jest przez polityków na całym świecie za męża stanu.I dlatego tak wiele osobistości świata polityki się z nim spotyka. Z POtargowicą nikt nie chce rozmawiać - bo o czym ? Chyba, że sekretarz stanu USA Rex Tillerson miał ochotę ukraść w Warszawie kamienicę. A z nowoczesną o czym ? Chyba tylko o niechcianej prokreacji.
~A 28-01-2018 18:55
Jarek kanczyski to nie prawdy polityki słabo antypis ale darmo 10 lat i emerytur ale córka Antonia nie działa 1 listopada świata i nie prawdy
~A 28-01-2018 18:59
Moje pełny energii to móc tajemnice uwagi widzi ziemia do czarny dziura za pytanie warunek 80 bilion dolar koniec świata
~A 28-01-2018 19:02
Pozdrawiam pa nie przyjaciele sejm i prezydent i rząd i nie świata
~Any 8-02-2018 10:56
Mieli wszelkie dobra za "żółtymi firankami". Reszta stała w długich kolejkach po podstawowe towary. Ich dzieci są dobrze ustawione. Szły za to wagony pełne towarów na Wschód. Może już wystarczy?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2018 Highlander's Group