Poniedziałek, 11 grudnia
Imieniny: Damazego, Waldemara
Czytających: 4369
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Czad wciąż atakuje

Wtorek, 22 stycznia 2019, 6:24
Aktualizacja: Środa, 23 stycznia 2019, 7:03
Autor: Angelika Grzywacz– Dudek
Region: Czad wciąż atakuje
Fot. Angelika Grzywacz- Dudek
Do podtrucia tlenkiem węgla ośmioletniego dziecka i jego babci wzywani byli w niedzielę (20.01) ratownicy z Pogotowia Ratunkowego w Jeleniej Górze. Tym razem podtrutym udało się pomóc, ale w ostatnim czasie takich zdarzeń jest coraz więcej. Dlatego podpowiadamy, co powinno nas zaniepokoić i jak działać, kiedy już podtrujemy się czadem.

Ekipa jeleniogórskiego pogotowia ratunkowego z kamiennogórskiego oddziału wyjeżdżała do podtrucia tlenkiem węgla w niedzielę, w godzinach porannych, do Przedwojowa. Dwie z trzech osób przebywających w mieszkaniu zostały zabrane do szpitala, trzecia odmówiła przyjęcia pomocy.

W ostatnim czasie mamy sporo przypadków podtrucia tlenkiem węgla – mówi Piotr Archacki, rzecznik jeleniogórskiego Pogotowia Ratunkowego. – Dlatego osoby, które mają piecyki gazowe, będące głównym źródłem tego bezbarwnego i bezwonnego cichego zabójcy, powinny zaniepokoić się kiedy: czują się osłabione, mają zawroty głowy, zaróżowioną skórę i posmak słodkości w ustach. Wówczas należy natychmiast otworzyć wszystkie drzwi i okna, wyjść z mieszkania i wezwać straż pożarną oraz pogotowie. Jeśli strażacy potwierdzą obecność tlenku węgla w mieszkaniu, warto przebadać się, nawet kiedy wydaje nam się, że czujemy się dobrze – radzi ratownik.

Strażacy przypominają natomiast o regularnych przeglądach urządzeń, a także przewodów wentylacyjnych. Radzą też, by używając piecyków gazowych nie zamykać szczelnie drzwi i okien. Dodatkowo, by chronić siebie i swoją rodzinę przed tragedią, warto kupić tzw. czujki tlenku węgla. To niewielki koszt, a to urządzenie może uratować nam życie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
6%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
6%
Złości
16
89%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
437
Nigdy
19%
Rzadko
41%
Czasami
27%
Często
14%
 
Głos ulicy
Na co wydałbym 1 mln zł, jeśli wygrałbym w Lotto
 
Miej świadomość
Luka VAT
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
Aktualności
Frajda dla narciarzy
 
Aktualności
Magia miniaturowego świata
 
Aktualności
Maraton z policjantami
 
Kultura
Spotkanie w Muzeum w Szklarskiej Porębie
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group