Piątek, 9 czerwca
Imieniny: Dominika, Felicjana
Czytających: 9023
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Czarny protest KOD–u

Środa, 6 lipca 2016, 9:05
Aktualizacja: Czwartek, 7 lipca 2016, 7:48
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Czarny protest KOD–u
Fot. Przemek Kaczałko
Zwolennicy Komitetu Obrony Demokracji spotkali się wczoraj (5.07) w centrum Jeleniej Góry, by po raz kolejny oprotestować działania władz państwa. Tym razem ubrani na czarno, z zaklejonymi ustami przeszli z Placu Ratuszowego pod budynek, gdzie mieści się siedziba Prawa i Sprawiedliwości.

- Zebraliśmy się, żeby zaprotestować przeciwko temu, co robi PiS – łamie postanowienia Konstytucji. Trybunał jest deptany na każdym kroku. Na ustawę obywatelską, pod którą Komitet Obrony Demokracji zebrał 100 tys. podpisów nawet nie spojrzano. Obiecywano, że projekty obywatelskie będą traktowane priorytetowo, naród będzie słuchany, co jest jednym wielkim kłamstwem ze strony pani premier, prezydenta i pana Kaczyńskiego - to jest zwykły poseł, który podporządkował sobie wszystkich – wyjaśnił powody spotkania Krzysztof Moździerski, szef jeleniogórskiego KOD-u.

Zebrani na Placu Ratuszowym podkreślali, że tym razem nie chodziło o frekwencję, decyzja o akcji zapadła dzień wcześniej i był to spontaniczny ruch, który podobnie jak w Jeleniej Górze, odbył się w wielu innych miastach Polski. - Jest to okres urlopowy, tu nie chodzi o frekwencję. Chcemy pokazać, że w Jeleniej Górze też ludzie myślą i są nastawieni przeciwko temu, co rząd wyprawia z Trybunałem, a teraz nawet z OFE okradając ludzi z własnych oszczędności – dodał K. Moździerski przyznając, że jest to powtórka tego, co zrobił poprzedni rząd z Otwartym Funduszem Emerytalnym.

Aktywiści zaznaczają jednocześnie, że nie popierają żadnej partii i nie występują przeciwko żadnej, a jedynie przeciwko łamiącym prawo. - Nie ulega wątpliwości, że PiS został demokratycznie wybrany, ale nie przez większość społeczeństwa – mówił lider jeleniogórskiego KOD-u, który uważa, że protestującym wystarczy energii do kolejnych wyborów, ale nie wyklucza konieczności zaostrzenia demonstracji. - Podstawą do tego byłoby wprowadzenie podczas szczytu NATO zakazu zgromadzeń publicznych. Jeżeli pan Kaczyński (bo to od niego wszystko się wywodzi) wpadnie na taki pomysł, żeby zakazać zgromadzeń publicznych, także KOD-owi – podejrzewam, że czara goryczy się przeleje – zapowiada Krzysztof Moździerski.

Około 20 osób ubranych na czarno, z zaklejonymi ustami czarną taśmą przeszło pod budynek przy ul. Długiej, gdzie swoją siedzibę mają posłowie i senator Prawa i Sprawiedliwości. Zrywając taśmy odczytali manifest, apelując o publikację wyroków Trybunału Konstytucyjnego i przestrzeganie Konstytucji, a na zakończenie odśpiewali hymn Polski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (191)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Plac Ratuszowy czy Piastowski, który bardziej zachęca do spacerów?

Oddanych
głosów
76
Plac Ratuszowy
8%
Plac Piastowski
54%
Wolę miejskie parki
38%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group