• Niedziela, 22 lipca 2018
  • Godz. 4:42
  • Imieniny: Bolesławy, Magdaleny, Marii
  • Czytających: 1782
  • Zalogowanych: 2
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Czary mary z nutką miłości

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 16 kwietnia 2018, 14:06
Aktualizacja: 14:19
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Kolejny z cyklu Niedzielny Poranek Muzyczny w Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze upłynął pod hasłem „Romantyczne czary mary”. Tym razem Molto i Meno przemieszczały się w czasie, aby poznać słowa będące kluczem do przygody z miłością w tle.

Kwietniowy poranek tradycyjnie poprowadziły Agnieszka Gierus (Molto) i Dominika Łukasiewcz (Meno), które do wspólnej zabawy zaprosiły przedszkolaki z grupy "Żuczki" w jeleniogórskim Okrąglaczku, a także młodych muzyków z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia. Gośćmi specjalnymi byli: Jerzy Janke (fortepian) oraz śpiewaczki Joanna Moryc (sopran) i Anna Skóra (mezzosopran).

W trakcie zabawy nie mogło zabraknąć konkursów z nagrodami dla publiczności - na widowni schowane były elementy muzycznej układanki dla Molto i Meno, którą wspólnymi siłami udało się rozwiązać. Wspaniałe występy maluchów z Miejskiego Przedszkola Nr 27 w Jeleniej Górze dopełniły magii, a spontaniczne wyznania "kocham cię tato, kocham cię mamo" wywołały gorącą owację dla małych bohaterów.

Kolejny poranek w Filharmonii Dolnośląskiej odbędzie się 27 maja o godz. 10:30, ale organizatorzy już zachęcają do nabycia karnetów na przyszły sezon, kiedy to dzieci i dorosłych będą ponownie zabawiać Rytm i Melodia. Dla "karnetowców" poranki będą się odbywać o godz. 10:30, a dla wszystkich chętnych, którzy planują sporadycznie brać udział w niedzielnej zabawie - będą dodatkowe odsłony o godz. 12:30, więc cieszące się dużym zainteresowaniem imprezy będą jeszcze bardziej dostępne dla wszystkich chętnych.

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~ 17-04-2018 8:28
Super poranek, bardzo pozytywny :-)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Głos ulicy
Etykieta prawdę ci powie?  1
TV Dami
Serwis Informacyjny TV Dami Jelenia Góra z dnia 20.07.2018 r.  
Miej świadomość
Czego bałbyś się w średniowieczu?  7
Dialogi Jelonki
Joanna Lichocka o mediach i katastrofie smoleńskiej  73
Aktualności
KCGO – klamka zapadła  1
Aktualności
W Starej Kamienicy zagryzione zostały psy  12
Copyright © 2002-2018 Highlander's Group