Sobota, 26 listopada
Imieniny: Konrada, Sylwestra
Czytających: 7558
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Czarodziejka pędzla pokazała swoje dzieła

Piątek, 7 marca 2008, 8:32
Aktualizacja: 8:38
Autor: rylit
JELENIA GÓRA: Czarodziejka pędzla pokazała swoje dzieła
Fot. rylit
Pasja: malarstwo. Tak można krótko scharakteryzować w jednym zdaniu to, co robi Małgorzata Kaczmarczyk. Połączyła fach z zamiłowaniem. Zarabia na chleb wyczarowując oryginalne wzory na płytkach ceramicznych. W pracy czas spędza przy sztalugach. Z powodzeniem.

Małgorzata Karczmarek, której wystawę otwarto w środę w MDK Muflon w Sobieszowie, pochodzi z Lubartowa. Już od najmłodszych interesowała się rysowaniem i malowaniem. Po ukończeniu Liceum Plastycznego w Zamościu przeniosła się do Jeleniej Góry Sobieszowa gdzie udoskonala warsztat, kontynuując swą pasję, Połączyła pracę zawodową z hobby.

Jednym z wiodących tematów jej obrazów są konie, z którymi spotykała się od dzieciństwa. Jej rodzina prowadziła kiedyś zajazd konny. Pani Małgorzata maluje również pejzaże i martwą naturę. Świetnie sprawdza się w portretach.

Małgorzata Kaczmarczyk jest pierwszą artystką z Sobieszowa, która pokazuje swoje prace w galerii według zasady: cudze chwalicie, swego nie znacie, przyjętej przez kierownictwo „Muflona”, chcące promować rodzimych twórców.

Obrazy naszej rodzimej artystki możemy oglądać w tej galerii do 21 marca tego roku. Zapraszamy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group